تا دیر نشده به دیدن این مکان ها بروید

۱. ونیز، ایتالیاشهر قرون وسطا که همانند یک کارت پستال زیباست. کوچه هایی که از طریق کانال های آب به یکدیگر متصل می شوند، سنگفرش باستانی کوچه ها، پل ها و پنجره هایی که رو به این همه زیبایی باز می شوند، همه و همه بی نظیر هستند.

  1. شنبه ۱ تیر ۹۸ ساعت ۱۶:۰۳ (۱ سال،۴ ماه قبل)
دیواره بزرگ مرجانی، استرالیا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

۲. دیواره بزرگ مرجانی، استرالیاوسعتی در حدود ۱۲۰۰ مایل در امتداد ساحل کوئینزلند استرالیا، که پوشیده شده از این پدیده ی طبیعی شگفت انگیز (صخره های مرجانی) هستند. البته آلودگی هوا، توسعه بنادر صنعتی و حتی ماهیگیری به شیوه های غلط باعث رشد آهسته تر مرجان ها شده است. این مکان در لیست اماکن در معرض خطر هم قرار گرفته است.

۳. مالدیو، جنوب آسیاجزیره مرجانی، بهشت گرمسیری در وسط اقیانوس هند، با سواحل سفید، صخره های مرجانی وسیع، و آب های فیروزه ای که بی وقفه تا افق کش آمده است. البته آب بالا آمده بر اثر جزر و مد باعث تخریب روستا های اطراف نیز شده است، اما از زیبایی این جزیره چیزی کم نمی شود.

مالدیو، جنوب آسیا

۴. بازار ماهی، توکیوبزرگترین بازار ماهی جهان که جمعیت کثیری از گردشگران و مردمان محلی را به سوی خود جذب می کند. همه روزه ماهی های تازه مانند اره ماهی، قزل آلا، جلبک دریایی، خاویار و ... عرضه می شود. حتی هر روز مزایده ماهی تن نیز در این بازار بزرگ برگزار می شود.

بازار ماهی، توکیو

۵. تاج محل، هندیک شاهکار طراحی که دارای ساختاری نمادین است. به طور متوسط در هر سال بیش از ۴ میلیون گردشگر را به خود جذب می کند. البته آلودگی هوا باعث فرسایش این بنای زیبای تاریخی شده است، اما از زیبایی آن چیزی کم نشده است.

تاج محل، هند

زمین های باتلاقی، فلوریدا

۶. باتلاق های مخوف، فلوریداتالاب ۲.۵ میلیون هکتاری فلوریدا یک چشم انداز متنوع از مرداب ها، دشت ها و جنگل ها و تنها جایی در جهان است که در آن تمساح و کروکودیل همزیستی دارند. اما تنها یک پنجم از آن توسط پارک ملی حفاظت شده است. با توجه به آلودگی هوا، آلودگی مزارع و توسعه زیر ساختها، آسیب جدی به این مکان و همچنین گونه های کمیاب حیات وحش وارد شده است.

۷. دیوار بزرگ چینبزرگترین سازه در جهان که تسوط انسان ها ساخته شده است. این دیوار برای محافظت از پادشاهی در زمان های بسیار دور ساخته شده است، اما امروزه به یکی از جذاب ترین و غنی ترین آثار باستانی با بیش از ۲۰۰۰ سال قدمت تبدیل شده است.

دیوار بزرگ چین

۸. جنگل های بارانی کنگو، آفریقاجنگل های بارانی که انگار سهم عظیمی در تولید اکسیژم مورد نیاز جهان دارند. دومین جنگل بارانی وسیع بعد از آمازون است. اما این جنگل نیز به دلیل شکار بی رویه، ورود غیر قانونی، دام داری، معدن، جنگ داخلی و ... مورد آسیب قرار گرفته است. دانشمندان تخمین زده اند که دو سوم از جنگل تا سال ۲۰۴۰ از دست خواهد رفت.

جنگل های بارانی کنگو، آفریقا

مترجم: سحر مردانه  |  منبع: jetsetter.com