موزه روسی سنت پترزبورگ، بی نظیر و زیبا

موزه روسی سنت پترزبورگ یکی از مهم ترین و بزرگ ترین موزه های کشور روسیه است که توسط دولت این کشور محسوب می شود.

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
موزه روسی سنت پترزبورگ، بی نظیر و زیبا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

موزه روسی سنت پترزبورگ، بی نظیر و زیبا

این موزه از لحاظ تاریخی و فرهنگی برای مردم این کشور اهمیت زیادی دارد و بسیاری از مجموعه های هنری جهان و روسیه در آن به نمایش گذاشته شده است.

موزه روسی سنت پترزبورگ بهترین مجموعه از هنر های روسی در کشور های جهان شناخته می شود و مجموعه های هنری قدیمی از زمان تزار اسکندر سوم تا مجموعه های قابل توجهی از هنرمندان روسی را به نمایش می گذارد. اگرچه تاریخ این موزه به همان زمان اسکندر سوم برمی گردد، اما اطلاعات تاریخی دیگری آن را به فرزند وی یعنی نیکلاس دوم ربط داده اند.طبق تاریخچه رسمی اعلام شده موزه روسی سنت پترزبورگ، این موزه در سال ۱۸۹۵ توسط نیکلاس دوم برای نشان دادن افتخارات پدرش باز شده است. این موزه در محل کاخ میخایلووسکی ساخته شده است که در سال ۱۸۹۸ تکمیل شده و به روی عموم مردم باز شد.

پس از انقلاب در شوروی سابق موزه روسی سنت پترزبورگ به شدت از طرف دولت مصادره و به یک موزه دائمی تبدیل شد. این موزه دائمی به مرورزمان به محل قرارگیری آثار باستانی و هنری هنرمندان روسی تبدیل شد و در حال حاضر بیش از ۴۰۰ هزار آثار هنری مربوط به تاریخ کامل هنر روسیه در آن نگه داری می شود.

در موزه روسی سنت پترزبورگ آثار هنرمندان از قرن یازدهم تا هنرمندان عصر حاضر به نمایش گذاشته شده است و برخلاف گالری ترتیاکوف، در این موزه همه آثار های هنری مربوط به همه دوران در یک محل مشخص و بدون جداسازی نگه داری می شوند.ساختمان موزه روسی سنت پترزبورگ از زمان فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی به یکی از سه ساختمان مهم در سنت پترزبورگ تبدیل شده است و فرصتی برای نمایش مجموعه وسیعی از هنر های روسی فراهم آورده است. ساختمان اصلی این موزه مربوط به یک کاخ قدیمی است که توسط مایکل پالوویچ طراحی شده و کارلو روسی آن را ساخته است.

موزه روسی سنت پترزبورگ علاوه بر اینکه به عنوان یک موزه مهم ایفای نقش می کند، هنوز هم بخش هایی از کاخ اولیه در آن حفظ شده است و به همین دلیل تعداد گردشگران آن زیادتر از سایر جاذبه های گردشگری شهر سنت پترزبورگ است. موزه روسی سنت پترزبورگ در خیابان چهارم سنت پترزبورگ به نام آنژی مانیا قرار دارد و برای بازدید از آن می توانید از خطوط مترو و اتوبوس استفاده کنید. این موزه از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب پذیرای گردشگران است و از ساعت ۹ شب به بعد نیز بسته است. بازدید از این موزه محدودیت خاصی نداشته و برای افراد با هر رنج سنی یک قیمت بلیت در نظر گرفته شده است.منبع: www.saint-petersburg.com