چگونه سفری ارزان به بانکوک داشته باشیم؟

۱. توک توک نگیرید

  1. سه شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۱:۰۶ (۱ سال،۱ ماه قبل)
توک توک در تایلند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

توک توک نوعی وسیله ی حمل و نقل سنتی در بانکوک است که اگر برای اولین بار به این شهر سفر کنید، قطعا توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. در ظاهر شاید فکر کنید که ارزانتر از تاکسی است اما باید بدانید که هزینه ی تاکسی با تاکسی متر خیلی پایین تر از سوار شدن بر توک توک است.

۲. قطار هوایی همیشه ارزانتر نیستیکی دیگر از وسایل حمل و نقل در بانکوک، قطار های هوایی هستند. سیستم مترو نیز در این شهر وجود دارد، اما قطار های هوایی ممکن است ایستگاه های بیشتری را پوشش دهند. گاهی اوقات استفاده از مترو و یا گرفتن تاکسی، هزینه ی کمتری را از قطار هوایی شامل می شود. البته این سیستم شما را از شر ترافیک های سنگین شهر در برخی زمانها، نجات می دهد.

قطار هوایی بانکوک

۳. همانجایی غذا بخورید که تایلندی ها می خورندگاهی اوقات برای خوردن غذا در رستورانی شیک و گران هزینه می کنید، اما نتیجه بسیار نا امید کننده است. بانکوک شهری توریستی است. با ازدحام جمعیت در یک مکان به راحتی می توانید بفهمید که غذای کجا بهتر است. اینکار نیاز به تحقیق هم ندارد، هرکجا دیدید که تایلندی های بیشتری را به خود جذب کرده، آنجا می تواند غذای بهتری داشته باشد. همچنین هزینه اش نیز بسیار کمتر است. خوردن غذا های محلی و خیابانی را نیز فراموش نکنید.

غذایی تایلندی

۴. میان وعده را فراموش نکنیددرست است که غذا درتایلند ارزان است، اما پرس های آن زیاد نیست. همین باعث می شود که شما به فکر خوردن میان وعده نیز بیوفتید. بهترین میان وعده و تنقلات را در مناطق توریستی در خیابان می توانید پیدا کنید. قبل از سفر خوب است نسبت به تنقلات معروف تایلندی کمی تحقیق کنید.

میان وعده های تایلندی

مترجم:سحر مردانه

منبع: travel.asiaone.com