هنگام گم شدن در جنگل چه کار باید کرد؟

سفر به جنگل در عین اینکه می تواند تجربه ای فراموش نشدنی باشد، اما با گم شدن و یا مجروح شدن، به تجربه ای تلخ تبدیل شود. با این حال باید بدانید که چگونه با این مشکلات روبرو شوید.

  1. شنبه ۱ تیر ۹۸ ساعت ۲۰:۴۶ (۱ سال،۳ ماه قبل)
ترس و وحشت را کنار بگذارید
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

۱. ترس و وحشت را کنار بگذاریدترس می تواند خطرناک ترین چیز باشد، زیرا با از دست دادن تمرکز، طریقه ی استفاده ی مفید از وسایلی که همراه دارید را فراموش می کنید. لحظه ای که متوجه می شوید گم شده اید، قبل از انجام هر کاری دیگر، متوقف شوید. یک نفس عمیق بکشید و آرام باشید. قبل از هرکاری بنشینید، فکر کنید، محیط اطراف را به خوبی مشاهده کنید و با جمع آوری وسایل برای بقای خود تلاش کنید.


۲. علامت گذاری کنیدجایی که هستید را نقطه ی صفر در نظر بگیرید. یک راه برای علامت گذاری با هر وسیله ای که می توانید، پیدا کنید. همچنین باید نکاتی را هم بدانید، مثلا اینکه خورشید از شرق طلوع می کند و از غرب غروب، قطب نما در جهت عقربه های ساعت از بالا (۱۲)، شمال، شرق، جنوب، غرب می باشد. یاد گرفتن جهات از طریق ستاره شناسی نیز می تواند در این هنگام ارزشمند باشد.

علامت گذاری کنید


۳. در یک مکان بمانیدماندن در یک جا می تواند از شانس پیدا کردن مسیر توسط خود شما بکاهد، اما انرژی شما را ذخیره می کند و ممکن است توسط کسی پیدا شوید. همچنین اگر با شخص دیگری هستید، به هیچ عنوان از یکدیگر جدا نشوید.

در یک مکان بمانید


۴. آتش درست کنیدچوب خشک جمع کنید و با آتش زا یک آتش دست و پا کنید. حتی اگر هوا گرم هم باشد باز شما به آتش نیاز دارید. به وسیله آتش می توانید خود را به دیگران نشان دهید و همچنین در شب به کمک شما می آید. فقط دقت داشته باشید که آتش را در جایی امن برپا کنید تا باعث آتش سوزی نشوید.

آتش درست کنید


سر و صدا کنید

۵. سر و صدا کنیدبا سوت زدن، فریاد، آواز خواندن و یا کشیدن سنگ ها به یکدیگر ایجاد سر و صدا کنید تا دیگران از وجود شما و همچنین مکان شما مطلع شوند. همچنین روشن کردن آتش در جایی امن نیز راهی برای باخبر کردن دیگران است.


پیدا کردن آب و درست کردن پناهگاه

۶. پیدا کردن آب و درست کردن پناهگاهاولین چیزی که برای بقای شما مورد نیاز است، آب است. در حالت کلی بدن می تواند ۳ روز بی آبی را تحمل کند، اما از روز دوم شما حال خوبی نخواهید داشت. پس باید به دنبال منبعی برای تامین آب مورد نیاز باشید. بعد از پیدا کردن آب باید آنرا پاک کنید. برای تصفیه آب باید آنرا بجوشانید و یا از قرص های تصفیه ی آب استفاده کنید؛ و در نهایت باید پناهگاهی برای خود درست کنید تا از آب و باد در امان بمانید.

مترجم:سحر مردانه   |  منبع: www.wikihow.com