اگر به بیماری ترس مبتلا هستید، به این اماکن نروید!

اگر شما مبتلا به یکی از بیماری های ترس هستید به این ده مکان نباید بروید: اگر شما از تاریکی، رعد و برق، فضا های زیر زمینی و «بازیهای» ترسناک وحشت دارید، ما پیشنهاد می کنیم که از این ده مکان اجتناب کنید مگر اینکه مقاصدی دوست داشتنی برای شما باشند.

  1. یکشنبه ۲ تیر ۹۸ ساعت ۲۲:۴۶ (۱ سال،۴ ماه قبل)
ترس از رعد وبرق: دلتای کاتاتومبو، ونزوئلا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)


به دلتای کاتاتومبو، ونزوئلا نروید اگر ترس از رعد و برق دارید رعد و برق در آسمان باعث واکنش شدید فیزیکی در افراد مبتلا به آسترافوبیا – ترس از تندر و رعد و برق- می شود. بدترین جا برای افراد میتلا به سیندرم هندز، دلتای کاتاتومبو در ونزوئلا است، که در ان طوفانی عظیم تقریبا هر شب بر روی رودخانه کاتاتومبو برپاست. رعد و برق هر شب ۱۰ ساعت بطول می انجامد؛ و برآورد شده است که میلیون ها رعد و برق در سال ضربه می زند. برخی از آژانس های مسافرتی، تور هایی برای تماشای رعد و برق در این منطقه دارند.


بارابو، ویسکانسین نروید اگر ترس از دلقک ها داریددلقکها: برخی از ان ها یک منبع ثابت خنده و شاید هم ترسی بی پایان هستند. درشهر کوچک بارابو، واقع در ویسکانسین، افراد مبتلا به بیماری ترس از رنگ یا کالرفوبیا که ترس از دلقک ها است، نروند. این شهر در قرن ۱۹، نام شهر سیرک را به خود گرفت، زیرا مقر چندیدن سیرک از جمله سیرک برادران رینگ لینگ بود. امروز، به عنوان خانه ای برای سیرک های جهان باقی مانده است، در این شهر یک مجموعه موزه شامل بزرگترین کتابخانه حاوی اطلاعات سیرک در ایالات متحده وجود دارد.در حال حاضر کار های زیادی در بارابو انجام می شود (از جمله موزه راه آهن و یک مرکز نجات بزرگ گربه)، مراقب باشید: مصنوعات سیرک گاهی اوقات بخشی از جشنواره شهر هستند و رژه می روند.

ترس از دلقکها: بارابو، ویسکانسین


به پارک ملی گراند کانیون نروید اگر ترس از ارتفاع دارید:هنگامیکه شما ترس شدیدی از ارتفاع دارید، بهترین نما، همیشه سطح زمین است. و، چون ارتفاع ها همه جا هستند، از پرواز که خودش سرگرم کننده است گرفته تا جذاب ترین فعالیت ها نظیر قدم زدن بر روی صخره های ساحلی و نما های اسمان خراش های شهر- برای بیماران ترس از ارتفاع، دردآور است و شامل لحظات وحشت آوری است که در سایه حتی پر افتاب ترین تعطیلات، هم وجود دارد.حتی ممکن است از بهترین سیستم پارک ملی با ترس از ارتفاع لذت ببریم، ارتفاع ترس ها باید در نظر بگیرند که به طور کلی پرش از گراند کانیون، و به طور خاص حتی قدم زدن بر روی گراند کانیون را تصور کنند، به صورت راهروی شیشه ای ۴۰۰۰ فوتی در حدود عمق باریک دره.

ترس از ارتفاع: گراند کانیون پارک ملی


به شهر ترومسو، نروژ نروید اگر ترس از تاریکی داریدنایکتوفوبیا، معمولا به عنوان ترس از تاریکی شناخته می شود. در دوران کودکی رایج است، اما در بزرگسال نیز ممکن است با یاد آوردن احساس ترس شبانه شایع باشد. در هر زمستان، نایکتوفوبیا همانند پتوی شب های قطبی شمال دور، در تاریکی مطلق برای چند روز تا چند هفته ادامه پیدا می کند. ترومزو در نروژ یکی از بهترین نقاط جهان برای دیدن چراغ های شمالی است.بیشتر شب های قطبی این فصل که از ۲۱ نوامبر تا ۲۱ ژانویه ادامه دارد، در خود جشنواره های و رویداد های فرهنگی را جای داده است. این دوره از تاریکی و گرگ ومیش هوا ممکن است برخی را بترساند، اما جغد های شب و دسته های مردم با صحنه ای از زندگی شبانه در فصل زمستان شاد می شوند.

ترس از تاریکی: شهر ترومسو، نروژ


اگر ترس از آب دارید به ونیز، ایتالیا نرویدآکوافوبیا یا ترس از آب است. زندگی با رنج اسان نیست. به خصوص در ونیز، واقع در ایتالیا که آب در همه جا است. باید برای عبور و مرور در شهر از آب عبور کنی، حتی برای یک دفعه. تقریبا دور بودن از اب و عبور از کانال های کوچک و بزرگ غیر ممکن است. در این شهر بدون ماشین، اتوبوس های آبی و تاکسی ها در آب راه های اصلی شهر هستند.

