درس هایی که از سفر آموختم!

درس هایی که از سفر آموختم! افراد زیادی هستند که مدت زمان زیادی را در سفر به سر می برند و سفر جزء لابنفک زندگی آن ها می باشد.

  1. شنبه ۱۱ خرداد ۹۸ ساعت ۰۱:۱۳ (۱ سال،۳ ماه قبل)
سفر اصلا سخت نیست
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

این افراد قطعا تجربیات زیادی نیز کسب خواهند کرد. در این مقاله تجربیات و درس هایی که این افرادحین سفر بدست آمده است را برای شما بازگو می کنیم.

۱. آموختم که سفر اصلا سخت نیستهر روزه، مردمان زیادی در دنیا هستند که سفر میکنند و این سفر باعث رشد و نموی آن ها می شود. این سفر می تواند با هواپیما، قطار، اتوبوس، ماشین، دوچرخه و حتی پیاده هم صورت گیرد. فقط نباید بترسید و نگران باشید. بودجه ای به آن اختصاص دهید و به سفر بروید. این اصلا کار سختی نیست.


آموختم مهارت های خوب را فرابگیرم

۲. آموختم مهارت های خوب را فرابگیرمسفر به شما یاد می دهد که چگونه اجتماعی تر، سازگارتر، انعطاف پذیر تر باشید و مهمتر از همه، درک ارتباط غیر کلامی را بهتر به شما می آموزد. زمانی که مستقل باشید و بر ترس خود غلبه کنید، خواهید دید که چه استعداد هایی داشته اید که از آن بیخبر بوده اید.


۳. آموختم که دوست خوبی در سفر بیابمممکن است صحبت و برقراری ارتباط با افراد غریبه که هم زبان شما هم نیستند، کمی سخت و ترسناک به نظر برسد، اما باید بدانید که آن ها نیز مانند شما انسان هستند. کافیست با یک سلام و لبخند با افراد غریبه ی قابل اطمینان ارتباط برقرار کنید.

دوست خوبی در سفر بیابم


حفظ ارتباط بعد از سفر

۴. آموختم ارتباط با دوستان را بعد از سفر حفظ کنمدر همین ارتباط ها ممکن است ببینید که با شخصی جنبه های مشترک زیادی دارید و این ارتباط می تواند به یک دوستی خوب و پایدار تبدیل شود و در سفر بعدی حتی به دیدن این دوست بروید. حتی ممکن است این آشنایی به ازدواج نیز ختم شود. پس از برقراری ارتباط نترسید.


چیزهای جدید را امتحان کنید

۵. آموختم که چیز های جدید را امتحان کنممکن است فردی سفت و سخت باشید، اما سفر باعث می شود، جهان بینی شما گسترش یابد. با خوردن غذا های جدید، یادگیری زبان، بودن در ارتفاعات، زندگی در کمپ و ... به خوبی می توانید خود را به چالش بکشید.


چیزهای جدید را امتحان کنید

۶. آموختم که چیزی به عنوان اشتباه وجود نداردممکن است در سفر هر اتفاقی رخ ندهد، اما هرگز آنرا به چشم یک اشتباه نبینید و خود را سرزنش نکنید. به تمامی اتفاقاتی که در طول سفر رخ می دهد، تنها به چشم یک تجربه ی جدید نگاه کنید.


۷. آموختم با جریان سفر پیش برومگاهی ممکن است یک برنامه بی نظیر به نظر برسد و شما بخواهید که حتما در زمان محدودی که دارید آنرا به انجام برسانید. اما نگذارید این برنامه شما را احاطه کند. در برخی مواقع اجازه دهید که با جریان سفر پیش بروید.

با جریان سفر پیش بروید


کنار گذاشتن کتاب راهنما

۸. آموختم که کتاب راهنما را کنار گذارمبا همراه داشتن کتاب های زیادی فقط بار خود را سنگین می کنید. امروزه امکان جدید و کاملی نظیر اینترنت در خدمت شماست. همچنین می توانید از مردمان محلی نیز کمک و راهنمایی بخواهید.


برای تغییر دیر نیست

۹. آموختم که برای تغییر هیچ وقت دیر نیستحتی اگر شخصی باشید که در سفر نیست، باید بدانید که هیچگاه برای تغییر دیر نیست. هیچ کاری را به فردا موکول کنید. همیشه برای شروع از همین الان اقدام کنید. حتی ممکن است این تغییرات باعث شور و انرژی مضاعف در شما می شود.


آموختم که آرام باشم

۱۰. آموختم که آرام باشمزندگی بسیار شگفت انگیز است و هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. آرام باشید و پیش روید. استراحت کنید و دوباره پیش بروید. با گرفتن بهترین تصمیمات از لحظه و اتفاقات آن لذت ببرید.


زبان های گوناکون را فرا بگیرم

۱۱. آموختم که زبان های گوناکون را فرا بگیرمیادگیری زبان علاوه بر اینکه جزء ملزومات ضروری سفر می باشد، می تواند یک سرگرمی جالب نیز باشد. با دانستن زبان هم می توانید کار خود و نیازهایتان را به راحتی پیش ببرید و هممی تواند با مردمان محلی ارتباط برقرار کنید.

مترجم: سحر مردانه   |  منبع: nomadicmatt.com