جشنواره و فستیوال های بزرگ هند

۱. سالروز تولد گاندی مهاتما گاندی است که هنوز هم در هند دوستداران زیادی دارد و عکس او روی پوا هند قابل مشاهده است.

  1. ۳ ماه،۱ هفته قبل
سالروز تولد گاندی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تولد گاندی یکی از تعطیلات ملی رسمی هند است و در هر ایالت در سراسر شبه قاره مشاهده می شود. در این روز به او ادای احترام می شود و نماز برگزار می شود. سالانه در ۲ اکتبر در طول هند زمان برگزاری این جشن است.

روز جمهوری هند

۲. روز جمهوری هند این روز نباید با روز استقلال هند اشتباه گرفته شود. روز جمهوری، جشن تصویب قانون اساسی جدید هند در ۲۶ ژانویه ۱۹۵۰ است. روز جمهوری در هند به عنوان یک روز تعطیل ملی با تعطیلی کسب و کار، رژه، نمایش های نظامی، و فعالیت های میهن پرستانه همراه است. زمان برگزاری سالانه در ۲۶ ژانویه در دهلی و مکان های دیگر هند است.

جشن روز استقلال هند

۳. روز استقلال یکی دیگر از تعطیلات ملی وطن پرست هند، روز استقلال است که به دلیل رهایی از حکومت بریتانیا در تاریخ ۱۵ آگوست ۱۹۴۷ هر ساله جشن گرفته می شود. رژه، نمایش مجلل و تاریخی، تکان دادن پرچم با غرور و افتخار از فعالیت های این رویداد است. سالانه در ۱۵ آگوست در سراسر هند برگزار می شود.

جشنواره هولی هند

۴. جشنواره هولی هولی، جشنواره رنگ هندو، پرانرژی همراه با رقص مردم در خیابان ها و پاشیدن آب و رنگ به یکدیگر برگزار می شود. این جشنواره در پایان زمستان برای راندن ارواح بد و بیماری قبل از بهار و برداشت محصول است. تاریخ این جشنوراه متغییر است، اما در ماه مارس در سراسر هند، کشور های مانند مالزی و سنگاپور که در آن جمعیت هندو قابل توجهی وجود دارد، برگزار می شود.

جشنواره دیوالی هند

۵. جشنواره دیوالی جشنواره دیوالی، جشن چراغ ها با خلق منظره ای تماشایی و جذاب است. در برخی نسخه ها می گویند که برگرفته از جشن سال نو چینی هاست. در طول این جشنواره مقدار زیادی فانوس روشن و آتش بازی انجام می شود. این جشنواره در ۵ روز متوالی برگزار می شود که مردمان هند، خانه ها را تمیز می کنند و یا چراغ های رنگی زینت می بخشند. تاریخ جشنواره متغییر است، اما معمولا بین اکتبر و دسامبر در سراسرهند و راجستان، سنگاپور، کوالالامپور، پنانگ، و هر مکان دیگری که جمعیت بزرگی از هندوان در آن زندگی می کنند، برکزار می شود.

نمایشگاه شتر پوشکار هند

۶. نمایشگاه شتر پوشکار این نمایشگاه یک رویداد سالانه است که گردشگران و مردمان محلی زیادی برای دیدن بیش از ۵۰۰۰۰ شتر به خود جذب می کند. نژاد های مختلف شتر، بازی چوگان، مسابقات، فروش و... از فعالیت های موجود در این نمایشگاه است که در صحرای راجستان برگزار می شود. اسکان در نمایشگاه پوشکار بسیار گران است. تاریخ برگزاری معمولا متغییر است، اما در ماه نوامبر است.

مترجم:سحر مردانه

منبع: goasia.about.com