ترس از آب: ونیز، ایتالیا


اگر از خفاش میترسید به شهر آستین، ایالت تگزاس نرویدپل خیابان کنگره آستین، آزمون نهایی برای بازیابی چیروتوفوب ها است. در چند شهر دیگر هم چنین ترسی وجود دارد و البته همه ممکن است از خفاش ها بترسند. در شب های بین ماه ها مارس و اکتبر، در هنگام غروب آفتاب جمعیت زیادی از خفاش ها در حدود ۱.۵ میلیون خفاش دم آزاد مکزیکی خانه شان را که در زیر پل است را ترک می کنند و مانند نوار سیاه و سفیدی که چرخان است در آسمان ظاهر می گردند.

ترس از خفاش: شهر آستین، ایالت تگزاس


اگر از فضاهای تنگ و کوچک می ترسید به بوداپست، مجارستان نرویدنمی دانم آیا شما کلاستروفوبیک هستید یا نه؟ اینجا یک تست است: تصورکنید که از فضا های باریک نه بزرگتر از پهنای باسن برای رسیدن به فضا های کوچکتر می خزید. احشا گریزی به فضا های کوچک از جمله شایع ترین ترس ها می باشد و برای مبتلایان، شنیدن کلمه «هراس از مکان های بسته» تنفس را مشکل میسازد. غار نوردی، از سرگرمی های مورد علاقه کلاستروفوب است، به همین دلیل افراد مبتلا باید مطمئن شوند در بالای سطح زمین در بوداپست مجارستان هستند. در زیر خیابان های این شهر سیستم غارنوردی Palvolgyi- Matyashegyi بزرگ است.جوندگان پر هیجان شهری با کلاه های ایمنی چراغ دار راه خود را از طریق دخمه های پر پیچ و خم زیر زمینی پیدا می کنند. کلاستروفوب ها می توانند روی سطح زمین بمانند و قهوه خود را مزه مزه کنند. اینجا همه برنده اند.

ترس از فضاهای کوچک: بوداپست، مجارستان


به جزیره کریسمس، استرالیا نروید اگر ترس از خرچنگ داریدهیچ کس دوست ندارد توسط خرچنگ باریکی که در اقیانس سرگردان است گاز گرفته شود. اما افرادی که شدیدا از سخت پوستان می ترسند، همین به اندازه کافی می تواند رفتن به ساحل ان ها را خراب کند. حتی فکر دیدن یک خرچنگ هم ممکن است خارج از تحمل ان ها باشد. به همین دلیل افرادی که دچار این ترس می شوند هرگز نباید به جزیره کریسمس استرالیا در ماه اکتبر یا نوامبر بروند. در این زمان جمعیت خرچنگ قرمز که سال ها به این جزیره مهاجرت می کنند و خود را از جنگل انبوه به ساحل می رسانند زیاد است. میلیون ها تن خرچنگ، هر کدام به اندازه پنج اینچ در سراسر جزیره پخش می شوند و مانند سیل از جاده ها و صخره های پوسته پوسته شده برای رسیدن به اقیانوس عبور می کنند.

ترس از خرچنگها: جزیره کریسمس، استرالیا


ترس از جمعیت دارید به شهر های بزرگ دنیا نرویدترس از مکان های باز، ترس از خلوتی و ترس از جمعیت، انواع مختلفی از ترس در رابطه با جمعیت هستند. مهم نیست که شما ان را چه می نامید، اگر فقط بدانید که فشار جمعیت در اطراف شما، سبب سقوط و دستپاچگی شما می شود، از حضور در جا های پر ازدحام و شلوغ اجتناب می کنید.از سال ۲۰۱۳، ۲۸ شهر در سراسر جهان، با معیار داشتن جمعیتی بیش از ۱۰ میلیون نفر، شهربزرگ شناخته شده اند؛ و این درحالی است که در برخی از این مناطق جمعیت شهری بسیار بیشتر از دیگران است بمبئی در هند که تراکم جمعیت فوق العاده بالا است، شلوغی ای که ان را هرکز در آمریکای شمالی تجربه نکرده اند.

ترس از جمعیت: شهرهای بزرگ دنیا


ترس از کوسه دارید به جزیره گوآدالوپ، مکزیک نرویدایا فک ها مقصرند یا غریزه اولیه برای بقا باعث ترس شدید از کوسه ها شده است. شکی نیست که ترس از کوسه به طور جدی می تواند تعطیلات ساحلی، غروب دریا و گردش با کشتی تفریحی سه ساعته را خراب کند. افرادی که ترس از کوسه دارند نباید به جزیره گوآدالوپ مکزیک بروند مگر اینکه این ترس خود را درمان کرده باشند. آب های ان به خاطر داشتن کوسه بزرگ سفید مشهور است.

ترس از کوسه: جزیره گوآدالوپ، مکزیک

مترجم: معصومه صالحی وزیری  |  منبع: www.smartertravel.com