چه زمانی به تایلند سفر کنیم؟

یکی از مهمترین عوامل تصمیم گیری برای سفر به تایلند موقعیت آب و هوایی مقصد و جاییکه به آنجا سفر می کنید می باشد.

  1. دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۷:۵۳ (۱ سال،۱ ماه قبل)
باران های موسمی در تایلند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تایلند مکانی است با آب و هوای معمولی و گرمسیری که در جنوب واقع شده است در مرکز و جنوب تایلند در طول سال شما تغییرات زیاد آب و هوایی نخواهید دید و این در حالیست که در شمال این کشور آب و هوای موسمی بیشتری نسبت به جنوب خواهیم دید. متوسط دمایی که شما در طول سال در این کشور خواهید دید چیزی بین ۱۸ درجه تا ۳۵ درجه سانتی گراد می باشد که سردترین ماه های سال از دسامبر تا فوریه و گرمترین ماه های سال از اپریل تا ژون می باشد.

باران های موسمی در تایلند

بیشترین میزان بارندگی های موسمی در جنوب غربی تایلند که از اویل ما مه تا اواخر ماه سپتامبر یا اوایل اکتبر ( شهریور تا اوایل آبان ماه ) ادامه دارد مشاهده میشود. در طول این دوره هوا مرطوب و آسمان ابری است و تنها ۶ ساعت در شبانه روز خورشید قابل ملاحظه خواهد بود. سواحل غربی و جزایر آندامان (گروهی از جزایر واقع در اقیانوس هند هستند که بین خلیج بنگال و میانمار قرار گرفته است) بیشترین میزان بارندگی را دارند.بیشتر بدانید ...نکاتی برای سفر به ساموییاطلاعات ضروری برای سفر به پوکتنکات مهم در سفر به بانکوکآب و هوای موسمی واقع در شمال شرقی، که از ماه نوامبر شروع و تا اواسط آپریل ادامه دارد هرچند، هوای شدیدا مرطوب در شمال کشور که شامل chaing mai که در شمال غرب می باشد ماه های زودتری این آب و هوا را تجربه میکنن. در این منطقه دما بین ۱۳ تا ۲۹ درجه  سانتی گراد در نوسان می باشد.بارش باران در ماههای سپتامبر و دسامبر تاثیر زیادی بر آب و هوای سواحل شرقی تایلند به ویژه بر جزایر سامویی و پنانگ در جنوب این کشور می گذارد.یک خبر خوب برای کسانی که قصد سفر به سواحل جنوب را دارند این است که، آنها عموما اگر میخواهند در طول سفر باران نداشته باشند باید به سواحل شرقی و غربی در طول سال سفر کنند.

زمان برای سفر به تایلند

آب و هوای پایتخت تایلند

آب و هوای بانکوک پایتخت تایلندبانکوک ( پایتخت کشور تایلند است. بانکوک دارای بیشترین تعداد توریست در مقایسه با شهرهای جهان است) بهترین مکان گردشگری تایلند در فصل سرما است که از اویل نوامبر تا فوریه می باشد بعد از هوای موسمی و قبل از هوای شروع هوای گرم که در شروع ماه مارچ می باشد. ماه های آوریل، می و ژوئن بطور جهنمی داغ هستند و اگر در این فصول سوار بر موتورسیکلت باشید مانند این است که سوار بر طوفان آتش هستید.ترجمه: علی بهرامیمنبع:  www.telegraph.co.uk/travel