جت لگ چیست و راه مقابله با آن

قبل از پرواز خوب استراحت کنید

  1. چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۸:۲۶ (۱ سال،۱ ماه قبل)
قبل از پرواز خوب استراحت کنید
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

دانستن زمانی که به مقصد می رسید را هم جزء برنامه های سفر قرار دهید. زمان پرواز و تاخیر را در نظر گرفته تا بدانید چه زمانی از روز یا شب به مقصد خواهید رسید. با دانستن این موضوع زمان خواب خود را تا چند روز قبل از سفر تنظیم کرده و استراحت لازم را دریافت می کنید. توجه داشته باشید که استراحت قبل از سفر، امری ضروری است.

پر تحرک و پر از انرژی باشید

در فرودگاه پر تحرک و پر از انرژی باشید

هنگامی که سفر آغاز می شود، در ترمینال حرکت کنید، خوراکی بخورید و کمی قدم بزنید. برای نشستن هم به دنبال یک صندلی باشید که هم نمایی از بیرون را ببینید و هم در معرض نور خورشید باشید. راه رفتن قبل از پرواز باعث می شود از خستگی حاصل از نشستن در مسیر طولانی، کاسته شود.

نیم نگاهی به تغذیه خودتان داشته باشید

در فرودگاه تغذیه درست داشته باشید

بهتر است عادات بد غذایی خود را این سفر کاملا فراموش کنید. به جای نوشابه سعی کنید بیشتر آب بنوشید تا از کم آبی بدن جلوگیری شود. به جای غذاهای چرب نیز به مصرف میوه، سبزیجات و آجیل روی بیاورید.

چرت زدن در هواپیما

در طول پرواز چرت فراموش نشود

کیفیت خوابیدن در هواپیما با خوابیدن در تخت خواب راحت خود، قابل قیاس نیست اما سعی کنید چرتی کوتاه بزنید. این خواب کوتاه شما را سرحال و پر انرژی تر می کند و از خستگی احتمالی شما می کاهد.

همراه داشتن داروی خواب

داروهای خواب آور مصرف کنید

فعالیت بدنی قبل از پرواز، تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی در حین پرواز می تواند به شما آرامش نسبی منتقل کند اما شما خود را بهتر می شناسید. اگر با این موارد آرام نمی شوید، بهتر است از قرص خواب با مشورت پزشک استفاده کنید.

استراحت، درست ترین تصمیم در مقصد

در مقصد خوب استراحت کنید

زمانی که به مقصد رسیدید هم باید آرامش خود را حفظ کنید و تصمیم درستی بگیرید. حتی اگر روز هم به مقصد رسیدید، زمانی که به خوابیدن و استراحت کردن اختصاص دهید. این استراحت در حدی باشد که خستگی راه رفع شود نه اینکه باعث بی خوابی شما در شب باشد.

مترجم: سحر مردانه

منبع: www.forbes.com