این شهر خورشید ندارد + عکس

«ریوکان» به دلیل قرار گرفتن در یک دره، شش ماه از سال در سایه قرار دارد. از سال ۲۰۱۳ آینه های خورشیدی در ارتفاعات این شهر نصب شد تا جایگزین نور خورشید برای نیمی از سال باشد.

  1. سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷ ساعت ۲۲:۰۵ (۱ سال،۵ ماه قبل)
شهری که خورشید ندارد!+ عکس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

این آینه ها که در فاصله ۴۵۰ متری بالای میدان شهر قرار گرفته است، با یک فناوری مخصوص، نور خورشید را به طور مستقیم به میدان شهر هدایت می کند. اگرچه حرارت این نور به قدری نیست که یخ ها را آب کند، اما ساکنان این شهر از این آفتاب مجازی لذت می برند. البته این ایده جدیدی نبود، صد سال پیش این پیشنهاد را مهندسی به نام «ساموئل اید» ارائه کرد. اما در آن زمان نتوانست ایده اش را عملی کند، چرا که فناوری لازم برای این کار در آن دوران وجود نداشت.

در عوض وی در سال ۱۹۲۸ تصمیم گرفت واگنی بسازد که اهالی شهر را با هزینه ای کم به بالای کوه ببرد تا نور خورشید را ببینند. هم اکنون مردم ریوکان از این وسیله برای رفتن به بالای کوه استفاده می کنند. در سال ۲۰۰۵ پروژه روشن کردن شهر توسط «مارتین اندرسون»، یکی از هنرمندان این شهر دوباره مطرح شد. او که در خبری شنیده بود یکی از ورزشگاه های آریزونا به وسیله آینه هایی روشن شده و این موضوع رشد چمن ها را به دنبال داشته است، تصمیم گرفت همین طرح را در شهرش اجرا کند؛ پروژه ای که با موفقیت به اتمام رسید و هر سال این آینه ها گردشگران زیادی را جذب این شهر می کند.

همرسانی نوشتار: