موزه گردی در آنتالیا را فراموش نکنید

موزه های آنتالیا؛ هزینه های پایین در مقابل امکانات خوب ترکیه، یکی از دلایلی است که سفر به آنتالیا را به ویژه در میان گردشگران ایرانی پرطرفدار کرده است.

  1. چهارشنبه ۲۲ خرداد ۹۸ ساعت ۲۲:۱۷ (۱ سال،۳ ماه قبل)
موزه‌ی باستان شناسی آنتالیا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

لذت بردن از سواحل زیبا، پارک های آبی مهیج و همچنین اماکن تفریحی جذاب، بخشی از سرگرمی های ترکیه می باشد؛ اما آنچه توریست ها و جهانگردان را به این سرزمین می کشاند، موزه های آنتالیا می باشد. اگر قصد دارید یک موزه گردی حسابی در آنتالیا را تجربه کنید؛ با ما همراه باشید تا بهترین موزه های آنتالیا را به شما معرفی کنیم.

موزه ی باستان شناسی آنتالیا، شگفت انگیزترین موزه ترکیه

اگر اغلب موزه های آنتالیا را رفته باشید به خوبی می توانید تشخیص دهید که این موزه شما را در میان موجودات باستانی خود غرق می کند. اکثر اشیاء داخل موزه از غرب تا شرق تمدن های مدیترانه ای را در قالب پنج هزار اثر هنری نشان می دهند. موزه ی باستانشناسی آنتالیا یکی از مهم ترین موزه های ترکیه می باشد که با مجموعه ی گسترده باستانی و تاکید بر مجسمه های شگفت انگیزسارکوفاگی و رومی، مخاطبان را به قرون وسطی می برد.

سکه ها، اتاق امپراطوری، تابوت ها و آیکون های مسیحی از اصلی ترین بخش های موزه ی باستان شناسی آنتالیا بشمار می روند. این موزه توسط فردی به نام سلیمان فکری در سال ۱۹۲۲ میلادی افتتاح شد. ۱۳ گالری این مجموعه در مساحت ۳۰،۰۰۰ متر مربع، مورد بازدید تاریخ شناسان و علاقه مندان به موزه گردی قرار گرفته است.

ساعت بازدید: ۹ صبح تا ۷:۳۰ عصر

آدرس: ترکیه- آنتالیا- کونیالتی- موزه باستان شناسی آنتالیا

موزه مینی سیتی، شهر ماکت ها

موزه مینی سیتی، شهر ماکت ها

اغلب تماشای اجسام غول پیکر در ابعاد کوچک بسیار هیجان انگیر است؛ حالا اگر این اجسام ساختمان های معروف دنیا باشند که دیگر چه بهتر. موزه مینی سیتی، یکی از منحصربه فرد ترین موزه های آنتالیا می باشد که در آن هیچ اثری از اشیاء باستانی و تمدن های کهن نیست. موزه مینی سیتی شما را به شهری می برد که همه چیز آن در ابعادی بسیار کوچکتر و به اندازه یک بیست و پنجم از نمونه های واقعی هستند.

در این موزه ماکت هایی از شهر های گوناگون وجود دارد. طراحی ماکت ها به گونه ای است که معماری تمدن های مختلف را نشان می دهد. از امکانات خوب این موزه می توان به هدفون هایی اشاره کرد که تمام مدل ها را با اطلاعات کامل به زبان های انگلیسی، روسی، ترکی و آلمانی توضیح می دهد. در بین ماکت های موزه مینی سیتی، ماکت معروف مسجد یولی به عنوان نماد آنتالیا به بازدیدکنندگان معرفی می شود. یادتان نرود با ماکت بنای تاج محل و مهم ترین بنا های تاریخی دنیا عکس بگیرید.

ساعت بازدید: ۹ صبح تا ۷ عصر

آدرس: ترکیه- آنتالیا- موزه مینی سیتی

موزه و خانه آتاتورک

این خانه، موزه ی بسیار جالبی است که چیز های زیادی از زندگی در ترکیه قدیم را نشان می دهد. شاید این موزه نسبت به سایر موزه های آنتالیا کمی کوچک به نظر برسد؛ اما تعداد زیادی عکس و عروسک های شگفت انگیز را برای بازدیدکنندگان دارد. موزه ی آتاتورک همانطور که از اسمش پیداست خانه و اقامتگاه آتاتورک، بنیانگذار کشور ترکیه بوده است. شخصیت والای آتاتورک و خدماتی که به مردم کشورش کرد، باعث شد تا جایگاه ویژه ای در میان دولتمردان معروف جهان پیدا کند.

