این چهار کشور تمیزترین مقاصد گردشگری جهان هستند

سایت «تریپ ادوایزر» در گزارشی که براساس یک نظرسنجی اینترنتی تنظیم شده، چهار کشور در دو قاره ی اروپا و اقیانوسیه که همواره در حفظ محیط زیست بهترین عملکرد را داشته اند را به عنوان تمیزترین کشورها برای گردشگران معرفی کرده است.

  1. شنبه ۱ تیر ۹۸ ساعت ۰۸:۲۸ (۴ ماه،۴ هفته قبل)
فنلاند از اروپا برای جذب گردشگر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

نکته ی جالب توجه عدم قرار گرفتن سه مقصد برتر گردشگری جهان، فرانسه، اسپانیا و انگلیس در جمع چهار کشور تمیز از نگاه گردشگران است. بر این اساس تمیزترین کشورهای دنیا برای گردشگران عبارتند از:


فنلاند از اروپا برای جذب گردشگرکشور اروپایی «فنلاند» در سال های اخیر عملکرد خوبی در جذب گردشگر داشته و به مقصد گردشگران کشور های مختلف جهان، به ویژه کشور های آسیایی تبدیل شده است. مقصد اصلی گردشگران فنلاند شهر زیبای «هلسینکی» پایتخت این کشور است. این در حالیست که در منطقه ی «لاپلند» در شمال فنلاند با هتل های اسکیمویی نیز در سال های اخیر به یکی از مقاصد گردشگری این کشور تبدیل شده اند. تابستان های فنلاند که بیش از ۸۰ درصد مساحت اش پوشیده از جنگل است، بسیار درخشنده و زمستان های آن بسیار تاریک است.

بلغارستان از اروپا برای توسعه زیر ساخت های گردشگری

بلغارستان از اروپا برای توسعه زیر ساخت های گردشگریکشور اروپایی بلغارستان به واسطه توسعه زیرساخت‏ های صنعت گردشگری اش طی سال های اخیر به مقصد جدید گردشگری اروپا و به ویژه گردشگران درمانی تبدیل شده است. در این راستا مقامات صنعت گردشگری بلغارستان با ارائه بسته‏ های گردشگری متنوع که در آن ها خدمات درمانی به ویژه دندانپزشکی با هزینه بسیار پایین در کلینیک های مجهز ارائه می شوند، سالانه میلیون ها گردشگر را جذب این کشور می کنند. این در حالیست که همواره گردشگران یکی از دلایل گذراندن تعطیلات شان در بلغارستان را تمیز بودن شهر های این کشور عنوان کرده اند.

استرالیا - موج سواری در سواحل پاک

استرالیا - موج سواری در سواحل پاکدر سال های اخیر دولت استرالیا تلاش های فراوانی برای جذب گردشگران به این کشور انجام داده که از آن جمله می توان به برگزاری مسابقات موج سواری در سواحل پاک استرالیا اشاره کرد. دولت استرالیا همچنین با اجرای قوانین ویژ ه ای شهر های این کشور به ویژه شهر ملبورن را که در سال های اخیر به مقصد جدید گردشگران آسیایی تبدیل شده را به یکی از تمیزترین شهر های جهان تبدیل کرده است.

نیوزلند - جنگل و منابع طبیعی بکر

نیوزلند - جنگل و منابع طبیعی بکرکشور نیوزلند یکی از غنی ترین کشور های جهان از لحاظ داشتن جنگل و منابع طبیعی بکر است و طی سال های اخیر به دلیل ساخته شدن فیلم های مشهوری از جمله سه گانه «ارباب حلقه ها» و «هابیت» در مناطق مختلف آن، صنعت گردشگری این کشور رشد چشمگیری داشته است. گردشگرانی که به شهر های مختلف نیوزلند به ویژه شهر زیبای «کریست چرچ» – قطب گردشگری نیوزلند- سفر کرده اند، همواره از این شهر به عنوان یکی از تمیزترین شهر های جهان نام می برند.

منبع: سه نسل  | www.۳nasl.com