بهترین کیتهای چاپگر سه بعدی دست ساز DIY - راهنمایی برای تازه کارها

آیا می خواهید پرینتر سه بعدی اختصاصی خود را بسازید؟ انتخاب های لیست ما را برای بهترین کیت های چاپگر سه بعدی دست ساز DIY بررسی کنید.

 1. پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ۲ ساعت ۱۳:۵۴ (۱ سال قبل)

آیا به اندازه کافی شجاع هستید که یک چاپگر سه بعدی را از ابتدا بسازید؟ مونتاژ کیت چاپگر سه بعدی DIY روشی مقرون بصرفه برای تهیه 3DPrinter و یادگیری نحوه عملکرد چاپ سه بعدی است. راضی کننده است، نه ؟!

ما اینترنت را جست‌وجو، انجمن‌های محبوب را بررسی کردیم تا لیستی از بهترین کیت‌های DIY معروف کشورهای پیشرفته را ارائه دهیم، از پروژه‌های جامعه منبع باز که از شما می‌خواهد قطعات را بطور مستقل تهیه کنید تا مواردی با قطعات آماده فروش. در تهیه این فهرست، ما تاکید ویژه‌ای بر مستندات و راهنمای ساخت، جامعه پیرامون چاپگر و البته قابلیت‌های آن داشته‌ایم.

نحوه انتخاب کیت چاپگر سه بعدی DIY

در گذشته نه چندان دوری، ساختن چاپگر سه بعدی دست ساز راهی عالی برای صرفه جویی چند صد دلاری بود، اما امروزه بازار مصرف به آن رسیده است و دیگر شرایط به روال سابق نیست! شاید هنوز هم بتوانید تعداد زیادی از کیتهای منبع باز را پیدا کنید که هدفشان مقرون‌به‌صرفه باشد، اما، اگر بهترین‌ها را می‌خواهید، انتظار داشته باشید که تقریباً همان هزینه‌ای را بپردازید که یکی از بهترین چاپگرهای سه بعدی آماده بازار قیمت گذاری شده است. با این حال، این بدان معنا نیست که ارزش تجربه لذت بخش خلق محصول دست ساز خودتان را دست کم بگیرید.

چاپگرهای سه بعدی : DIY Do It Yourself (خودت انجامش بده) روشی فوق العاده برای بدست آوردن درک عمیق تر از نحوه کار پرینترهای سه بعدی یا فقط برای ساختن ماشینی است که متناسب با نیازهای شما طراحی شده است. شما می‌توانید اطلاعات دقیقی از دستگاه خود داشته باشید، بر خلاف محصول یک کمپانی که با یک سیستم از پیش ساخته و ناشناخته آماده شده است. پس احتمالاً عیب‌یابی هم کمی آسان‌تر می‌شود - و تعمیرات مستلزم آن راحت تر خواهد بود. همه چیز دست خودتان است؛ چون خودتان این موجود را خلق کرده اید.

جدا از ملاحظات معمول قیمت، حجم ساخت و سایر ویژگی‌های سخت‌افزاری که در نهایت با بهترین طرح‌های چاپگر سه بعدی DIY قابل تنظیم هستند، مستندات و راهنمای ساخت باید از دغدغه‌های شما باشد. صرف هزینه‌های زیادی در تامین قطعات برای ساخت دستگاه شما ارزشش را دارد، اما اگر مستندات آنقدر مبهم باشد که نتوانید آنرا دنبال کنید، می‌تواند باعث پشیمانی شما شود.

اگر شما در حال ساختن یک کیت هستید، احتمالاً می خواهید در آینده سیستم خود را بهینه سازی کنید. مطمئن باشید که هر طرحی که برای کار کردن روی آن تصمیم می گیرید با در نظر گرفتن آپگریت آینده ساخته شده است. دانستن آنچه در چاپگر سه بعدی خود می خواهید قبل از ساختن به همین ترتیب مهم است. بهترین پروژه‌های پرینتر سه بعدی DIY - تنظیمات و اغلب حتی پیکربندی‌های تعاملی همراه با مستندات دقیق را توصیه می‌کنند که فرآیند ساخت شما را به میزان زیادی واضح می‌سازد. اما مطمئناً، مانند پیکربندی‌های استاندارد، طرح‌های زیادی وجود دارد که به سادگی قطعات را تجویز می‌کنند، اگر ترجیح می‌دهید آنچه امتحان شده و درست است را انجام دهید.

