دلایل گران شدن ویزای شینگن از سوی اتحادیه اروپا

افزایش قیمت در شرایط جدید صدور روادید شنگن اعلام شد، شورای اتحادیه اروپا قانون صدور روادید شنگن را اصلاح کرد.

  1. یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۳۶ (۱ سال،۳ ماه قبل)
گران شدن ویزای شینگن از ژانویه ۲۰۲۰
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

این شورا، هدف از تصویب این قانون را حصول اطمینان از پوشش هزینه صدور روادید توسط کشور های عضو اتحادیه و طراحی مکانیزمی برای افزایش هر سه سال یکبار نرخ صدور ویزای شنگن اعلام کرده است.

شورای اتحادیه اروپا با افزایش ۳۳.۳ درصدی هزینه صدور روادید (ویزا) شنگن موافقت کرد. بر اساس این مصوبه، متقاضیان ویزای شنگن موظف اند از ابتدای ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی باید به جای ۶۰ یوروی فعلی ۸۰ یورو برای اخذ این ویزا پرداخت کنند.

شورای اتحادیه اروپا هدف از تصویب این قانون را حصول اطمینان از پوشش هزینه صدور روادید توسط کشور های عضو اتحادیه و طراحی مکانیزمی برای افزایش هر سه سال یکبار نرخ صدور ویزای شنگن اعلام کرده است.این مصوبه ۶ ماه پس از انتشار از طریق روزنامه رسمی اتحادیه اروپا قابل اجرا خواهد شد. با توجه به این که انتشار رسمی مصوبه شورای اتحادیه اروپا معمولا یک ماه به طول می انجامد، پیش بینی می شود که اجرای قانون جدید صدور ویزای شنگن از ابتدای ژانویه سال آتی میلادی اجرایی شود.

اصلاحات صورت گرفته در خصوص قوانین صدور روادید شنگن، سال گذشته و توسط کمیسیون اروپا با هدف تسهیل اخذ ویزا توسط مسافرانی که به طور مکرر به کشور های عضو پیمان شنگن سفر می کنند، ارائه شده بود.

ویزای شینگن از ژانویه سال ۲۰۲۰ گران می شود

ویژگی های قانون جدید:

  • حداقل فاصله زمانی میان موعد ارائه درخواست اخذ ویزا تا زمان آغاز سفر به ۱۵ روز کاهش یابد و نیزحداکثر فاصله زمانی تقاضای روادید تا انجام سفر از ۳ ماه فعلی به ۶ ماه افزایش یابد.
  • اتخاذ رویه مشخص و هماهنگی در مورد تمامی افرادی که سفر های پرشمار به کشور های عضو پیمان شنگن دارند، بر اساس سوابق مثبت پرونده سفر های آن ها امکان صدور ویزا برای دوره ۱ تا ۵ سال وجود داشته باشد.
  • در صورت مساعدت و همکاری مناسب کشور های ثالث، در خصوص شهروندان آن ها تسهیلات صدور سهل تر ویزای طولانی مدت تر و کم هزینه تر را اعمال می گردد.
  • منطقه ی شینگن شامل ۲۶ کشور است که با یکدیگر توافق کرده اند شهروندان شان آزادانه و مانند یک کشور واحد در سراسر آن مسافرت کنند. از میان ۲۶ کشور متعهد به توافق نامه یا پیمان شینگن، ۲۲ کشور عضو اتحادیه ی اروپا و ۴ کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) هستند.

ویزای شینگن از ژانویه سال ۲۰۲۰ گران می شود

درباره ویزای شینگن، بیشتر بدانید:

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن سندی است که برای سفر به یا دیدار از کشور های منطقه شینگن از جانب مقامات مربوطه برای شخص متقاضی صادر می شود. در زیر یک نمونه از تصویر ویزای شینگن را می بینید.

انواع ویزا شینگن، مدت اعتبار و هزینه اخذ ویزا

بر اساس ماهیت و اهداف سفر، ویزای شینگن انواع مختلف، مدت اعتبار متفاوت و هزینه های گوناگونی دارد که از جانب سفارت و کنسولگری های معین صادر می شوند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز برای همه کشور های عضو شینگن شبیه به هم است؛ فقط در جزئیات کمی متفاوت است. باید توجه کنید که همه مدارک ترجمه شده، نیاز به مهر دادگستری دارند که معمولا دارالترجمه ها خودشان پس از ترجمه مدارک، برای گرفتن این مهر اقدام می کنند.

دلایل ریجکت ویزای شینگن و راه های اعتراض به آن

دلایل ریجکت ویزای شینگن و راه های اعتراض به آن، عواملی باعث رد شدن ویزای شینگن در سفارت و یا کنسولگری می شود را بشناسید. این واقعیت است که یک ویزای شینگن در هر زمان ممکن است رد شود، چیزی که شاید مورد رضایت متقاضیان اخذ ویزا نباشد. بسیاری از متقاضیان اخذ ویزا گیج می شوند و قادر به درک دقیق دلیل رد شدن ویزای شینگن خود نمی شوند.