هیجان انگیزترین فستیوال های جهان

هیجان انگیزترین فستیوال های جهان؛ برخی از فستیوال ها در سراسر جهان هستند که منحصر به فرد و افسانه ای به نظر می رسند.

  1. یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸ ساعت ۰۶:۴۲ (۱ سال،۳ ماه قبل)
فستیوال فانوس، تایوان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

فستیوال هایی که میلیون ها نفر از سراسر دنیا در آن حضور پیدا می کنند تا شادی کنند و در زندگی در زمان حال و لذت بردن از آن را تجربه کنند. در این مقاله با برخی از مهیج ترین فستیوال ها جهان که قبل از مرگ حتما باید آن ها را ببینید، آشنا خواهیم شد.

۱. فستیوال ونیز - ونیز، ایتالیااین فستیوال بیش از ۹۰۰ سال قدمت دارد. زمانی در سال است که هیچ چیزی حد و مرزی ندارد. ونیزی ها لباس های شاد و رنگارنگ همراه با ماسک به تن می کنند و همه به شادی می پردازند. کانال های آب، پر از قایق های رنگارنگ است.

۲. فستیوال فانوس، تایواندر این جشنواره شاهد دیدن هزاران فانوس در آسمان تایوان هستید. این کار به خاطر رهایی از شر و بیماری انجام می شود. این فانوس ها دارای شکل و طرح های مختلفی هستند که به شکل زیبایی آسمان شهر را تزئین می کنند.

فستیوال گوجه فرنگی، اسپانیا

۳. فستیوال گوجه فرنگی، اسپانیارقص، شادی، آواز و فریاد در میان انبوهی از گوجه فرنگی، قطعا می تواند جذاب و مفرح باشد. این یک جشن و سرگرمی نامحدود است. شرکت کنندگان در جشنواره، به روی یکدیگر گوجه فرنگی های نرم را پرتاب می کنند و به یک باره، دریایی از گوجه فرنگی پدیدار می شود.

۴. جشن شب سال نو – بندر گاه سیدنی، استرالیاشب سال نو میلادی، هر سال با برپایی جشنی بزرگ و دیدنی در بندر گاه سیدنی همراه است. ویژگی اصلی و جذاب این جشن، آتش بازی هایی است که در آسمان شب دیده می شود. سیدنی به عنوان بهترین مکان برای آتش بازی در جهان شناخته شده است.

جشن شب سال نو – بندر گاه سیدنی

جشن آب، فستیوال سانکرون، تایلند

۵. جشن آب، فستیوال سانکرون، تایلند جشنی که در روز های داغ تابستان در تایلند ، برگزار می شود. مردم با استفاده از سطل، تفنگ آ پاش، شیلنگ و هر چیزی که در دست دارند، به روی یکدیگر آب می پاشند. یکی از معروف ترین و پر طرفدار ترین جشنواره ها در تایلند است. مردم اعتقاد دارند با پاشیدن آب بر روی یکدیگر، خوش یمنی را به بکدیگر هدیه می دهند.

روز سنت پاتریک، ایرلند

۶. روز سنت پاتریک، ایرلندیک تعطیلی مذهبی و فرهنگی است که هر سال در تاریخ ۱۷ مارس جشن گرفته می شود. سنت پاتریک نزد ایرلندی ها بسیار محبوب و مقدس است، زیرا دین مسیحیت را وارد ایرلند کرده است و به طور کلی، میراث و فرهنگ ایرلندی ها محسوب که جشن گرفته می شود. در این روز مردم لباس های سبز به تن می کنند و به رقص و شادی در خیابان ها می پردازند.

فستیوال بین المللی بالون – نیو مکزیکو

۷. فستیوال بین المللی بالون – نیو مکزیکو، ایالات متحده آمریکافستیوالی که با پرواز در آوردن بالون ها گرم در اوایل ماه اکتبر در آلبوکرکی، نیومکزیکو، ایالات متحده آمریکا برگزار می شود. جشن بالون حدود ۹ روز است و بیش از ۷۰۰ بالون در آن دیده می شود. این بزرگ ترین جشنواره بالون در جهان است. زمانی که بالون ها در آسمان به حرکت در می آیند، دنیایی از رنگ های شناور را خواهید دید.

جشن ماه کامل تایلند

۸. جشن ماه کامل – کوه پنگان، تایلند

بزرگ ترین و معروف ترین فستیوال در سواحل تایلند است. این جشنواره، موقعیت مناسبی برای گردشگران است، زیرا در عین حال که از شادی و جشن لذت می برند، از نزدیک با فرهنگ مردمان تایلند هم آشنا می شوند.

فستیوال گلستونبری (Glastonbury)، انگلستان

۹. فستیوال گلستونبری (Glastonbury)، انگلستانفستیوال گلستونبری با عنوان جشن هنر های معاصر در انگستان شناخته شده است. رقص، کمدی، تئاتر، سیرک و اجرای دیگر هنر ها در این جشن دیده می شود. هنرمندان برجسته موسیقی پاپ و راک در کنار هزاران نفر از مردم در این جشن حضور پیدا می کنند. این جشنواره بیش از ۳-۴ روز در فضای باز، برگزار می شود.

نبرد پرتقال - ایوریا، ایتالیا

۱۰. نبرد پرتقال - ایوریا، ایتالیانبرد پرتقال فستیوالی سنتی است که شامل پرتاب کردن پرتقال بین گروه های سازمان یافته است. یکی از خشن ترین جشن ها در ایتالیا است که با پرتاب کردن پرتقال های گندیده به روی یکدیگر همراه است.

مترجم: سحر مردانه   |  منبع: www.emlii.com