در سفر چگونه سلفی بهتری بگیریم؟

ممکن است به تنهایی به سفر رفته باشید و یا حتی با خانواده، میخواهید بدون اینکه از کسی درخواست داشته باشید، آن لحظه را به عنوان خاطره ثبت کنید.

  1. دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۳۱ (۱ سال،۳ ماه قبل)
قابلیت فیلمبرداری گوشی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

شروع به گرفتن عکس سلفی می کنید. این نوع عکاسی که امروزه میان مردمان بسیار محبوب شده است، نیاز به دانستن چندین راه کار ساده دارد، پس خواندن این مقاله را از دست ندهید.

۱. استفاده از قابلیت تایمرعکسی که همه با دیدن آن فکر می کنند، کسی از شما گرفته، اما باید بدانید که این تنها یک فن آوری است. بیشتر گوشی های هوشمند و دوربین های دیجیتال دارای گزینه ای به نام تایمر هستند، که قابلیت شگفت انگیزی برای گرفتن عکس انفرادی هستند. تنها چیزی که به آن نیاز دارید این است که گوشی را در مکانی ثابت قرار دهید و آنرا بر روی تایمر بگذارید و سپس در زمانی که دارید، جای خود را پیدا کنید و بیاستید.

۲. استفاده از قابلیت ضبط ویدئویی گوشیاین کار مورد علاقه ی تمامی افراد نیست. می توانید گوشی خود را بر روی دوربین بگذارید و برای مدتی فیلم تهیه کنید. سپس به دیدن فیلم بپردازید که از هر قسمتی که دوس دارید، عکس درست کنید و یا به اصطلاح شات بگیرید.

از دیگران کمک بخواهید

۳. از دیگران کمک بخواهیدکافیست از افرادی که در اطراف شما هستند، به صورت مودبانه درخواست داشته باشید که از شما عکس بیندازند. معمولا هیچکس چنین درخواستی را رد نخواهد کرد.

مونوپاد برای عکاسی

۴. از مونوپاد برای عکاسی استفاده کنیدمیله ای بلند که امروزه دیدن آن در دست تمامی مردم، امری عادی شده است. بر روی این وسیله جایی طراحی شده که گوشی را روی آن قرار می دهید، سپس با فشار دادن دکمه ای که در پایین میله تعبیه شده است، عکس شما به راحتی ثبت می شود.

گرفتن سلفی کلاسیک

۵. سلفی کلاسیکابتدا زمینه ی عکس را انتخاب کنید. خود را در کادر قرار دهید. گوشی را تنظیم و بالاتر از خود بگیرید تا فضای بیشتری در عکس گنجانده شود. حال شما دارای یک عکس کلاسیک سلفی هستید. البته فراموش نکنید که وجود فیلتر می تواند معجزه کند.

عکسبرداری پیایی در گوشی

۶. بهره گیری از گزینه عکسبرداری پیاپیقابلیت دیگر گوشی های هوشمند و یا دوربین های عکاسی این است که می توانید با فعال کردن یک گزینه برای مدت چند ثانیه، به صورت پیاپی از خود عکس بگیرید، فقط کافیست که ژست خود را سریع عوض کنید.

زاویه مناسب در عکاسی

۷. حواستان به زاویه عکس باشداین نوع عکس مورد علاقه ی بسیاری از مردم است، زیرا کمی خاص است. می توانید دوربین را در پست سر بگیرید و یا نیمی از صورت نمایان باشد، در این نوع عکس معمولا تصویر زمینه بیشتر خود را نشان می دهد و به عکس جذابیت خاصی می بخشد.حال از تمامی اسرار عکس های انفرادی مطلع شده اید، فقط کافیست با استفاده از این نکات، کمی خلاقیت نیز به خرج دهید.

مترجم: سحر مردانه  |  منبع: huffingtonpost.com