چگونه در طول سفر خوشرو و پرانرژی بمانیم؟

خوش خلقی در سفر - بی حوصلگی، شوک فرهنگی، تجارب ناامید کننده و ... می تواند برنامه ریزی های از پیش تعیین شده را خراب کند.

  1. پنجشنبه ۶ تیر ۹۸ ساعت ۰۸:۰۷ (۱ سال،۳ ماه قبل)
خودرا برای هر اتفاقی آماده کنید
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اما با حفظ شوخ طبعی در طول سفر نه تنها می توانید وضعیت را کنترل کنید بلکه از سفر لذت بیشتری خواهید برد. همه ی این ها به طرز فکر شما و دانستن چند ترفند ساده بر میگردد.

۱. خودرا برای هر اتفاقی آماده کنیدزمانی که از خانه ی راحت خود دور هستید باید انتظار هر اتفاقی را داشته باشید. مطمئنا همه چیز آنطور که شما توقع دارید، پیش نخواهد رفت. ناامید نشوید، تعجب نکنید و همیشه جانب احتیاط را رعایت کنید.

۳. به مسائل پیش پا افتاده اهمیت ندهیداز هرچیزی، بهانه ای برای گله و شکایت پیدا نکنید. مثلا از حمام خارج می شوید و می بینید که حوله ی تمیز برایتان نیاورده اند، می توانید از خدمه در خواست حوله ی تمیز کنید نه اینکه با خشم به گله و شکایت بپردازید.

چگونه در طول سفر خوشرو و پرانرژی بمانیم؟

۴. هرگز ... لبخند زدن را فراموش نکنیدعضلات هنگام لبخند حالت بهتری خواهند داشت تا هنگام اخم کردن. با لبخند زدن هم خود انرژی زیادی دریافت خواهید کرد و هم دیگران از شما حس بهتری دریافت خواهند کرد.

 لبخند زدن را فراموش نکنید

۵. خود را جای دیگران قرار دهیدممکن است در فرودگاه، در قسمتی، با کارمندی برخورد کنید که خیلی کند کار می کند و یا در رستوران، خدمتکار سفارش شما را فراموش کند. طوری رفتار نکنید که به دیگران توهین شود. شاید آن شخص یک روز وحشتناک را پشت سر گذاشته باشد. با مهربانی می توانید به آن شخص نیز، حس خوبی انتقال دهید.

خود را جای دیگران قرار دهید

۶. به آداب و رسوم محلی نگاهی ویژه داشته باشیداز شرکت در فعالیت های مردمان محلی و خو گرفتن با اداب و فرهنگ آن ها هراسی نداشته باشید. شاید انجام برخی کار ها برای شما مسخره به نظر برسد، اما می تواند حس لذت را به شما انتقال دهد.

آداب و رسوم محلی

مترجم:سحر مردانه   |   منبع: wikihow