نمایشگاه گردشگری اصفهان، حرفه ای و متفاوت

کوله پشتی، از روز ۲۸ خرداد تا ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی (IITE) در شهر اصفهان برپا می شود که برای پوشش این نمایشگاه بین المللی تاکنون ۶۲ رسانه ملی ایران و بیش از ۷۰ خبرنگار و گزارشگر داخلی و خارجی، اعلام آمادگی کرده اند.

  1. سه شنبه ۲۱ خرداد ۹۸ ساعت ۱۲:۴۷ (۱ سال،۳ ماه قبل)
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بر همین اساس قرار است که اخبار مربوط به یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری وصنایع دستی استان اصفهان به شکلی حرفه ای و با رویکردی نوین پوشش داده شود.با توجه به اینکه این نمایشگاه بزرگترین رویداد گردشگری و صنایع دستی اصفهان است، کوله پشتی به عنوان یکی از رسانه های فعال در این حوزه ابراز امیدواری می کند که با هماهنگی و همکاری تمامی رسانه های داخلی و خارجی برای درج اخبار و گزارشات مرتبط شاهد اطلاع رسانی در سطح بین المللی برای این رخداد مهم باشیم.

معرفی نمایشگاه:با توجه به جایگاه صنعت گردشگری در اقتصاد جهانی و اهمیت اصفهان در صنعت گردشگری ایران، برگزاری نمایشگاه بین المللی اصفهان فرصت عالی برای افراد فعال در این حوزه میباشد. فعالان گردشگری میتوانند علاوه بر ارائه خدمات خود با ایده ها و فناوری ها جدید این حوزه آشنا شوند. اصفهان برای یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی خود میزبان میهمانانی ویژه از جمله نمایندگان ۱۵ کشور خارجی که ۱۳ کشور از خواهرخوانده های اصفهان هستند و همچنین «غدا هیجاوی» رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی وخانم دکتر فریبا نظری رییس فدراسیون بین المللی توریسم سلامت خواهدبود. برگزاری نمایشگاه های بین المللی گردشگری، یکی از مهم ترین و اثربخش ترین ابزار هایی هستند که می توانند نقش به سزایی در آگاهی بخشی، تبادل اطلاعات و بهبود معیشت های مرتبط با صنعت گردشگری داشته باشند. در همین راستا نمایشگاه های گوناگونی در ایران برگزار می گردد که نمایشگاه بین المللی گردشگری اصفهان نیز یکی از مهم ترین و بزرگترین های آن است. حضور فعالین این صنعت درچنین نمایشگاهی بستری را به وجود خواهد آورد که با برقراری ارتباط با مخاطبان و با هدف انتقال پیام و دریافت پاسخ به بازار هدفشان نزدیک تر خواهند شد. اصفهـان بـا برخـورداری از نعمـت جاذبـه هـای تاریخـی و طبیعـی، قابلیـت دسـت یافتـن بـه جایـگاه معتبـر جهان را دارد و مـی توانـد بـه یـک مقصـد گردشـگری ملـی و منطقـه ای تبدیـل گـردد. بــا توجــه بــه معیارهــای مختلــف، دســته بنــدی هــای متعـددی از گردشـگری ارائـه شـده اسـت. از جملـه مـی تـوان بـه گردشـگری فرهنگـی، تاریخـی، طبیعـت گـرا، تفریحـی، مذهبـی و زیارتـی اشـاره کـرد. نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان با هدف آشنا کردن بخش خصوصی حوزه گردشگری کشوربا مشارکت دیگر استان ها به جذب مخاطب گردشگری هدایت خواهند شد و علاوه بر مشاهده دیدنی های این استان ها، باعث رونق صنعت گردشگری نیز میشوند.

محور های نمایشگاه:با توجه به تنوع در محور های نمایشگاه گردشگری اصفهان ۹۸ علاقه مندان شرکت در آن می توانند، به عنوان صاحب یک کسب و کار کند، از اینرو می توان محور های نمایشگاه را اینگونه طبقه بندی کرد. شرکت های حمل و نقل شامل: حمل و نقل هوایی، زمینی، ریلی، دریایی، حمل بار، خدمات سفر و هواپیمایی شامل: شرکت های هواپیمایی، خدمات گردشگری راهنمایان شامل: لیدر تور ها، راهنمایان سفر اقامتی و تفریحی شامل: هتل ها، بوم گردها، مراکز اقامتی، مراکز توریستی و تفریحی درمانی شامل: بیمارستان ها، مراکز درمانی گردشگری سلامت رستوران ها و کافی شاپ ها شامل: رستوران ها، کافی شاپ ها، کیترینگ ها، مراکز پذیرایی گردشگری هتلداری شامل: تجهیزات هتلداری، تاسیسات هتلینگ صنایع دستی و سوغات شامل: تولیدکنندگان و ارائه دهندگان صنایع دستی و سوغات استان ها، سیاه چادر های عشایری. مراکز علمی شامل: دانشگاه ها، آموزشگاه ها، مراکز علمی تحقیقاتی، ماهنامه ها و نشریات تخصصی گردشگری و صنایع دستی استارتاپ ها شامل: استارتاپ های حوزه گردشگری الکترونیک؛ استارتاپ های حوزه گردشگری سلامت گردشگری الکترونیک شامل: نرم افزار های گردشگری، رزرو آنلاین، گونه های مختلف گردشگری (طبیعت گردی...) گردشگری مجازی، متفرقه (سازمان ها، NGO ها، شرکت های خدماتی و تشریفات گردشگری، بیمه ایی و بانکداری) نمایشگاه بین المللی گردشگری اصفهان در محل نمایشگاه های بین المللی پل شهرستان و در تاریخ ۲۸ الی ۳۱ خردادماه جاری برگزار خواهد شد.