خانه جلبکی لاکچری و گرانقیمت + عکس ها

در یکی از جزایر دانمارک به نام « Læsø» خانه هایی دیده می شوند که سقف آنها با جلبک دریایی پوشیده شده است و ضخامت این سقف ها تا یک متر هم می رسد.

  1. ۵ ماه قبل
 عکس‌ها
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

برخی از این خانه ها بیش از ۳۰۰ سال قدمت دارند و تاریخی هستند به همین دلیل این جزیره به عنوان یکی از مقاصد گردشگری دانمارک به شمار می رود.

علت ساخت سقف خانه ها از جلبک، به دلیل کمبود مصالح در این جزیره بوده و از آنجایی که گیاهان دریایی و چوب های زیادی در آب شناور بود مردمان این جزیره از چوب  برای ساخت خانه  و از گیاهان دریایی برای ساخت سقف این خانه ها استفاده می کردند.
یکی از دلایل مهمی که سقف این خانه ها تا صدها سال دوام آورده نمک موجود در این گیاهان دریایی است که با گذشت زمان و تبلورنمک  بسیار محکم شده اند.

1

مجله دلتا، در همین حال یکی از ساکنان این جزیره رویایی، خانه جلبکی خود را به فروش گذاشته است؛ «خانه آندرین» که در سال ۱۷۹۰ ساخته شده به تازگی با هزینه بالایی نوسازی و داخل خانه بر اساس سبک زندگی امروزی با وسایل مدرن چیدمان شده است.

در حال حاضر نیز سقف این خانه با ۳۲ تن جلبک دریایی بازسازی و پوشانده شده است و به گفته صاحب آن این حجم از سقف همانند عایق عمل می کند.

3

داخل «خانه آندرین» ۱۰۰ مترمربع مساحت دارد و به اندازه کافی بزرگ و جادار است. صاحبخانه در بازسازی تلاش کرده تا به شکل اصلی آشپزخانه، لطمه ای وارد نشود و در عین حال تمام فضا را به امکانات پیشرفته امروزی مانند اجاق گاز، ماشین لباسشویی و سینک ظرفشویی مجهز کرده است.

علاوه بر آشپزخانه، این خانه جلبکی، دارای یک اتاق نشیمن با بخاری هیزمی، سالن غذاخوری، حمام ، توالت، دفترکار و یک اتاق خواب است.

4

دیوارهای قدیمی خانه نیز با انواع تابلوی نقاشی تزئین شده تا به این وسیله تمامی عیب و ایرادهای آن و به ویژه سقف کوتاه خانه به چشم نیاید. همچنین به دلیل نورگیر بودن خانه و پنجره های آن، نیازی به استفاده از لوسترهای پرنور برای این خانه قدیمی نیست.

گفتنی است درحال حاضر «خانه آندرین» به قیمت ۴۱۵ هزار دلار آمریکا به فروش گذاشته شده است.

5