راههای کاهش هزینه موبایل در سفرهای خارجی

۱. سرویس های فعال اپراتور مخابراتی خود را بررسی کنید:باید بررسی کنید تا مطمئن شوید که آیا سرویس دهنده ی شما، در کشور مقصد نیز فعالیت هایی دارد یا خیر! برخی اوقات دیده می شود که با فعالیت ارائه دهندگان خدمات، هزینه های شما هم در کشور خارجی تغییری نمی کند یا زیادی تغییر نمی کند.

  1. سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸ ساعت ۱۹:۵۳ (۱ سال،۳ ماه قبل)
سرویس داده‌های موبایل را خاموش کنید
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

۲. سرویس داده های موبایل را خاموش کنیدبرای اینکه از خاموش بودن داده ها اطمینان حاصل کنید، بهتر است چندین بار آنرا چک کنید. درصورت روشن بودن داده ها در زمان فرود هواپیما، ممکن است با هزینه باور نکردنی روبرو شوید.

لطفا تلفن همراه را در حالت پرواز قرار داده تا شارژ باتری بیشتر حفظ شود

از wi fi عمومی استفاده نکنید

۳. از wi fi عمومی استفاده نکنیدبه محض اینکه وای فای عمومی و رایگان دیدید، سریع به آن وصل نشوید. این میتواند وسوسه انگیز باشد، اما عواقب بدی برای شما داشته باشد. هکر ها از این طریق به راحتی می توانند به تمامی اطلاعات پنهان شما دست یابند.

سیم کارت محلی کشور مقصد

۴. از سیم کارت محلی کشور مقصد استفاده کنیداگر قصد دارید برای مدتی در جایی بمانید، دیگر نیاز نیست تلفن همراه خود را خاموش کنید، می توانید یک سیم کارت محلی خریداری کنید و تمام محدودیت های ارتباطی را دور بزنید.

 موبایل های دو سیم کارت

۵. استفاده از موبایل های دو سیم کارتاغلب تلفن همراه های موجود در بازار، قابلیت استفاده از دو سیم کارت را دارند. پس شما می توانید با خرید سیم کارت محلی، از اینترنت آن استفاده کنید در صورتی که با همان خط خود برای ارسال پیام استفاده می کنید.

نقشه راهنمای سفر را دانلود کنید

۶. قبل از سفر نقشه راهنمای سفر را دانلود کنیدنقشه های گوگل به شما امکان دانلود نقشه ی یک مسیر را می دهند تا در زمانی که به اینترنت وصل نیستید و راه را هم گم کرده اید به راحتی از آن استفاده کنید.

۷. متوقف کردن کامل برنامه های فعال روی گوشیبرخی از برنامه ها هستند با وجود بسته شدن باز به فعالیت خود ادامه داده و شارژ اینترنت را تمام می کنند. این برنامه ها را به طور کامل متوقف کنید و از خاموش بودن داده ها نیز اطمینان حاصل کنید.

 برنامه های فعال روی گوشی

 از پیام رسان های جدید استفاده کنید

۸. از پیام رسان های جدید استفاده کنیدبرنامه هایی مانند WhatsApp، Messenger، Viber، telegram، imo و ... به شما این امکان را می دهند تا در زمان اتصال به وای فای بتوانید ارتباط تلفنی و یا تصویری برقرار کرده و دیگر برای تماس نیز هزینه ای اضافی پرداخت نکنید.

از Google Translate بصورت آفلاین استفاده کنید

۹. از Google Translate بصورت آفلاین استفاده کنیدشما می توانید زبان محلی مورد نظرتان را با دسترسی آفلاین دانلود کنید و در زمان نیاز با ضربه زدن بر روی فلش کنار زبان به راحتی از آن استفاده کنید.

بیشتر و بهتر زندگی کنید

۱۰. بیشتر و بهتر زندگی کنیداز موقعیتی که به دست آمده به خوبی استفاده کنید، از تجربه ی سفر لذت ببرید و برای ساعتی هم که شده تلفن همراه خود را کنار بگذارید. با اینکار نه تنها از مسافرت لذت بیشتری می برید، بلکه کمتر برای دزدان وسوسه انگیز خواهید شد.

مترجم:سحر مردانه   |   منبع: metro.co.uk