در نهایت، باید در نظر بگیرید که ساخت شما چقدر پیچیده است. ما نمی‌گوییم که باید از ساخت‌های پیچیده دوری کنید - ساخت‌های پیچیده می‌توانند از بهترین‌ها باشند - اما دانستن اینکه به چه چیزی وارد می‌شوید، مفید است. راهنمای ساخت دقیق می‌تواند به شما کمک کند قبل از شروع پروژه، از کم و کیف کار مطلع شوید تا بفهمید با مهارتهای شما سازگاری دارد یا خیر. احتمالاً نظرات آنلاین زیادی خواهید یافت که به دشواری یک طراحی خاص اشاره دارد. قبل از اینکه ماشه را فشار دهید، تصمیم بگیرید که چقدر مایلید وارد این چالش شوید.

 1. پرینتر سه بعدی Voron 2.4

Voron 2.4 یک کیت چاپگر سه بعدی CoreXY و مدل شاخص پروژه Voron است. به جرات می توان گفت چاپگر DIY مشابه آن پیدا نخواهید کرد. این چاپگر فقط بخاطر مجموعه زیبای قطعات چاپ شده، سیم کشی منظم یا زیبایی کلی خود متمایز نیست. این یک چاپگر واقعا منحصر بفرد در بسیاری از جنبه ها، از جمله تسمه برای محور Z به جای پیچ های سربی معمولی است.

https://vorondesign.com/voron2.4

خوشبختانه برای پروژه ای با این ماهیت، مستندات پروژه Voron فراتر از انتظارات است. صورت‌حساب دلاری اقلام را می‌توانید در وب‌سایت Voron پیدا کنید، جایی که قادرید دستگاه را مطابق میل خود پیکربندی کنید. با کلیک کردن روی دکمه پیکربندی، می‌توانید گزینه‌های مختلفی را برای Voron بسازید، مانند درایو مستقیم یا Bowden، و حتی اندازه بستر چاپ (250، 300، 350 میلی‌متر). بعلاوه، این کیت تقریباً به هر چیزی مجهز میشود، از اتصال Wi-Fi گرفته تا محفظه گرم.

بخاطر داشته باشید که شما باید تمام قطعات را خودتان تهیه کنید. اگر چاپگر سه بعدی ندارید، همیشه می توانید قطعات چاپ شده را از شخص ثالث سفارش دهید، اما مطمئن شوید که قطعات مناسب را برای پیکربندی مورد نظر سفارش می دهید.

با این حال، چنین امکانات و ظاهری بهایی دارد. آخرین نسخه، Voron 2.4، بسته به گزینه‌هایی که انتخاب می‌کنید، تقریباً 1000 دلار هزینه دارد، تقریبا هم قیمت یک محصول آماده میان رده بازار.

 1. کیت ساخت چاپگر Voron Switchwire:

بخشی از پروژه محبوب Voron، Voron Switchwire، یک چاپگر سه بعدی است که به دلیل سینماتیک غیر معمول خود متمایز است. این یک پرینتر CoreXZ است، به این معنی که سر چاپ در هر دو محور X و Z به کمک تسمه می‌چرخد. داشتن یک سیستم تسمه بجای پیچ برای محور Z باید لرزش را از بین ببرد و با قرار دادن موتور روی قاب بجای دروازه، وزن کمتری به محور X بدهد و این امر باعث می شود سرعت بیشتری در حین پرینت داشته باشید.

Switchwire حجم ساخت 250 210 240 میلی‌متر را ارائه می‌کند و مانند تمام چاپگرهای Voron، می‌تواند تقریباً به هر سخت‌افزار که می‌خواهید مجهز شود. می‌توانید تمام قطعات را خودتان با استفاده از BOM تهیه کنید یا یک کیت کامل چاپگر برای Switchwire تهیه کنید. انواع فروشندگان این کیت‌های DIY معمولاً شامل یک کاوشگر القایی برای تسطیح خودکار بستر و یک محفظه گرم شده در میان سایر اجزای غیرقابل چاپ مورد نیاز برای مونتاژ چاپگر است. شما باید برخی از قطعات Switchwire را خودتان پرینت کنید، بنابراین مطمئن شوید که ابتدا به یک چاپگر دسترسی دارید یا قطعات را به شخص ثالث سفارش دهید.

از نظر سختی مونتاژ، ساخت Switchwire نسبت به Voron 2.4 آسان‌تر است و بعنوان دستگاهی راحت‌تر برای ورود به ماجراجویی عمل می‌کند. مانند تمام چاپگرهای Voron، اسناد گسترده و جامعه فعال در اطراف آن در صورت مواجهه با هر گونه مشکلی بسیار مفید خواهد بود.

