۷ اشتباه رایج که به هنگام رزرو پرواز

۷ اشتباه رایج که به هنگام رزرو پرواز باید از آن ها دوری کرد؛ حتی مسافران متبحر و متخصص نیز ممکن است در طول سفر های خود به اشتباه یک رزرو بلیت گران تر از حالت معمول داشته باشند.

  1. شنبه ۱۸ خرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۴۷ (۱ سال،۳ ماه قبل)
فرودگاه های جایگزین را فراموش نکنید
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

این اتفاق ممکن است ناشی از کاهش ظرفیت، افزایش تعداد مسافران و یا کاهش تعداد پرواز های یک شرکت باشد. گاهی اوقات می توان راه کار هایی را استفاده کرد که از افزایش قیمت بلیت جلوگیری کرد. در ادامه ۷ اشتباه رایج در رزرو پرواز معرفی خواهیم کرد که باید از آن ها دوری کنید. پس با کوله پشتی همراه باشید.

۱. فراموش کردن فرودگاه های جایگزین ...تعداد زیادی از شهر های بزرگ بیش از یک یا دو فرودگاه مناسب دارند و شرکت های هواپیمایی سعی می کنند که پرواز های خود را در این فرودگاه ها تقسیم کنند. برای داشتن یک رزرو خوب می توانید قیمت پرواز شرکت های مختلف در فرودگاه های متفاوت را ببینید و آن ها را ازلحاظ قیمتی مقایسه کنید. این به شما کمک می کند که پرواز های ارزان تری پیدا کنید.

پاک کردن کوکی های سایت

۲. پاک نکردن کوکی های سایت بعد از رزرو ...بسیاری از شرکت های هواپیمایی و شرکت های مسافربری اینترنتی برای شناسایی شما به شیوه های گوناگون از کوکی ها استفاده می کنند و هنگامی که از یک فروشگاه خرید می کنید و یا یک بلیت را رزرو می کنید اطلاعات شما را به صورت داده در اختیار می گیرند. بسیاری از کارشناسان سفر گزارش کرده اند که خطوط هوایی و سایت های رزرو از کوکی ها برای پی بردن به مسیر های جست وجوی شما استفاده می کنند و تلاش می کنند که خود را در مسیر جست وجوی شما قرار دهند و از این طریق شانس رزرو خود را بالا ببرند.

قیمت ها بالاتر است رزرو نکنید

۳. رزرو به هنگام بالا بودن قیمت ها ...مگر در مواردی که مسافرت شما کاری باشد، وگرنه برای خرید و رزرو هواپیما وقت بیشتری صرف کنید و سعی کنید پرواز های ارزان تر را انتخاب کنید. به عنوان مثال بهترین زمان برای رزرو پرواز داخلی کشور ها روز سه شنبه ساعت ۳ صبح است. البته برای پرواز های بین المللی این قضیه فرق می کند و شرکت های هواپیمایی سعی می کنند با توجه به وضعیت بین المللی قیمت خود را تغییر دهند. توصیه می کنیم که قیمت ها را در طول هفته بررسی کنید.

رزرو پرواز در روزها جمعه

۴. رزرو پرواز در روز ها جمعه و یکشنبه ...خطوط هواپیمایی ترجیح می دهند که بیشتر پرواز های خود را به روز های جمعه و یکشنبه موکول کنند و نهایت استفاده را از ایام تعطیلات ببرند. پرواز در این روز ها می تواند یک روز بسیار گران قیمت برای شما رقم بزند. اگرچه می تواند یک حیله فریبنده باشد، اما انتخاب روز های چهارشنبه و دوشنبه برای پرواز ایده آل است و می توانید از مقرون به صرفه بودن قیمت ها استفاده کنید.

وب سایت مختلف را چک کنید

۵. چک نکردن وب سایت های مختلف ...شرکت های هواپیمایی برای پر کردن ظرفیت خود و جذب مسافر بیشتر ترجیح می دهد که از چند سایت مختلف برای رزرو استفاده کنند. هر کدام از این سایت ها یک الگوریتم خاص برای فروش بلیت تعریف می کنند و ممکن است تخفیف های ویژه نیز در روز های نزدیک به پرواز در نظر بگیرند. برای یک پرواز ارزان و مقرون به صرفه می توانید این سایت ها را چک کنید و قیمت مناسب را پیدا کنید.

تجربه پرواز

۶. نادیده گرفتن تجربه پرواز دیگران ...کسانی که سابقه پرواز های بین المللی و طولانی مدت را دارند می دانند که شرکت های هواپیمایی گزینه هایی برای تغییر قیمت پرواز های خود در نظر می گیرند. به عنوان مثال صفحه نمایش در صندلی عقب، طرح صندلی بهتر، محل قرارگیری پا و یا سرویس غذا مواردی هستند که می توانند قیمت پرواز را بالا ببرند. سعی کنید از تجربه دیگران در رزرو این گونه پرواز ها استفاده کنید.

هزینه های جانبی

۷. نادیده گرفتن هزینه های جانبی دیگر ...گاهی اوقات ممکن است یک شرکت هواپیمایی یک پرواز با تخفیف بالا به شما پیشنهاد دهد و در طول سفر با حربه های خاص همه این هزینه ها را مجدداً از شما دریافت کند. هنگام رزرو پرواز سعی کنید همه هزینه هایی که ممکن است در طول سفر به شما تحمیل شود را بررسی کنید، به عنوان مثال استفاده از هتل فرودگاه یا هزینه حمل بار یا حتی دریافت عوارض در فرودگاه ممکن است هزینه ای بیشتر از تخفیفی که دریافت کرده اید به شما تحمیل کند. منبع: www.smartertravel.com