چگونه استرس سفر را مدیریت کنیم؟

۱. انگیزه ایجاد کنید مطمئنا در افکار خود غرق هستید و به این فکر می کنید که در تعطیلات به کجا سفر خواهید کرد.

  1. ۳ ماه،۲ هفته قبل
انگیزه ایجاد کنید
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به جای این افکار منفی و استرس آور به دلایل آن فکر کنید. به اینکه چگونه؟ با چه کسی؟ به کجا دوست دارید برود. حتی می توانید از مکانی که دوست دارید به آن سفر کنید عکسی تهیه کنید و هر روز به آن نگاه کنید تا ایجاد انگیزه شود.

معاشرت در سفر

۲. برای معاشرت وقت بگذارید حتی زمانی که در هواپیما، قطار و یا اتوبوس هستید، زمانی را به صحبت کردن با مردم اختصاص دهید. پیدا کردن دوست باعث میشود از استرس های سفر و همچنین شلوغی ذهن شما بکاهد. شاید این افراد بتوانند در ادامه ی راه دوستان و همسفران خوبی برای شما باشند.

خرید هدیه در سفر

۳. برای خودتان هدیه بخرید حین سفر فقط به این فکر نباشید که برای خانواده و دوستان سوغاتی بخرید. بلکه به خود نیز فکر کنید و با خرید یک هدیه، خود را خوشحال و پر انرژی کنید. این هدیه می تواند هر چیزی باشد که شما دوست دارید.

۴. در  فصل سفر شاد باشید

شادی در فصل سفر

شاد بودن در زمانی که استرس دارید کار خیلی دشواری است، اما این جمله را با خود تکرار کنید که "من می توانم این کار را انجام دهم". در این فصل از تمامی برکت و رحمت خداوند که شامل حالتان می شود، خشنود باشید و خدا را شکر کنید. شاد باشید و با سفر از تمامی آشفتگی ها رها شوید که این ها کلید غلبه بر استرس است.

مترجم:سحر مردانه

منبع: www.travelerstoday.com