آنچه زنان قبل از سفر به استانبول باید بدانند

زنان نیز گاهی تنها و یا همراه با مادر، دختر و دوستان خود به سفر می روند که ممکن است ماجرا های متفاوتی را خلق کنند.

  1. ۳ ماه قبل
استانبول شهر باشکوه
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

حال خوب است قبل از سفر توصیه های مشاوران سفر و همچنین تجربیات سفر دیگران را مطالعه کنید تا با آگاهی وارد مسیر سفر شوید.

۱. استانبول یکی از شهر های باشکوه و غنی جهان است:این شهر منحصر به فرد که هم اروپایی است و هم آسیایی. بازدید کنندگان می توانند تنوع زیاد را حس کنند. از سراسر دنیا بازدیدکنندگان زیادی به این شهر می آیند.

۲. راه رفتن به استانبول:هم از طریق زمینی، هم هوایی و هم با قطار، سفر به این کشور ممکن است. علاوه بر این به دلیل اتصال ترکیه با دریا، می توانید از طریق کشتی نیز به سفر بروید.

راه رفتن به استانبول

ترکها بسیار مهمان نواز هستند

۳. ترکها بسیار مهمان نواز هستند:ترکیه قرن هاست که مسافران زیادی را به خود جذب کرده است. زنان نیز به تنهایی و بدون هیچ مسئله ای می توانند به این شهر سفر کنند. زنان با هر پوششی که راحت باشند می توانند عبور و مرور کنند.

فرهنگ صحیح سفر در استانبول

۴. فرهنگ صحیح را بشناسید:استانبول شهری مدرن، باقدمت تاریخی و فرهنگی است و هر کسی با هر پوششی که راحت باشد می تواند در آن حضور بیابد، اما به یاد داشته باشید برای حضور در مساجد باید از پوشش درست و روسری استفاده کنید.

۵. استانبول در حال رشد و توسعه: ترکیه جزء کشور های توریستی محسوب می شود، پس باید خدمات ارائه شده به مسافران را افزایش دهد. از این رو در حال پیشرفت و توسعه است. ۶. کجا اقامت داشته باشیم:اگر برای اولین بار و یا دومین بار است که به ترکیه سفر می کنید، خوب است در شهر قدیمی و معروف آن با نام سلطان احمد، اقامت داشته باشید. در این مکان علاوه بر اینکه به تمامی مناطق نزدیکتر هستید، می توانید هتل های خوب با قیمت مناسب نیز بیابید.

رشد و توسعه استانبول

اقامت در استانبول

اماکن تاریخی استانبول

۷. بازدید از مکان های تاریخی را فراموش نکنید:بازدید از مسجد ایاصوفیه، آب انبار کیستن، کاخ توپکاپی، موزه هنر های اسلامی در میدان اسب دوانی، کلیسای چوره، بازار بزرگ ادویه، مسجد سلیمانیه، مسجد رستم پاشا، مسجد آبی را قراموش نکنید. البته این مکان ها تنها برای شروع است.

حمام ترک در استانبول

۸. در بخار غوطه ور شوید:بازدید از حمام سنتی را از دست ندهید. پوست شما از شما تشکر خواهد کرد. در شهر قدیمی کیمبرلیت دو حمام تاریخی زیبا با کاشی کاری دل فریب به چشم می خورد. این شهر قدیمی در نزدیکی بازار بزرگ واقع شده است. در این حمام می توانید از بخار، ماساژ و اسکراب لذت ببرید.۹. خرید در استانبول: ترکیه بهترین مکان برای خرید از نظر قیمت است. منسوجات با کیفیت بالا، شلوار جین، طلا و جواهر، محصولات چرم، نقره، فرش و گلیم و ... را با تنوع زیادی می توانید بیابید.

خرید در استانبول

چانه زدن در استانبول

۱۰. چانه زدن را فراموش نکنید:در اکثر مغازه ها در خارج از بازار، قیمت ها برای شما مقرون به صرفه نخواهد بود، برای همیشه برای گرفتن تخفیف بپرسید. هرگز خود را زیادی علاقه مند نشان ندهید تا بتوانید از این ترفند برای گرفتن تخفیف استفاده کنید.

محل مناسب برای خرید در استانبول

۱۱. محل مناسب برای خرید را پیدا کنید:بازدید از بازار قدیمی و بزرگ شهر را از دست ندهید. از حدود ۱۰۰ سال پیش، به عنوان مرکز خرید اصلی در جهان شناخته شده است. بیش از ۴۰۰۰ مغازه در آن واقع شده است می توانید تمامی اجناس را با قیمت مناسب در ان بیابید

بازار آراستا در استانبول

۱۲. حتما به بازار آراستا سربزنید:این بازار در پست مسجد آبی واقع شده و کمی کوچکتر از بازار بزرگ است. در این بازار نیز می توانید تجربه ی یک خرید عالی را داشته باشید.

۱۳. بی اوغلو نام اروپایی ترکیه: خیابان اصلی ترکیه که مغازه ها، رستوران ها، کافه ها، باشگاه ها و بازار های معروف در آن واقع شده است. گشت و گذار در این خیابان می تواند یک روز شما را کامل پر کند.

بخش بی اغلو استانبول

چای ترک ، مزه ای ماندگار

۱۴. چای ترکی:این چای سیاه که بسیار مورد پسند و علاقه ی هم مردمان محلی و هم توریست ها است در تپه ای در نزدیکی دریای سیاه رشد می کند. همچنین چای های گیاهی فوق العاده مانند آویشن تازه، گل رز، نمدار، بادرنجبویه، مریم گلی نیز در دسترس است. چای سیب نیز دارای طرفداران زیادی است.

قهوه ترک با شهرت جهانی

۱۵. قهوه ترک:این قهوه قوی، غنی و بسیار محبوب است. خوردن این قهوه در خود ترکیه حال و هوای دیگری دارد.

مترجم: سحر مردانه

منبع: journeywoman