بهترین غذا های خیابانی آگرا

آگرا که در قدیم پایتخت حاکمان مغول بوده است و همه آن را با تاج محل می شناسند، یکی از شهرهای زیبای هند است.

  1. دوشنبه ۷ خرداد ۹۷ ساعت ۰۹:۴۶ (۲ سال،۳ ماه قبل)
بهترین غذاهای خیابانی آگرا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

معروف ترین غذا های خیابانی در آگرا

این شهر در شمال هند قرار دارد و منطقه ای کاملا توریستی محسوب می شود. فرهنگ غذایی حاکم در آگرا نیز مانند فرهنگ غذایی مرکز هند بسیار جذاب و اشتها آور است پس با برخی از غذا های خیابانی و معروف آن آشنا خواهیم شد.شیرینی پتا (Petha)

اگر از هندی ها بپرسید هنگام ملاقات دوستان و آشنایان چه چیزی برای آنها می برند، بدون شک پاسخ خواهند داد: پتا. پتا نوعی شیرینی محبوب و معروف در آگرا است. این شیرینی در همه جای آگرا با طعم و اشکال مختلف یافت می شود اما زیادتر به شکل نیمه شفاف و مکعبی است.


بهترین غذاهای خیابانی آگرا

پاراتا (Paratha)

همیشه در کنار غذای اصلی موغلای دیده می شود. زیادتر گیاه خواران هنگام طپخ این نان از سبزیجات خشک استفاده می کنند. گاهی اوقات نیز با پنیر، هویج و گل کلم رنده شده پر می شود که کاملا بستگی به طبع و سلیقه غذایی شخص دارد.


بهترین غذاهای خیابانی آگرا

موغلای (Mughlai)

موغلای، یک سوغات از دوران مغول در هند است. اصل این غذا، مغولی اما تحت تاثیر فرهنگ هند با تغییراتی مواجه شده است. این غذا از گوشت، میوه های خشک و انواع ادویه طبخ می شود. با گذشت زمان این غذا از آگرا به دیگر نقاط هند هم رفته است.


بهترین غذاهای خیابانی آگرا

دالموت (Dalmoth)

اگر می خواهید چیزی ترد و طعم دار بخورید، حتما دالموت را امتحان کنید. یک میان وعده لذیذ که از عدس سرخ شده، آجیل، ادویه و روغن تهیه می شود.


بهترین غذاهای خیابانی آگرا

نرگسی کوفته (Nargisi Kofta)

غذایی مخصوص گیاه خواران که از پنیر رنده شده و سیب زمینی تهیه می شود. پنیر و سیب زمینی را با هم ترکیب کرده و به شکل پوره درمی آورند ، سپس به آن ادویه اضافه می کنند. این مخلوط معطر را به شکل توپ های کوچک درآورده و در آرد می غلتانند. سپس در روغن سرخ کرده و در آخر با سس یا هر چاشنی دیگری سرو می کنند.


مترجم: سحر مردانهمنبع: www.indianeagle.com