در اصفهان به مهمانی خزندگان بروید!!

باغ خزندگان اصفهان، مهیج و پرطرفدار - یکی از متفاوت ترین چهره های شهر اصفهان را می توانید در بین پارک های متنوع و هیجانی انگیزی مانند باغ خزندگان این شهر مشاهده کنید که تجربه ای کاملا متفاوت را برایتان به همراه خواهد داشت.

  1. چهارشنبه ۲۲ خرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۱۶ (۱ سال،۳ ماه قبل)
تمساح در باغ خزندگان اصفهان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

باغ خزندگان اصفهان با داشتن گونه های بسیار زیاد و متنوع جانوری که شاید در هیچ جای دیگر از کشورمان نتوانید مانند آن ها را پیدا کنید، در چند سال اخیر در بین گردشگران به شدت طرفدار پیدا کرده است و به همین خاطر در ادامه نگاهی به بخش های مختلف آن خواهیم داشت.

معرفی باغ خزندگان اصفهان

یکی از خوبی های شهر اصفهان، وجود جاذبه های گوناگون برای سلایق مختلف می باشد؛ به عبارت دیگر اگز اهل تاریخ و موزه گردی هستید یا تمایل زیادی به حیات وحش و تماشای انواع خزندگان، آبزیان و پرندگان دارید و یا حتی عاشق خرید هستید، در هر صورت در این شهر برای شما حق انتخاب های زیادی وجود دارد. باغ خزندگان اصفهان یکی از متفاوت ترین باغ وحش های ایران می باشد که در سال ۱۳۹۱ تاسیس و در لیست جاذبه های گردشگری این شهر قرار گرفت.

باغ خزندگان در یکی از بهترین مناطق تفریحی اصفهان به نام پارک ناژوان قرار گرفته است و به همین خاطر شرایط بسیار خوبی را برای لذت بردن از تماشای سایر جانواران و تفریح را به خوبی فراهم نموده است. در این باغ شرایط زیست محیطی مختلف و مطابق با نوع خزندگان در نظر گرفته شده است و در نهایت ۳۷ ویراریوم بزرگ و کوچک برای نگهداری و رشد و تکثیر این خزندگان فراهم شده است. تنوع بالا در گونه های جانوری موجود در این باغ باعث شده است تا نه تنها افراد برگسال، بلکه کودکان نیز از تماشای آن لذت ببرند و ساعات سرشار از شور و هیجان را در آن تجربه کنند.

گونه های جانوری باغ خزندگان اصفهان

متفاوت ترین ویژگی باغ خزندگان اصفهان با سایر نمونه ها در سایر شهر های کشورمان، وجود مجموعه ای خزندگان سمی و غیر سمی زنده، تاکسیدرمی شده و سایر حشرات می باشد که هر یک متعلق به یک گوشه از جهان می باشند. بهترین تنوع جانوری در بخش مار های این باغ به چشم میخورد که اغلب آن ها توسط سلطان مار ایران یعنی علی ارجنگی اهدا کشف و اهدا شده است.

مار های باغ خزندگان اصفهان

مار های باغ خزندگان اصفهان

تمام افرادی که اهل ترس و هیجان هستند، باغ خزندگان و بخش مار های زنده ی آن را از مهم ترین و بهترین جا هایی می دانند که در اصفهان باید تجربه کرد و بدون شک درس های زیادی در آن خواهید آموخت. از جمله مار های این مجموعه می توان به ما بوآی کلمبیایی، شاه مار مرجانی تایلندی، مار پیتون آفریقایی، مار پیتون آلبینو هندی، مار سیاه زنگی، مار شاخدار، افعی، مار افعی پلنگی، مار آتشی، مار سوجه، کفچه مار خراسانی، مار آبی و مار قیطانی اشاره کرد. این بخش از باغ خزندگان ممکن است کمی برای کودکان با سن کم مناسب نباشد، اما یکی از بهتری و هیجان انگیزترین قسمت های سفر برای نوجوانان و جوانان خواهد بود.

ایگوانا در باغ خزندگان اصفهان

علاوه بر مار های بسیار متنوع و نادر، در باغ خزندگان این فرصت نصیبتان می شود تا از سایر خزندگان زیبا و البته گاهی ترسناک نیز بازدید کنید. برای مثال می توانید به واریوم های مربوط به نگهداری ایگوانا، تمساح های آمازون، اژد های کمودو و مانیتور بنگال بروید یا از مار و گوساله دو سر و همچنین عقرب و خفاش و کوسه های این باغ نیز دیدن کنید.

امکانات تفریحی باغ خزندگان اصفهان

با توجه به اینکه باغ خزندگان در مجموعه ناژوان قرار گرفته است، در نتیجه شرایط بسیار مناسبی برای استراحت و تفریح در آن فراهم شده است. به بعرات دیگر، پس از گشت و گذار و بازدید از بخش های مختلف باغ خزندگان، می توانید تله سیژ سوار شوید یا همراه با سایر افراد خانواده قایق سواری کنید. لازم به ذکر است که در اطراف باغ خزندگان آلاچیق و رستوران و کافه برای استراحت و خوردن غذا های خوشمزه در آن فراهم شده است.

جاذبه های دیدنی اطراف باغ خزندگان


باغ پرندگان اصفهان

باغ پرندگان

از دیگر جاذبه های گردشگری پرطرفدار و مشهور اصفهان که در فاصله ی بسیار کم با باغ خزندگان قرار گرفته است، مجموعه ی بی نظیر پرندگان می باشد که گونه های بسیار زیبا و نادر از تمام دنیا را گرد هم جمع آوری نموده است. این باغ در حاشیه رود زیانده رود و در زمینی به مساحت ۵۵ هزار مترمربع بیش از ۱۳۰ گونه پرنده را در بخش های مختلف نگهداری و به نمایش گذاشته است. اردک، فلامینگو، پلیکان های مختلف، انواع قو، طوطی، قرقاول، کبک و عقاب و شاهین از جمله پرندگانی هستند که در این باغ به نمایش گذاشته شده اند.

آکواریوم تونلی

آکواریوم تونلی اصفهان

به جرات می توان گفت، اگر به اصفهان بروید و در کنار باغ خزندگان دقایقی را در بزرگترین آکواریوم تونلی ایران سپری نکنید، سفرتان ناقص است و حسابی ضرر کرده اید. این آکواریوم در عمق ۷ متری از زمین قرار گرفته و حدود ۴۰۰۰ مترمربع مساحت دارد. از جمله گونه های آبزیان موجود در آکواریوم اصفهان می توان به اسب دریایی، خرچنگ آبی، خروس آبی، عقرب ماهی، گاو ماهی، ماهی اویار، ماهی کمانگیر، کوسه نهنگ، گاو کوسه و کوسه سرچکشی اشاره کرد.از دیگر جاذبه های دیدنی اطراف باغ خزندگان می توان به موزه صدف و باغ پروانه ها اشاره کرد که برخلاف دو مجموعه ی قبلی، موجودات زنده در آن نگهداری نمیشوند و می توانید از انواع فسیل و کلکسیون پروانه های خشک شده بازدید کنید.