هزینه این پرینتر بستگی به این دارد که چه اجزا و ویژگی هایی را انتخاب می کنید و اینکه آیا قطعات را خودتان تهیه می کنید یا نسخه اسمبل شده را انتخاب می کنید. در هر حال کف قیمت حدود 650 دلار است.

 1. کیت آماده مونتاژ پرینتر سه بعدی Rat Rig V-Core 3.1

Rat Rig یکی دیگر از سازندگان کیت های DIY ممتاز با سالها تجربه است. Rat Rig V-Core 3.1 جدیدترین نسخه از مدل پرچمدار این شرکت است - یک پرینتر CoreXY محکم که بسیار قابل تنظیم است و در چهار اندازه مختلف: 200، 300، 400 یا 500 میلی متر عرضه می شود.

https://ratrig.com/3d-printers/rat-rig-kits.html

اگر به دنبال یک کیت از پیش کامپایل شده هستید، نگاهی به کیت استاندارد V-Core 3.1 بیندازید - برای کاربرانی که علاقه مند به تهیه یک کیت کامل، از جمله تمام لوازم الکترونیکی لازم هستند. این نسخه همراه با Phaetus Rapido UHF، اکسترودر Bondtech LGX Lite، برد کنترل BigTreeTech Octopus V1.1 با سازگاری Wi-Fi، سنسور تراز خودکار SuperPinda، صفحه ساخت قابل انعطاف PEI و تمام قطعات به رنگ سبز روشن ارائه می شود.

Rat Rigs به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با قاب‌های متشکل از پروفیل‌های اسلات T و شکاف V برای «امکانات بی‌پایان در هنگام نصب انواع قطعات» سازگار باشند. با برچسب قیمت 1200 دلاری برای کوچکترین حجم ساخت استاندارد، ارزان ترین کیت موجود نیست، اما یک دستگاه قابل اعتماد خواهید داشت که می تواند حتی بیشتر به میل شما تغییر یابد.

برای خرید پرینتر سه بعدی با گارانتی و خدمات پس از فروش کلیک کنید: https://www.3dpe.ir/shop/3dprinter/

کیت قابل تنظیم برای کاربران پیشرفته ای در نظر گرفته شده است که می خواهند کنترل کاملی بر آنچه در دستگاهشان می رود داشته باشند. کوچکترین قاب پایه از 490 دلار شروع می شود و می توانید اجزا و ویژگی های چاپگر خود را با منوهای کشویی کنار هم قرار دهید. گزینه های قابل تنظیم به شما امکان می دهد موتورهای پله ای، تابلوهای کنترل، اکسترودرها، نازلها و موارد دیگر را انتخاب کنید. همه کیت ها همچنین با راهنمای ساخت گام به گام کاملاً جامع همراه هستند تا شما را در این فرآیند راهنمایی کنند. این نسخه همچنین به شما این امکان را می‌دهد که اجزایی را که ممکن است به آن‌ها نیاز ندارید را حذف کنید، بنابراین به راحتی می‌توانید در قسمت‌هایی که از قبل دارید صرفه‌جویی کنید یا خودتان قطعات چاپ شده را بسازید.

 1. کیتهای مونتاژ چاپگر3بعدی متفرقه:

چاپگرهای سه بعدی DIY زیادی وجود دارد که می توانستند در این لیست قرار بگیرند، اما ما فقط بهترین ها را انتخاب می کنیم. با این حال، اگر این سیستم ها کاملاً با نیازهای شما مطابقت ندارند، در اینجا برخی از گزینه های دیگری وجود دارد که ما دوست شان داریم:

Hypercube Evolution یک چاپگر سه بعدی فوق‌العاده است که تاریخچه بزرگی در جامعه دارد. این یک چاپگر CoreXY است که از چاپگر اصلی HyperCube 3D الهام گرفته شده است که توسط YouTuber Tech2C توسعه یافته است. این پیگیری توسط یکی دیگر از تینکرها بنام Scott_3D اصلاح شد که تعداد قطعات مورد نیاز را کاهش داد و ساخت را ساده کرد. هزینه ساخت آن در محدوده 300 تا 700 دلار است، اما نسبت به گزینه های جایگزین با مستندات کمتر قدیمی تر است.

