برای بازدید از این جاذبه های اروپایی باید ساعت ها انتظار کشید

۹ جاذبه دیدنی و بسیار شلوغ در قاره اروپا - قاره اروپا محل قرار گرفتن بسیاری از موزه ها و بنا های تاریخی بسیار مهم در دنیا است و هر ساله میلیون ها گردشگر خارجی برای بازدید از این جاذبه ها به قار اروپا سفر می کنند.

  1. شنبه ۲۵ خرداد ۹۸ ساعت ۰۷:۰۱ (۱ سال،۳ ماه قبل)
قلعه نوی شوانشتاین
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اما وقتی که یکی از این جاذبه ها را در یک روز تابستانی ببینید و قصد بازدید از آن را داشته باشد، متوجه خواهید شد که شما هم باید در کنار آن ها قرار بگیرید و ساعت ها به انتظار بنشینید.در ادامه این مطلب به معرفی ۹ مورد از جاذبه های مهم و بسیار شلوغ قاره اروپا خواهیم پرداخت که به طور میانگین دو ساعت بازدیدکنندگان خود را منتظر می گذارند. برای آشنایی بیشتر با این جاذبه ها با ما در کوله پشتی همراه باشید.

۱. قلعه نوی شوانشتاین، منطقه باواریای آلمان قلعه نوی شوانشتاین (Neuschwanstein) یکی از جاذبه های دیدنی و عجیب کشور آلمان است که در منطقه باواریای این کشور واقع شده است. این قلعه را می توان معروف ترین قلعه دنیا دانست و از اهمیت ویژه ای بین اهالی بومی و گردشگران خارجی برخوردار است. این موضوع باعث شده که برای بازدید از آن صفوف طولانی تشکیل شود و بعضی اوقات گردشگران انتظار چند ساعته را تحمل کنند.


موزه واتیکان، رم

۲. موزه واتیکان، رم کسانی که به دیدن موزه واتیکان (Vatican Museums) می روند، به جز سقف معرف سیتین چاپل، با مجسمه های باور نکردنی، نقاشی های و مصنوعات تاریخی مواجه هستند. این موضوع باعث افزایش گردشگران این موزه شده است و معمولاً بازدیدکنندگان برای ورود به موزه با انتظار دو ساعت یا بیشتر مواجه خواهند شد. این شلوغی فقط محدود به تابستان نمی شود و کشور ایتالیا در تمام طول سال شلوغ است. برای تهیه بلیت بازدید از موزه واتیکان شیوه های مختلفی وجود دارد که استفاده از تورهای شبانه و بازدیدهای تنظیم شده روش های مناسبی هستند.


۳. خانه یا موزه آنه فرانک، آمستردام سفر به خانه کوچکی که آنه فرانک در طول جنگ جهانی دوم در آن مخفی شده بود یکی از تجارب گردشگری منحصربه فرد در آمستردام هلند است که نصیب افراد بسیاری نمی شود. خانه یا موزه آنه فرانک (Anne Frank House) به دلیل محبوبیت بالایی که دارد یکی از شلوغ ترین جاذبه های گردشگری در دنیا است و متأسفانه صفوف طولانی برای بازدید آن تشکیل می شود. مقامات محلی برای کنترل گردشگران این مکان شیوه هایی مانند زمان بندی بازدید پیشنهاد داده اند و بازدیدکنندگان می توانند بلیت خود را رزرو کنند و از ساعت ۹ صبح تا ۳ و نیم عصر به بازدید آن بروند. برای فرار از صف های طولانی عصرگاهی بهتر است زودتر خود را به آنجا برسانید.

خانه یا موزه آنه فرانک، آمستردام

 آکروپولیس، آتن

۴. آکروپولیس، آتن صفوف طولانی، آفتاب داغ و کمبود سایه، بسیار شلوغ در همه ماه های سال، نکاتی هستند که در انتظار بازدیدکنندگان آکروپولیس آتن (Acropolis) خواهد بود. آکروپولیس یکی از ساخته های تاریخی بشر است که شامل مکان های دیدنی و باستانی بسیاری می شود و کسانی که به بازدید آن می روند می توانند از مطالعه تاریخ لذت ببرند. کسانی که به دیدن این جاذبه می روند می توانند از بلیت های گروهی استفاده کنند و علاوه بر آکروپولیس از جاهای محبوب دیگر مانند کتابخانه هادریان و آگواری باستانی دیدن کنند. وب سایت مخصوص این مکان به شما امکان رزرو بلیت آنلاین را می دهد و اگر چندان مایل به استفاده از این روش نیستید می توانید به همراه تور به آنجا سفر کنید.