خانه و محل زندگی آتاتورک ساختمانی دو طبقه می باشد که در سال ۱۹۸۴ میلادی و زیر نظر سازمان گردشگری ترکیه، به یکی از موزه های آنتالیا تبدیل شد تا بازدید کنندگان با زندگی وی بیشتر آشنا شوند.

ساعت بازدید: موزه اتاتورک همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر باز می باشد

آدرس: ترکیه- آنتالیا- مرادپاشا- موزه آتاتورک

موزه سونا اینان کرک؛ گنجینه فرهنگ و رسوم مردم ترکیه

موزه سونا اینان کرک

موزه سونا اینان کرک، یک موزه ی عالی برای باستان شناسان حرفه ای و مورخانی است که در زمینه ی هنر تحقیق می کنند. تمام اهداف این موزه در راستای معرفی آداب و رسوم و فرهنگ مردم ترکیه است. انواع پوشش ها، لباس های محلی و همچنین لوازم زندگی مردمان ترکیه قدیم، در این موزه به نمایش گذاشته شده است. بنای این موزه ساختمانی دو طبقه می باشد که در سال های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۵ میلادی تحت بازسازی قرار گرفت. اگر قصد دارید با آئین و رسوم مردم ترکیه آشنا شوید، موزه سونا بهترین انتخاب در بین موزه های آنتالیا است.

ساعت بازدید: موزه سونا اینان کرک هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر باز است

آدرس: ترکیه- آنتالیا- بارباروس- موزه سونا

موزه اسباب بازی، سفر به تونل زمان

موزه اسباب بازی، سفر به تونل زمان

موزه اسباب بازی ها جذاب ترین مکان برای موزه گردان کوچک و بزرگ است. دست کودکانتان را بگیرید و به دنیای اسباب بازی ها ببرید. این موزه ی دوست داشتنی در سال ۲۰۱۱ میلادی افتتاح شد و تاکنون توانسته حدود ۳۰۰۰ اسباب بازی را از کشور های مختلف دنیا گردآوری کند. در این مکان می توانید در دنیای جذاب مجسمه ها و عروسک های مشهور غرق شوید و لحظاتی را با خاطرات خوش کودکی سپری کنید.

برخی از این عروسک ها متعلق به سال ۱۸۰۰ میلادی می باشند. فرقی نمی کند که در چه سنی باشید؛ محیط داخل موزه برای همه ی سنین بویژه کودکان بسیار جالب است و به نوعی بزرگسالان را با تونل زمان به دوران کودکی خود می برد.

زمان بازدید: موزه اسباب بازی همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۶ عصر باز است

آدرس: ترکیه- آنتالیا- مرادپاشا- موزه اسباب بازی

موزه زیر آبی، غواصی در دریای مدیترانه

موزه زیر آبی، غواصی در دریای مدیترانه

موزه زیر آبی، یکی از خاص ترین موزه های آنتالیا است که در فضای زیر آب، شکل گرفته است. با ورود به این مجموعه در دنیای زیر آب غواصی می کنید و در گوشه و کنار کف اقیانوس ها اشیاء ارزشمندی نظیر هواپیما های جنگنده، کشتی های جنگ جهانی دوم و مجسمه های شخصیت های معروف تاریخی را کشف خواهید کرد. آنچه موزه زیر آبی را در میان سایر موزه های آنتالیا خاص کرده، طبیعی بودن آن در زیر آب های دریای مدیترانه است. غواصی کردن در کنار تماشای آثار قدیمی، تجربه ای است که تنها در موزه زیر آبی آنتالیا بدست می آید.

ساعت بازدید: ساعت بازدید ازین مجموعه با توجه به غواصی در آب متغییر می باشد؛ بنابراین قبل از رفتن به موزه سعی کنید از ساعت بازدید آن مطلع شوید

آدرس: ترکیه، آنتالیا، کونیالتی