سفر چه تاثیرات مثبتی روی ما می گذارد؟

۲. در گفتگو و برقراری ارتباط بهتر می شویمسفر نه تنها باعث می شود که با غریبه ها راحت تر صحبت کنیم بلکه باعث می شود در گفتگو بهتر هم شویم.

  1. دوشنبه ۳ تیر ۹۸ ساعت ۲۰:۰۷ (۱ سال،۴ ماه قبل)
گفتگو و برقراری ارتباط بهتر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

همین صحبت کردن های بی دلیل و گاهی به اجبار باعث می شود که دیگر خجالتی نباشیم و برای گفتگو پیش قدم شویم.

۳. از بالا بودن اعتماد به نفس مان لذت می بریممهم نیست به کجا سفر می کنیم، مهم این است که ناشناخته ها می بینیم و می شناسیم. هر چقدر نسبت به توانایی های خود آگاهتر شویم و هرچقدر دانش ما بیشتر شود، به طبع اعتماد به نفسمان نیز افزایش می یابد.

بالا رفتن اعتماد به نفس در سفر

۴. کنترل بر رفتار و حفظ آرامشاتوبوس به کندی حرکت می کند، با تاخیر ناگهانی و طولانی مدت هواپیما روبرو شده ایم، غذای بدی خورده ایم و خیلی چیز های دیگر. در ابتدا شاید عصبانی شویم، اما کم کم یاد می گیریم خود را با شرایط وقف دهیم و به همه ی این ها به چشم تجربه نگاه کنیم. این باعث می شود که راحتتر بتوانیم آرامش خود را حفظ کنیم.

۴. کنترل بر رفتار و حفظ آرامش

۵. تقویت حس ماجراجوییهنگامی که اعتماد به نفس شما بالا می رود، قدرت ماجراجویی ما نیز بالا میرود. دوست داریم ترس از ارتفاع را کنار گذاشته و به قله صعود کنیم، غذا های فلفلی که با طبع شما سازگار نیست، میل کنیم، حتی ممکن است یک شب را نیز در بیابان بگذرانیم.

تقویت حس ماجراجویی

۶. به آسان گرفتن عادت می کنیماسترس باعث پیری می شود. زمانی که اعتماد به نفسمان بالا می رود، و آرامش خود را حفظ می کنیم، دیگر نگران اتفاقات در جاده و سفر نخواهیم بود. سفر راحت ما را جوان و جذاب نگه خواهد داشت.

آسان گرفتن در سفر

۷. باهوش تر می شویمسفر یادگیری مداوم پیرامون مردم، تاریخ، فرهنگ، آداب و روسوم و حتی برخی حقایق محرمانه و خاص یک شهر و یا کشور است. به طور خلاصه، ما می توانیم درک بهتری در مورد چگونگی کار ها و چگونگی رفتار با مردم داشته باشیم. این ها تمام چیز هایی است که می توانیم از یک کتاب، بلکه بیشتر از آن بدست آوریم.

در سفر باهوش تر می شویم

۸. شادتر می شویمسفر به سادگی به ما می آموزد چگونه خوشحال باشیم. زمانی که آرامتر باشیم با دید بازتری می توانیم به وقایع نگاه کنیم و سعی می کنیم از تمام لحظات زندگی لذت ببریم و شادتر باشیم.

شادتر می شویم

در کل سفر باعث می شود مردم ،به مردمان بهتری تبدیل شوند

مترجم: سحر مردانه  |   منبع: nomadicmatt.com