قلعه ادینبورگ، ادینبورگ

۵. قلعه ادینبورگ، ادینبورگ قلعه ادینبورگ (Edinburgh Castle) به عنوان بزرگترین قلعه تاریخی جهان سال ها با استفاده از دیوارهای سنگی خود از پایتخت اسکاتلند محافظت کرده است. این قلعه یکی از عجایب ساخته شده توسط بشر است که محبوبیت بالایی برای گردشگران بین المللی دارد. این میزان محبوبیت بدین معنی است که انتظار برای این جاذبه ممکن است طولانی باشد و مجبور باشید ساعت ها در صف بمانید. خوشبختانه امکانی برای این قلعه فراهم شده است که گردشگران می توانند بلیت بازدید آن را پیش خرید کنند و به صورت اینترنتی رزرو کنند.

برج ایفل، پاریس

۶. برج ایفل، پاریسبرج ایفل (Eiffel Tower) شلوغ ترین جاذبه شهر پاریس و احتمالاً کشور فرانسه محسوب می شود و گردشگران برای دیدن این سازه خارق العاده باید ساعت ها منتظر بمانند. طبق گزارش سایت A.M علاقه مندان به بازدید از این برج به طور میانگین باید دو ساعت منتظر بمانند. قبل از سفر به این برج باید بلیت خود را به صورت آنلاین رزرو کنید و شماره مورد نظر و زمان بازدید خود را مشخص کنید. برای کسانی که وارد برجی ایفل می شوند دو گزینه وجود دارد که یکی از آنها شما را به طبقه دوم و یکی به طبقه آخر می برد. البته استفاده از پله برای رفتن به طبقه دوم میسر است که گزینه راحتی نیست.

 چشم لندن یا چرخ هزاره، لندن

۷. چشم لندن یا چرخ هزاره، لندنآیا تابه حال رؤیای سواری بر روی بزرگترین چرخ و فلک دنیا را داشته اید؟ چرخ و فلک چشم لندن (London Eye) یکی از بزرگترین چرخ و فلک های دنیاست که به احتمال زیاد شلوغ ترین آن ها نیز هست. به طور متوسط، زمان انتظار برای گرفتن بلیت و سوار شدن بر روی این چرخ و فلک ۲ ساعت و نیم است. خوشبختانه امکان فروش بلیت آنلاین برای این جاذبه فراهم شده است و از قبل می توانید بلیت خود را رزرو کنید. رزرو آنلاین سه سبک رزرو به شما ارائه می دهد و می توانید با توجه به وضعیت خود، زمان سوار شدن بر چشم لندن را انتخاب کنید.

موزه آرمیتاژ، سنت پترزبورگ

۸. موزه آرمیتاژ، سنت پترزبورگانتظار برای بازدید از گنجینه معروف شهر سنت پترزبورگ، یعنی موزه آرمیتاژ (Hermitage Museum)، نه تنها از ساعت عبور می کند بلکه ممکن است روزها طول بکشد تا بتوانید از آن دیدن کنید. بنابراین اگر زمان بازدید از این موزه فرا رسید، هیچوقت از صف خارج نشوید و حداقل دو یا سه ساعت صبر کنید. برای خرید بلیت این موزه روش های آنلاین در نظر گرفته شده است و از قبل می توانید زمان بازدید از موزه آرمیتاژ را تعیین کنید. البته برخی از تورهای خصوصی نیز می توانند این موزه را رزرو کند و اگر با آنها مسافرت کنید، احتمالاً راحت تر بتوانید به موزه دسترسی داشته باشید.

 کلیسای ساگرادا فامیلیا، بارسلونا

۹. کلیسای ساگرادا فامیلیا، بارسلونابه احتمال زیاد، کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Familia) تنها ساختمان تمام نشده محبوب در دنیا باشد که بازدیدکنندگان خود را ساعت ها منتظر می گذارد. شاهکار آنتونی گائیدی بیش از یک قرن است که در حال ساخت است و ساخت این کلیسای بزرگ در سال ۲۰۲۶ به پایان می رسد. با وجود اینکه سفر بازدیدکنندگان این کلیسا بسیار سخت است، اما شمار بازدیدکنندگان آن هنوز هم بسیار بالاست. لازم است بدانید بازدید از کلیسای ساگرادا فامیلیا به حداقل یک ساعت و نیم انتظار نیاز دارد. با وجود اینکه هر روز صبح گزینه های متعددی برای فروش بلیت این کلیسا وجود دارد، اما بازهم فضایی بسیار شلوغ دارد. منبع: www.smartertravel.com