دیگر چاپگر سه بعدی Railcore II 300ZL است، محصول CoreXY منبع باز که توسط استیو وایت و تونی آکنز ایجاد شد. مشابه Hypercube، آنرا به سادگی دارای همان سطح اسناد یا جامعه ای نیست که برگزیدگان برتر دارند. با این حال، اگر چیزی با ارتفاع Z کمی بیشتر می خواهید، می تواند گزینه خوبی باشد. در حالی که پیکربندی پیش‌فرض دارای حجم ساخت 300 300 330 میلی‌متر است، نوع ZLT این حجم Z را به 600 میلی‌متر می‌رساند.

همه کیت های چاپگر سه بعدی لیست ما، خود منبع هستند. بسیاری از کیتهای دیگر وجود دارند که بصورت کیت آماده مستقیماً از سازنده فروخته می شوند. و اگرچه این مطلب جایی برای برجسته کردن آنها نبود، اما برخی از آنها هنوز ارزش ذکر را دارند.

بعنوان مثال، Prusa MK4 اصلی، جدیدترین نسخه از کیت چاپگر سه بعدی i3 RepRap است که الهام بخش نسلی از چاپگرهای رومیزی است. نه تنها یکی از بهترین کیت‌های مستند موجود در بازار را ارائه می‌کند، بلکه یک چاپگر سه بعدی برتر با کیفیت ساخت عالی را در خارج از جعبه ارائه می‌کند. اکسترودر مستقیم Nextruder جدید، با حسگرهای فراوانی که دارد، ادعای شرکت را برآورده می کند که هر بار یک لایه اول عالی را برای یک تجربه چاپ واقعاً آسان ارائه می دهد. با قیمت پایه 799 دلار موجود است.

https://www.prusa3d.com

در همین حال، Tronxy X5SA ممکن است کمی بیشتر سازش پذیر باشد، زیرا یک کیت CoreXY کمتر محبوب است. اما موفق می شود پایگاه هواداران قابل احترامی را حفظ کند. شما نیازی به تهیه قطعات آن نخواهید داشت و می توان آن را فقط با 590 دلار تهیه کرد - قیمتی وسوسه انگیز. همچنین می‌توانید Tronxy را به VzBot ارتقا دهید (یک چاپگر طراحی شده توسط جامعه که در اصل بر اساس قاب X5SA بود).

نکات مهم هنگام مونتاژ کیت ساخت پرینتر سه بعدی:

قبل از شروع مونتاژ، در اینجا چند نکته و ترفند وجود دارد که شما را در این فرآیند راهنمایی می کند.

 • دستورالعمل ها را دنبال کنید: مهم است که مطمئن شوید دستورالعمل های ارائه شده را متوجه شده اید و دنبال می کنید. بطور کلی، کیت های چاپگر سه بعدی با دستورالعمل های دقیق و راهنمای عیب یابی ارائه می شوند و بهتر است قبل از شروع کار، آنها را مطالعه کنید. علاوه بر این، برخی از تولیدکنندگان ویدئوهای دقیقی از روند مونتاژ آپلود می کنند. در بیشتر موارد، با یک جستجوی ساده در گوگل و یوتیوب نیز می توانید راه حل هایی برای مشکلات خاص پیدا کنید.

 • صبور باشید: این احتمال وجود دارد که بار اول همه چیز را درست انجام ندهید، بنابراین به یاد داشته باشید که با خودتان و روند کار صبور باشید. اگر مجبور باشید برای انجام دوباره کاری بدرستی یک قدم به عقب برگردید، ضرری ندارد. خبر خوب این است که شما پس از تمام تلاش خود یک چاپگر سه بعدی عالی خواهید داشت!

 • بستر ساخت را تراز کنید: هنگامی که مونتاژ کامل شد، تراز کردن بستر برای چاپ موفق بسیار مهم است. اگر به کمی تجدید نظر در این موضوع نیاز دارید، به آموزش گام به گام در مورد 3D Printer Bed Leveling نگاهی بیندازید.

 • بهترین نرم افزار را بیابید: گزینه های اسلایسر رایگان زیادی برای دانلود وجود دارد که همگی می توانند عملکرد چاپگر شما را بهبود بخشند و قابلیت های آن را افزایش دهند.

خب، به پایان این مطلب رسیدیم. سوال آخر: نظرتان چیست؛ آیا وسوسه شده اید که یک کیت ساخت پرینتر سه بعدی را انتخاب و مونتاژ آنرا تجربه کنید؟!

منابع:

 • چاپگرهای سه بعدی 3DPE

 • وبسایت انگلیسی all3dp.comرپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...