چگونه سفری سازگار با محیط زیست داشته باشیم؟

۲. سبک بار سفر کنیدبسته بندی سبک، عاملی بسیار ساده به نظر می رسد که از تولید بیشتر کربن جلوگیری می کنید.

  1. پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۱:۳۰ (۱ سال،۴ ماه قبل)
سبک بار سفر کنید
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

هرچه وزن چمدان شما سبک تر باشد، علاوه بر اینکه دیگر نیازی به پرداخت هزینه ی بار اضافی نیست، دیگر سنگینی بار ها منجر به صرف سوخت بیشتر هواپیما و یا قطار نمی شود.

حمل و نقل عمومی در سفر

۳. از حمل و نقل عمومی استفاده کنیدکاهش ردپای کربن هنگام پرواز بین المللی بسیار دشوار است، اما برای جبران آن استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می تواند بهترین کاری باشد که در حق محیط زیست انجام می دهید. علاوه بر اینکه کم هزینه تر خواهد بود، روشی سازگار با محیط زیست نیز هست. اجاره ی دوچرخه نیز بهترین روش سازگار با محیط زیست است.

هتل سازگار با محیط زیست

۴. انتخاب هتل سازگار با محیط زیستبسیاری از هتل ها و استراحتگاه در سراسر جهان، ابتکار عمل های زیادی برای گردشگران دوستدار محیط زیست دارند. هتل ها این ابتکار عمل ها را به دلیل استقبال زیاد مسافران در تبلیغات خود به نمایش می گذارند. می توانید قبل از سفر تحقیقات لازم در این زمینه را داشته و سپس اقدام به رزرو هتل کنید.

کاهش زباله در سفر

۵. کاهش زباله با استفاده مجدداقامت در هتل سازگار با محیط زیست و همچنین استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، تاثیر زیادی در کاهش کربن دارد، اما به همان اندازه تولید کمتر زباله نیز مهم است. بازیافت روزنامه ها، مجلات و ظروف نوشیدنی و یا استفاده ی مجدد از آن ها تاثیر بسزایی در حفظ محیط زیست دارد.

مراقبت از محیط اطراف

۶. مراقب محیط اطراف خود باشیدهتل ها و استراحتگاه ها در سراسر جهان، برای مسافران فعالیت هایی در نظر می گیرند و یا مسافران را به گشت و گذار در جزیره، مکان های دیدنی، جنگل، پیاده روی، غواصی و ... میبرند. در حالی که چنین فعالیت هایی شما را با زیبایی های طبیعی شگفت انگیز از محیط اطراف آشنا می کند، اما باید مراقب باشید تا آسیبی به محیط زیست وارد نکنید. برخی از این آسیب ها یا جبران پذیر نیستند و یا برای جبران نیاز به زمان زیادی دارند. ۷. با تورهای سبز سفر کنیدمی توانید برای اینکه سفری سازگار با محیط زیست داشته باشید، توری سبز را نتخاب کنید. این تور ها کاملا استاندار های محیط زیست را رعایت می کنند و با حقوق انسان ها و حیوان ها احترام می گذارند. این عمل باعث فرهنگ سازی و رعایت برخی اوامر باعث تبدیل شدن آن به یک ارزش می شود. پس برای یک بار هم که شده سفر با تور های سبز را امتحان کنید.

تورهای سبز

مترجم: سحر مردانه

منبع: mvhotelsonline.com