نگران پوست خود در سفر با هواپیما باشید

پوست و زیبایی شما در سفر با هواپیما، آیا می دانستید سفر با هوایپما، زمانی که شما در کابین آن هستید، به پوست شما می تواند آسیب برساند؟ همانطور که می دانید هنگام مسافرت و رفتن از جایی به جای دیگر به دلیل تغییرات آب و هوایی ممکن است پوست شما حساس شده و نیاز به رسیدگی بیشتری داشته باشد، اما باید بدانید که در داخل هواپیما نیز پوست شما نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد.

  1. دوشنبه ۶ خرداد ۹۸ ساعت ۱۶:۴۴ (۱ سال،۴ ماه قبل)
اشعه ماورای بنفش قوی‌تر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

۱. اشعه ماورای بنفش قوی تر، بدلیل نزدیک بودن به خورشیداثر شدید خورشید برابر است با پیری زودرس پوست. در حالتی که ۳۰۰۰۰ فوت بالاتر از سطح دریا هستید، پس به خورشید نزدیکتر و دی نتیجه اشعه ماورای بنفش قوی تر خواهد بود. در واقع سطح UV حدود دو برابر زمین است. هر افزایشی باعث می شود این اشعه تا ۱۵% قویتر و بیشتر شود.

برنزه شدن در پرواز

۲. از برنزه شدن در پرواز بپرهیزیدبرنزه شدن پوست زمانی اتفاق می افتد که یک رنگدانه قهوه ای به نام ملانین در بدن تولید شود. زمانی که در معرض اشعه ماورای بنفش باشید، پوست به سرعت برنزه می شود. دو نوع اشعه به نام های UVA و UVB وجود دارد. پرتو UVB باعث آسیب به لایه بالایی پوست می شود و به مدت طولانی در معرض آن قرار گرفتن باعث بروز سوختگی پوست می شود. اشعه ماوراء بنفش از آنجایی که عمیق تر به پوست نفوذ کرده و منجر به پیری زودرس می شوند، مضرتر است.

اشعه UVA از پنجره های هواپیما عبور می کنند

۳. اشعه UVA از پنجره های هواپیما عبور می کنندپنجره های کابین تا حدودی این اشعه را مسدود می کنند، اما به صورت کامل نمی توانند آنرا فیلتر کنند. در نهایت همان اشعه کمی که عبور می کند می تواند باعث برنزه شدن، لکه ها، پیری زودرس و چین و چروک شود. مطالعات نشان داده اند که یک ساعت پرواز هنگام روز با وجود خورشید با ۱۵ تا ۲۰ دقیقه استفاده از تخت های برنزه برابری دارد.

 انعکاس UV متفاوت

۴. موقعیت های مختلف دارای شدت انعکاس UV متفاوت هستند

ابر های ضخیم و مناطق تحت پوشش برف می توانند تا ۸۵ درصد از اشعه ماوراء بنفش را منعکس کنند؛ بنابراین اگر پوست در معرض این انعکاس به مدت طولانی و یا دفعات بیشتر باشد، می تواند متحمل آسیب های جبران ناپذیری شود.

نکته: مردم اغلب به آسیب های رسیده به پوست اهمیت زیادی نمی دهند،اما باید بدانید که پوست بالغ نیاز به مراقبت بیشتری دارد.با استفاده از کرم ضد آفتاب که دارای spf مناسب و خوبی است می تواند سلامت پوست شما در سفر را تضمین کند.

مترجم:سحر مردانه

منبع: www.thestatesman.com