روش های انتخاب پمپ هیدرولیک

پمپ هیدرولیک وسیله ای کاربردی و مفید که جایگاه ویژه ای در میان تجهیزات مرتبط به انواع صنایع، ساختمان سازی، کشاورزی و خودروسازی را دارد.

 1. شنبه ۱۱ تیر ۱ ساعت ۱۶:۳۸ (۱ سال،۱۱ ماه قبل)

در واقع این قطعه با قرار گرفتن در برخی مجاری امکان انتقال سیالات و مایعات را بهترین شکل ممکن فراهم می سازد و بدین ترتیب می توان از قابلیت های ویژه آن نهایت استفاده را برد. در طراحی و تولید این قطعه ابزار مختلفی به کار رفته که هر یک با هدف خاصی عمل می کنند، شیر هیدرولیک یکی از مهم ترین اجزای به کار رفته در سیستم های هیدرولیکی است که امکان مدیریت و کنترل فشار را فراهم می سازد. البته این بخش در مدل های متنوع عملکرد متفاوت دارد، برای آشنایی بیشتر با  مدل های مختلف به قوام صنعت مراجعه نمایید.

پمپ هیدرولیک

یکی از مشکلات بزرگ در ساختمان سازی انتقال آب به واحدهای مختلف است چرا که فشار آب تنها پاسخگوی طبقات اول می باشد و نمی تواند سایر واحد های بالایی را پشتیبانی کند، همین امر سبب شده که به فکر استفاده از قطعات و تجهیزات متفاوت برای آبرسانی باشند.

پمپ هیدرولیک یکی از تجهیزات منحصر به فرد است که قابلیت انتقال آب و مایعات را با فشار بالا فراهم می باشد، در واقع از این پمپ در صنایع مختلف نیز استفاده می شود که در ساختمان سازی قابلیت های چشمگیر تری نیز دارد. انواع پمپ های هیدرولیکی با بهرمندی از قطعات مختلف انواع مایعات و سیالات را مجبود به حرکت به سمت جلو می کند این کار به واسطه تبدیل انرژی پمپ به میکانیکی صورت می پذیرد.

انواع پمپ هیدرولیک

پمپ ها مدل های مختلفی دارند که این دسته بندی ها به واسطه شرایط خاص صورت می پذیرد، در دسته بندی ظاهری پمپ ها به سه گروه پیستونی، پره ای و چرخ دنده ای تقسیم می شوند که هر یک از آن ها دارای زیر مجموعه های مجزایی می باشند. این در حالی است که انواع پمپ هیدرولیک از نظر مکانیزم به دو گروه زیر تقسیم بندی می شوند:

 • پمپ هایی که توان انتقال مایعات را در یک روند کاملا مثبت فراهم می سازد.

در جدید ترین تجهیزاتی که به بازار معرفی شده است، پمپ هایی که جریان شعاعی، مخلوط و محوری دارند در محدود قطعاتی قرار دارند که روند جابجایی مثبتی ندارند و همین امر سبب شده که کاربرد زیادی نداشته باشند.

 • پمپ هایی که برای جابجایی سیالات از میزان توان غیر مثبت استفاده می کنند.

اما قطعات دیگری وجود دارند که بر خلاف مورد فوق میزان فشار و بار جابجایی آن ها مثبت است که در دسته پمپ های هیدرولیک چرخنده قرار می گیرند و با هر بار چرخش میزان قابل توجهی از مایعات را با فشار زیاد جابجا می کنند.

شیر هیدرولیک

شیر هیدرولیک چیست

همانطور که عنوان شد سیستم های هیدرولیکی امکان جابجایی و انتقال مایعات و سیالات را فراهم می نمایند، اما تا چه میزان می توان فشار و بار انتقال را افزایش و کاهش داد و چه وسیله ای قدرت کنترل و مدیریت فشار جابجایی را دارد؟

در پاسخ به این سوالات می توان به شیر هیدرولیک اشاره کرد که با داشتن ویژگی های منحصر به فرد و قابلیت کنترل امکان افزایش و کاهش حجم فشار برای انتقال مایعات را فراهم نموده است. البته گفتنی است که اهمیت وجود این قطعه در سیستم های هیدرولیکی به اندازه ای است که در مدل های متفاوت طراحی و تولید می شود.

انواع شیر هیدرولیک

انواع شیر هیدرولیک

اهمیت وجود این قطعه در انواع پمپ هیدرولیک تا جایی است که در مدل های متفاوت و با توجه به نوع عملکرد و تحریک طراحی و تولید می شود، این قطعه بسیار کاربردی به روش های زیر قابلیت تحریک پذیری را دارد:

 • دستی
 • هوایی
 • سلونوئیدی
 • بادامکی

البته دسته بندی دیگر این قطعه از نظر عملکرد و به شش گروه زیر می باشد:

 • کنترل جهت
 • کنترل فشار
 • کنترل جریان
 • پروپرشنال
 • سرو
 • مدولار

هر یک از موارد عنوان شده در یکی از مدل های بخصوص از پمپ های هیدرولیکی مورد استفاده قرار می گیرند و عملکرد خاصی دارند.

نتیجه گیری

با توجه به توضیحات فوق پمپ های هیدرولیکی یکی از ضروری ترین تجهیزاتی هستند که تاثیر زیادی در بهبود صنایع مختلف دارد، از این رو سالانه شاهد تولید مدل های متفاوت از این وسیله هستیم که هر بار به صورت پیشرفته تر به بازار عرضه می شوند. برای آشنایی بیشتر با انواع پمپ و سیستم های هیدرولیکی می توانید به وب سایت قوام صنعت مراجعه نمایید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...