دختر ۲۱ ساله رکوردار سفر در گینس

لکسی ۲۱ ساله با سفر به ۱۹۶ کشور جهان نام خود را در گینس ثبت کرد، در روز ۳۱ ماه می سال ۲۰۱۹، "لکسی آلفورد" ۲۱ ساله با قدم نهادن در خاک کشور کره شمالی ادعا کرد که توانسته به عنوان جوانترین انسان به تمامی کشور های جهان سفر کند.

  1. شنبه ۱۸ خرداد ۹۸ ساعت ۰۷:۵۴ (۱ سال،۳ ماه قبل)
لکسی آافورد در عربستان سعودی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

لکسی با این حدنصاب توانسته نام خود را در کتاب رکورد های گینس به ثبت برساند، در حقیقت این زن آمریکایی توانسته در هر سال به ۹ کشور در جهان سفر نماید.لازم بذکر است این رکورد در گذشته در دست جیمز اسکیت ۲۴ ساله بود که در سال ۲۰۱۳ به دست آورده بود. این جهانگرد جوان برای اثبات این ادعای خود بیش از ۱۰۰۰۰ سند به موسسه گینس ارائه نماید.

خانواده آلفورد در کالیفرنیا دارای یک آژانس مسافرتی هستند. لکسی جهانگردی خودرا از کودکی آغاز کرد (هرچند در آن زمان هیچ برنامه و ایده ای در سر نداشت). وی می گوید: "سفر از زمانی که من یاددارم، بخشی از زندگی من است."لکسی در صفحه رسمی اینستاگرام خود LexieLimitless عنوان می کند که: "والدینم من را از مدرسه بیرون می برند و من را در بصورت مستقل برای هفته ها یا ماه ها درس می خواندم. " وی ادامه می دهد زمانیکه در حال رشد بوده، به همراه خانواده از روستا های شناور کامبوج به برج خلیفه در دبی، از شمال آرژانتین تا اهرام بزرگ مصر سفر کرده است. او می گوید: "والدین من نقش بسیاری در شناخت و کشف زندگی در سراسر جهان توسط من داشتند که این کار تاثیر بسیار زیاد آن بر روی شخصیت من داشته است. "

آلوورد در ابتدا سعی در شکستن یک رکورد نداشت؛ او فقط یک مسافر بود. او می گوید: "صادقانه، در ابتدا، من فقط می خواستم مرز های فکری و محدودیت های موجود را با سبک زندگی خود جابجا نمایم. " " این حس زمانی به چالش کشیده شد که متوجه تاثیر گذاری و الهام بخشی در مردم، به ویژه زنان جوان، شدم. احساس این حمایت به این معنا بود که وقتی به سختی تلاش نکنیم نمیتوانیم منتظر نتیجه دلخواه باشیم. " لکسی می گوید: "مصمم بودم همه را نشان دهم که دنیا همانطور که رسانه ها آن را نشان می دهند، ترسناک نیستند و در همه جا مهربانی وجود دارد. "ایده و انگیره این جهانگرد جهان درباره علت رسیدن به این رکورد باید گفت: وی در سال ۲۰۱۶، هنگامی که او ۱۸ سال داشت متوجه شد که به ۷۲ کشور سفر کرده است. الفورد می گوید: "اولین بار که من در مورد شکستن رکورد جهانی فکر کردم، سال ۲۰۱۶ در کالیفرنیا و بعد از فارغ التحصیل از کالج محلی بود. درست زمانی که ایده بازگشت به مدرسه را رها کردم و تمام وقت و انرژی خود را صرف دنبال کردن آرزوی خود که همان ثبت رکورد بود، کردم. "آلفورد می گوید که هیچگاه حمایت مالی رسمی نداشته و بنابه مقصد سفر اقدام به جذب اسپانسر از طریق عقد قرارداد با صاحبان برند یا شرکت ها تامین مالی می شده است. الفورد می گوید: "من همیشه می دانستم که می خواهم زمانی را در سفر را بگذرانم و بعد از ۱۲ سالگی هر کاری را در پس انداز و جمع آوری پول می کردم. "

لکسی آافورد در دبی

لکسی آافورد در یمن

شغل لکسی در شهر خودش (کالیفرنیا) به عنوان یک مشاور سفر در آژانس خانوادگی ش مشغول به کار است و به هنگام سفر، به عکاسی و وبلاگ نویسی سرگرم می باشد.وی در پست های اینستاگرام خود درباره راهنمایی در مورد چگونگی اتصال مجدد با قطع ارتباط به شبکه جهانی اینترنت می گوید: " من در واقع از سیم کارت خارجی استفاده نمی کردم. " "اگر به چیزی نیاز دارم، با افرادی که در اطرافم هستند صحبت می کنم. من سعی می کنم در هنگام گشت و گذار در خود واقعی محل باشم، زیرا این فرصت در این زمان و مکان قابل دسترس می باشد. "الفورد می گوید برجسته ترین سفر های او به کشور های غیرمنتظره و اغلب خطرناک بوده است. او می گوید: "کشور هایی که شهرت بدی دارند و مسافران جرات رفتن به آنجا را ندارند، مقاصدی هستند که باعث تحریک کنجکاوی من می شوند."

آلفورد می گوید:"هنوز احساس می کنم که من فقط سطح چشمی را که می بینم، توانسته ام لمس کنم. "درس های لکسی:

لکسی آافورد در فرانسه

  • پول خود را در برای خواسته های غیر ضروری خرج نکنید
  • تا آنجا که ممکن است صرفه جویی کنید، اگر مجبور شدید سختی زیادی را متحمل شوید. خواسته های مهم خودرا قربانی کنید تا به سراسر جهان سفر کنید.
  • شما هرگز نمی توانید از مقاصد پیشرفته گردشگری تجربه های منحصر بفرد کسب کنید.
  • تمامی کشور ها در دسترس هستند و ما می توانیم از هر یک از آن ها چیز های جدیدی را یاد بگیریم.
  • در طول سفر هر بار که من از شبکه اینترنت جدا میشوم، با جهان اطرافم ارتباط برقرار می کنم و این اتفاق شگفتآور و نادری است.
  • توصیه من برای جوانانی که می خواهند این کار را انجام دهند: باور کنید که می توانید هر کاری را که ذهن خود را به آن نیاز دارید، انجام دهید. اگر سفر برای شما از تمامی جنبه های زندگی تان مهم تر است، تنها موضوع زمان است، تا بتوانید آنرا در واقعیت ببینید.

منبع: forbes