۳۵ هزار دلار هزینه یک شب اقامت در ایستگاه فضایی

ناسا برای اولین بار اعلام کرد که به شهروندان عادی اجازه بازدید از «ایستگاه فضایی بین المللی» را خواهد داد.

  1. شنبه ۱۸ خرداد ۹۸ ساعت ۱۷:۴۷ (۱ سال،۳ ماه قبل)
۳۵ هزار دلار هزینه یک شب اقامت در ایستگاه فضایی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سازمان هوافضای آمریکا (nasa) سال ۲۰۲۰ را زمان شروع دیدار گردشگران از (ISS) اعلام کرد.طبق اعلام مقام های ناسا، این تور شامل رفت و برگشت به ایستگاه، غذا، اقامت و ارتباط با کره زمین خواهد بود. البته اقامت در ایستگاه فضایی " هتل فضایی" شباهتی به هتل های معروف و صاحب نام نخواهد داشت. مسافران این تور فضایی می توانند ۳۰ روز در این ایستگاه اقامت نمایند.

هزینه اقامت برای هرشب اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی، ۳۵ هزار دلار آمریکا اعلام شده که مبلغ این تور احتمالا مبلغی معادل ۵۸ میلیون دلار تخمین زده میشود. ظاهرا یک شرکت تجاری خصوصی مسئولیت تعیین ترکیب خدمه این سفر ها و بررسی گردشگران از لحاظ ضروریات پزشکی، آموزش و آماده سازی را به عهده خواهد گرفت.

ناسا دخالت مستقیم در فروش تور ها نخواهد داشت و تور های خود را توسط شرکت های تجاری به گردشگران و علاقمندان عرضه خواهد نمود. همچنین شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک با کپسول دراگون، و بویینگ با فضاپیمای ستاره پیما در این پروژه مشارکت خواهند کرد و احتمالا از فضانوردان شخصی حدود یک میلیون دلار "کرایه" می گیرند.

شرکت های توریستی رقم بسیار بیشتری از مسافران دریافت خواهند کرد تا هزینه راکت مورد استفاده برای اعزام مسافران و همچنین سودآوری را نیز در بر بگیرد.

۳۵ هزار دلار هزینه یک شب اقامت در ایستگاه فضایی

لازم بذکر می باشد کخ ناسا تا پیش از این از هر گونه استفاده تجاری از ایستگاه فضایی بین المللی و شرکت فضانوردان در پژوهش های انتفاعی منع شده بود.