سفر به گوانجو، نکاتی برای سفر به چین

گوانجو سومین شهر بزرگ چین و مرکز تاریخی فرهنگ کانتون است. کانتون نام قدیمی گوانجو در حکومت جمهوری چین است.

  1. ۳ ماه قبل
فیلترین در چین
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

گوانجو یکی از شلوغ ترین مراکز تجاری در کشور به شمار می آید. این شهر منطقه ای جذاب، دیدنی، مقرون به صرفه و باارزش برای سفر است که با قطار از هنک گنگ حدود دو ساعت فاصله دارد. شاید کمی ازدیاد جمعیت و مشکل برقراری ارتباط از نظر زبان شما را آزار دهد اما این شهر نسبت به پکن و شانگهای بسیار تمیز تر، امن تر و سازمان یافته تر است.


۱. بسیاری از برنامه و سایت ها در چین مسدود استباید بدانید که برنامه و وب سایت هایی که در بسیاری از نقاط جهان به راحتی از آن ها استفاده می کنید، در چین مسدود هستند. در چین امکان دسترسی به برنامه های مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و گوگل وجود ندارد پس بهتر است قبل از سفر برای برقراری ارتباط با خانواده به فکر چاره ای باشید.

۲. ترجمه آفلاین نصب کنیداگرچه گوانجو شهری است که در آن تجارت های بین المللی انجام می شود، اما بسیاری از مردم قادر به انگلیسی صحبت کردن نیستند. یک برنامه ترجمه نصب کنید که در حالت آفلاین نیز قادر به شنیدن صدا و حرکات باشد و آن ها را ترجمه کند. ما برنامه بینگ را پیشنهاد می دهیم.

۳. نکات امنیتی را فراموش نکنیددرست است که زندگی شبانه در گوانجو به خوبی جریان دارد، اما به دلیل همان ارتباط های تجاری در این شهر، وجود مردان بیش از زنان است. اگر می خواهید شب ها بیرون بروید، حتما به نکات امنیتی توجه کنید، بدانید که با چه افرادی همراه می شود یا باید به چه کسانی اعتماد کنید.۴. خیابان های معروف را فراموش نکنیدگوانجو دارای دو خیابان بزرگ با نام های Beijing Lu و Shangxiajiu برای رفت و آمد عابر های پیاده است. در این خیابان ها هم نوع افراد حتی با خانواده را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید خرید کنید اینجا می تواند مکان مناسبی باشد، زیرا هم هزینه ها معقول است و هم هرآنچه که بخواهید می یابید.۵. دیم سام را امتحان کنیددیم سام یا ماهی قل قلی یک از غذا های معروف گوانجو است که حتما باید امتحان کنید. تقریبا می توان گفت در هرکجای شهر می توان این غذا را پیدا کرد. تور های غذا نیز در گوانجو وجود دارند که می توانید با آن ها همراه شوید و از روز خود نهایت لذت را ببرید. توجه داشته باشید که اگر در رستوران ها غذا می خورید، باید برخی از آداب و رسوم ها را بدانید و به آن ها احترام بگذارید.۶. اطراف شهر را هم ببینیدمتروی گوانجو بسیار سازمان یافته، تمیز و راحت برای استفاده است. نشانه های مترو به زبان انگلیسی هم درج شده اند و قطعا برای استفاده مشکلی نخواهید داشت. نکته قابل توجه این است که هزینه آن از کرایه تاکسی بسیار ارزان تر است.۷. در تاریخ و هنر غوطه ور شویدگوانجو مرکز هنر و تاریخ چین است. در این شهر موزه ها، گالری های هنری و طراحی زیادی وجود دارد که قطعا از تماشای آن ها لذت خواهید برد.۸. خرید کنیداین شهر پر از بازار های عمده و خرده فروشی، مراکز خرید مدرن و فروشندگان خیابانی است. هر آنچه که بخواهید البته با قیمت مناسب در گوانجو خواهید یافت. شاید هم مجبور باشید هنگام بازگشت به خانه یک چمدان اضافی بخرید.


مترجم: سحر مردانهمنبع: zafigo.com