هرآنچه باید درباره فستیوال خرید استانبول بدانید

اگر شماهم مانند هزاران، هزار گردشگر مشتاق سوالاتی مانند: بهترین زمان حراج و سفر به استانبول، وقت حراج های تابستانه استانبول، نشانه های شروع حراجی در استانبول، داشتن قصد خرید ارزان اجناس برند با کیفیت و ... را دارید، با کوله پشتی همراه شوید ...

  1. دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸ ساعت ۰۷:۳۱ (۱ سال،۳ ماه قبل)
فستیوال خرید استانبول
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تاریخ فستیوال خرید ۲۰۱۹ استانبول از ۸ تا ۲۴ ژوئن (۱۸ خرداد تا ۳ تیر) می باشد.

استانبول یکی از شهر های دوست داشتنی برای ایرانیان است و خرید هم بخشی از تفریحات گردشگران، خیابان های زیبا و پراز فروشگاه، بوتیک های شیک، مراکز خرید مدرن و ... این شهر را به سرزمین موعود عاشقان خرید تبدیل کرده است.اگر علاقمند سفر به استانبول و طرفدار برند های معروف جهانی و به ویژه ترک هستید، نوشته های بزرگ "sale" برای شما جذابت ویژه ای دارد و به دنبال تخفیفات چشم گیری بر روی اجناس می گردید، پیشنهاد می کنم هرگز "فستیوال خرید استانبول" را از دست ندهید.در ایام برپایی فستیوال، شاهد؛ کنسرت ها، بازی های ویژه کودکان، مدل های لباس، برگزاری مسابقات، اجرای نمایش ها، تئاتر های خیابانی، رایگان شدن نمایشگاه ها (سرگی لر) و تخفیف های ویژه در مراکز خرید، فعالیت فروشگاه ها تا نیمه شب و ... خواهید بود.

اگر به دنبال پیدا کردن زمان دقیقی برای فستیوال و حراجی های استانبول هستید، صادقانه اعلام می کنیم که اگر به تازگی حراجی به پایان نرسیده است، مننتظر یک حراجی جدید باشید. بهترین زمان ها معمولا همه ساله این رویداد ها همزمان با فرارسیدن سال نوی میلادی، روز مادر، روز ولنتاین و عید قربان و ... برپا می شوند.اکثر مسافران دو رویداد "فستیوال خرید" را با "فصل حراج" در استانبول را اشتباه میگیرند. در حقیقت در زمان "فستیوال تمامی اجناس از پوشاک گرفته تا لوازم خانگی در فستیوال مشارکت دارند، ولی "فصل حراجی" به صلاح دید یک یا چند برند یا مرکز خرید برپا می گردد.وجود بیش از ۱۲۰ مرکز خرید که صرفا محلی برای خرید نیستند، این مراکز محلی برای تفریح و سرگرمی در خود جای داده اند که شامل سینما ها، شهربازی ها، باشگاه های ورزشی، سالن های کنسرت، آکواریوم استانبول و ... می شود.

درباره فستیوال خرید استانبول

همانطور که در قبل اشاره کردیم، این رویداد ها تاریخ های ثابتی وجود ندارد و این موضوع ممکن است سردرگرمی کوچکی برای شما ایجاد نماید.

معمولا بزرگترین حراجی ها با نزدیکی شدن به تغییر فصل می باشد، برند ها محصولات و کالا های فصل قبل را در حراجی عرضه می کنند.

معمولا کالا ها به دو فصل تقسیم می کنند:

پاییزه و زمستانه -بهاره و تابستانه. به طور طبیعی، زمان فروش آن ها متفاوت از برند های چهار فصلی قبلی است.

شما در طول سفر به استانبول و در زمان مناسب به احتمال ۹۹ درصد فصل حراجی ها را تجربه خواهید کرد

تاریخ حراج بهاری استانبول

تاریخ حراج بهاری استانبول

معمولا در فصل بهار حراج گسترده ای اتفاق نمی افتد، باید صادقانه اعتراف کنیم که بهترین زمان خرید بهاری در استانبول، پایان خرداد ماه (جون)، چون با نزدیک شدن به پایان فصل فروشگاه ها تمایل دارند که کالا های متناسب با فصل پیش رو را جایگزین اجناس فصل گذشته نمایند.در ماه های فروردین و اردیبهشت زمان مناسبی برای گرفتن تخفیف نمی باشد و نیمه دوم خرداد ماه بهترین زمان برخورداری از حراجی های استانبول در فصل بهار می باشد.

جشنواره های تابستانی استانبول

جشنواره های تابستانی استانبول:

جشنواره های تابستانی زمانی شروع می شوند که دمای هوا به بالاترین حد خود رسیده باشد. شاید این استراتژی ناعادلانه به نظر برسد، اما دست اندرکاران استانبول دقیقا به عمد این تاریخ را انتخاب می کنند تا در این فصل که با افت ورود گردشگر مواجه می شوند، دوباره رونقی در بازار های شهر ایجاد کنند. به هر حال جشنوراه های خرید تابستان در ماه های ژوئن و جولای (خرداد و تیر ماه) برگزار می گردد. دور دوم جشنواره های تابستانه از اواسط تیر تا اوایل شهریور می باشد.

هرآنچه باید درباره فستیوال خرید استانبول بدانید

فستیوال خرید زمستانه استانبول ترکیه:

فصل حراج زمستانه استانبولدور اول حراج زمستانه از اواسط آذر شروع می شوند و در اواخر بهمن خاتمه می یابند، در این زمان اغلب برند ها اجناس خود را با تخفیف های ۳۰ درصد ارائه می دهند و گا ها مشاهده می شود که تا سقف پنجاه درصد هم می رسند.حراج زمستانه در اواسط دسامبر با تخفیف های ۳۰ درصدی آغاز (آذر تا دیماه) و با فرارسیدن ژانویه (دی و بهمن ماه)، تخفیف ها به مرز ۵۰ درصد می رسد. لازم به یادآوری است که این تخفیف ها برای همه برند ها و فروشگاه ها یکسان نیست.

تاریخ حراج زمستانی استانبولحراج هایی که با عنوان حراج های زمستانی استانبول از آن ها یاد می شود به تاریخ شمسی از حدود نیمه دوم آذرماه آغاز می شوند و تا اواسط دی ماه نیز ادامه پیدا می کنند. حراج لباس در ماه های دی، بهمن و اسفند با نوسان در تخفیفات ادامه پیدا می کند.

چند نکته مفید درباره خرید در استانبول

چند نکته مفید درباره خرید در استانبول

توصیه می کنیم که موارد کوتاه زیر را در هنگام خرید در نظر داشته باشید:

• در موقع خرید از مراکز خرید گران استانبول حتما چانه بزنید، اما بدانید که در زمان حراج تخفیف اضافه نخواهند داد.• اگر به زبان ترکی استانبولی مسلط نیستید و دوست دارید که تخفیف بگیرید، بدانید که کلمه تخفیف به ترکی استانبولی معادل ایندیرم indirim می باشد بنابراین با گفتن این کلمه فروشندگان متوجه مقصود شما خواهند شد.• حتما چمدان مناسب همراه داشته باشید تا مجبور نشوید که چمدان با قیمت های زیاد را در ترکیه خریداری کنید.• حتما کفش مناسب بپوشید و راهی مراکز خرید استانبول شوید.• میان وعده همراه ببرید، زیرا تعداد مراکز خرید استانبول بسیار است و نمی توان زمان زیادی را در رستوران و غذا خوری ها صرف نمود.