در سفر، سلامتی خودرا به خطر نیدازید

در سفر، سلامتی خودرا به خطر نیدازید، آیا تا به حال برایتان پیش آمده که به طور نا خواسته به دلیل ابتلا به بیماری مجبور شوید سفر خوب خود را ناتمام رها کرده و به خانه باز گردید؟ درمان بیماری ممکن است موقت و یا کمی ماندگار باشد، اما در هر صورت برنامه ی سفر شما را خراب می کند. حال با هم ببرسی می کنیم که چه چیز هایی می تواند سلامت را به خطر بیندازد.

  1. دوشنبه ۶ خرداد ۹۸ ساعت ۱۹:۳۵ (۱ سال،۴ ماه قبل)
استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

۱. استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب

سرد بودن هوا و یا تماس نداشتن با نور خورشید، دلیل خوبی برای استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب نیست. حتی اگر صورت خود را نیز بپوشانید نمی توانید مانع از عبور اشعه UV شوید. قبل از سفر مطمئن شوید که کرم ضد آفتاب به تعداد کافی همراهتان است. استفاده از کرم ضد افتاب در روزهای سرد و حین انجام ورزش اسکی، ضرورت بیشتری پیدا می کند پس استفاده از آن را هرگز فراموش نکنید.

در مسافرت چگونه از پوست خود مراقبت کنیم راههای مراقبت از پوست در طول سفر هوایی

۲. پر و بدخوری در سفردرست است که در تعطیلات و سفر هستید، اما نباید ناگزیر خوردن همه چیز را امتحان کنید. خوب است که به رژیم غذاییتان در سفر نیز توجه کنید. ممکن است کار سختی باشد، اما اگر به خود یاد آور شوید که این پرخوری می تواند سبب ایجاد بیماری و از دست رفتن سفر شود، خود را از این کار باز میدارید. سیستم بدن کلا با قرار گرفتن در مکانی جدید تغییر می کنند، اما شما با پرخوری می توانید اینرا به مشکلی بزرگ تبدیل کنید. سعی کنید صبحانه ی کامل و سالمی داشته باشید و در خوردن دیگر وعده های غذایی نیز تعادل را حفظ کنید. بایدها و نبایدهای تغذیه مناسب در سفر راههای جلوگیری از مسمومیت غذایی در سفر توجه به خوراک و مواد غذایی در سفر

پر و بدخوری در سفر

۳. نداشتن خواب کافیممکن است به دلیل تغییر ساعت و یا مکان خواب، دچار مشکل شوید و دیگر نتوانید به راحتی بخوابید، اما باید بدانید که همه ی انسان ها به هفت تا نه ساعت خواب در شب نیاز دارند. بر اساس یک مطالعه، افرادی که کمتر از شش ساعت می خوابند، بیش از ۷۰۰ ژن آن ها تغییر می کند. حتی یک شب خواب از دست رفته همراه با تنقلات نا سالم باعث اختلال در حافظه می شود. سعی کنید برای اینکه خواب خود را تنظیم کنید نور اتاق را کم کنید و مکان خوبی را برای خواب درست کنید. همچنین می توانید از قرص خواب نیز برای تنظیم ساعات خواب استفاده کنید.

نداشتن خواب کافی

۴. نزدن واکسن قبل از سفرحتی اگر به مکانی دور و یا عجیب و غریب نیز نمی روید، قبل از سفر واکسن های روز را دریافت کنید. واکسن یکی از ضروریات حفظ ایمنی بدن است. همه ی مسافران باید واکسن های سرخک، اوریون، سرخجه، دیفتری، کزاز، سیاه سرفه، آبله مرغان، واکسن فلج اطفال و واکسن سالانه خود را دریافت کرده باشند.

نزدن واکسن قبل از سفر

۵. نشستن بیش از حدهمه ی ما در مورد خطرات ناشی از لخته شدن خون در پرواز های مسافت های طولانی شنیده ایم، اما آیا می دانید این در مورد نشستن های بالای ۴ ساعت در قطار و ماشین نیز صدق می کند؟ در واقع، نشستن در یک فضای محدود برای بیش از چهار ساعت، اگر حرکتی به بدن ندهید، مشکل ساز خواهد بود. اگر این امکان وجود دارد که پیاده شوید و راه بروید که هیچ، اما اگر در هواپیما هستید و این امکان وجودندارد، مچ دست و پا های خود را هر چند ساعت یکبار بچرخانید و حرکتی به آن بدهید.

نشستن بیش از حد

۶. در معرض تماس با میکروب ها قرار گرفتنهمیشه گفته ایم که داخل هواپیما و هتل ها به چه اندازه می تواند کثیف باشد. سفر بدون همراه داشتن ژل شست و شو و ضد عفونی کننده ی دست و دستمال مرطوب برای پاک کردن سطوحی که با آن تماس خواهید داشت، بی فایده است. به خاطر داشته باشید که از آب بطری بنوشید، از خوردن یخ و سبزیجات و سالاد بپرهیزید، از خوردن غذایی که خوب پخته نشده است نیز اجتناب کنید.

در معرض تماس با میکروب ها قرار گرفتن

۷. بی توجهی به حشره ای مزاحماگر چه ساس نمی تواند انتقال دهنده ی بیماری باشد، اما از طریق گزش می تواند بر روی سلامتی شما تاثیر بگذارد. همیشه به خاطر داشته باشید که قبل از باز کردن چمدان ها و استقرار، تخت، مبلمان و کمد ها را بررسی کنید.

بی توجهی به حشره ای مزاحم

مترجم: سحر مردانه  | منبع: smartertravel.com