مهمترین دیدنی های جزیره کیش، از گذشته تا امروز

جا های دیدنی کیش؛ در جزیره کیش چه چیزی انتظار شما را می کشد؟! از سواحل بکر گرفته تا آثار تاریخی، مراکز تفریحی و پارک های بزرگ، بخشی از جا های دیدنی کیش هستند که در سفر به جزیره خواهید دید.

  1. پنجشنبه ۶ تیر ۹۸ ساعت ۱۶:۰۴ (۱ سال،۳ ماه قبل)
شهر زیرزمینی کاریز؛ بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

کیش یکی از قطب های مهم گردشگری جنوب کشورمان است که با توجه به جایگاهش در میان آب های خلیج جا های دیدنی زیادی دارد. در این مطلب معروف ترین جا های دیدنی کیش را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید ...

شهر زیرزمینی کاریز؛ بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت جا های دیدنی کیش تنها به مراکز تفریحی ختم نمی شود. گاهی باید به دل جاذبه های گردشگری و تاریخی کیش زد و در دنیای زیر زمین غرق شد. شهر زیر زمینی کاریز، مجموعه ی شگفت انگیزی از قنات آب شیرین را در عمق ۱۶ متری به تصویر می کشد. این قنات با قدمتی بیش از ۲۵۰۰ سال، هنوز پابرجاست و میزبان گردشگران جزیره کیش است. قطر دالان های این قنات به گونه ایست که می توانید در شهری به وسعت ۱۰ هزار متر مربع قدم بزنید. ارتفاع سقف کاریز به ۸ متر می رسد و پوشیده از سنگواره ها، صدف ها و مرجان های دریایی است. جالب است بدانید که در فاز اول شهر زیر زمینی کاریز، امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی مهیا می باشد. شهر حریره؛ کشف گنجینه ها در هزارتوی تاریخدر شمال جزیره کیش، سرزمینی باستانی به انتظار نشسته تا سرگذشت پر فراز و نشیبش را برایتان روایت کند. شهر حریره از جاذبه های تاریخی کیش و آثار ملی کشورمان است که بخش بزرگی از جا های دیدنی کیش را در خود جای داده است. این شهر باستانی با قدمتی بالغ بر ۸۰۰ سال پیش، نفس های آخرش را می کشد. از مساحت ۱۲۰ هکتاری این شهر، تنها سقف ها و دیوار های قدیمی اش به جا مانده است. البته در لابه لای مخروبه های شهر می توان گنجینه های را کشف کرد. خانه اعیانی، ساختمان های بندرگاه و یک حمام تاریخی بازمانده های قابل توجه شهر حریره هستند و تا زمانی که این شهر جان در بدن دارد به ملاقاتش بروید.

شهر حریره؛ کشف گنجینه ها در هزارتوی تاریخ

خانه بومیان؛ موزه مردم شناسی جزیرهخانه بومیان با قدمتی بالغ بر ۲۰ سال، یکی از جاذبه های تاریخی و گردشگری کیش است که به عنوان موزه مردم شناسی بومیان جزیره به بهره برداری رسیده است. خانه بومیان کیش، مجموعه ای از اشیاء تاریخی، صنایع دستی، آداب و رسوم و فرهنگ مردمانش را در قدیمی ترین محله ی کیش به نمایش گذاشته است. خانه بومیان، از جا های دیدنی کیش می باشد که شما را با زندگی مردم جزیره آشنا می کند و یکی از بهترین انتخاب ها برای زندگی در کنار مردم خونگرم جزیره خواهد بود.

خانه بومیان؛ موزه مردم شناسی جزیره

کشتی یونانی؛ نماد و نشان جزیرهکشتی یونانی معروف ترین جاذبه ی دیدنی کیش می باشد که در سواحل جزیره به گل نشسته است. این کشتی غول پیکر اسکاتلندی از سال ۱۳۴۵ مهمان آب های خلیج فارس است و محدوده ای به طول ۱۳۶ متر را به تصرف خود در آورده است. البته یونانی ها از این کشتی ۷ تُنی، تنها جسد سوخته اش را برای ایران به جا گذاشتند تا بعد ها به یکی از جا های دیدنی کیش تبدیل شود.

کشتی یونانی؛ نماد و نشان جزیره

جزیره هندورابی؛ ساحل آرامش در اکثر مواقع مشغله های ذهنی ما را به سفر کیش فرا می خواند تا در سواحل بکر جزیره هندورابی آرامش را جست و جو کنیم. جزیره ای خالی از سکنه، تا چشم کار می کند ساحل است و ماسه های روان که از بین تخته سنگ ها لیز می خورند تا به امواج دریا ملحق شوند. پای برهنه کنار ساحل و رو به دریا بایستید و چشم هایتان را ببندید و آغوش خود را برای لمس نسیم خنک دریا باز کنید. شنیدن صدای امواج خروشان در حالی که خنکی آب را تا مچ پایتان حس می کنید، بسیار لذت بخش است. قرن ها پیش پرتغالی ها آرامش این جزیره را برهم زدند و پایگاه های نظامی تاسیس کردند. امروزه جزیره هندورابی به روز های اوج خودش برگشته تا به عنوان یکی از جا های دیدنی کیش میزبان گردشگران باشد.

جزیره هندورابی؛ ساحل آرامش

ساحل مرجانی؛ یکی از زیباترین سواحل صخره ای جزیرهکیش به سواحل زیبا و رؤیایی اش معروف است. ساحل مرجانی یکی از زیباترین سواحل صخره ای جزیره کیش است که چشم انداز بی نظیری از دریا و ساحل را نشانتان می دهد. معروف ترین مشخصه ی سواحل مرجانی شفاف بودن آب است. مرجان ها کمک زیادی به این قضیه می کنند و دریا را مثل یک آکواریوم طبیعی پیش رویتان قرار می دهند. در ساحل مرجانی کیش می توانید انواع صدف ها و ماهی های رنگارنگ را ببینید. شقایق دریایی و عروس دریایی زیباترین موجودات این آکواریوم هستند. نظیر چنین منظره ای را تنها در سواحل مرجانی خواهید دید. اگر به کیش سفر کنید و ساحل مرجانی را نبینید، زیباترین منظره آن را از دست داده اید؛ پس همین حالا رفتن به سواحل مرجانی جزیره کیش را در اولویت برنامه های خود قرار دهید.

ساحل مرجانی؛ یکی از زیباترین سواحل صخره ای جزیره

روستای تاریخی باغو ؛ دامپروری و زندگی در سیاه چادرمی رسیم به توابع قلعه قاضی در حاشیه ی جزیره کیش. تابلویی چوبی با عنوان "روستای تاریخی و گردشگری باغو" از شما دعوت می کند تا گشت و گذاری در کهن ترین جا های دیدنی کیش داشته باشید. جالب است بدانید که نام این روستا برگرفته از اسم زنی به نام ننه باغو است. حکایت ها و سرگذشت های زیادی در این روستا جریان داشته که از زبان مردم بومی آنجا شنیده می شود. بافت قدیمی روستا و درختان کهنسال منطقه بر تاریخی بودن این روستا مهر تایید می زنند. درخت لور که به تنهایی یکی از جاذبه های گردشگری کیش است، در این منطقه قرار دارد. در وردی روستا مردمانی خواهید دید که در سیاه چادر زندگی می کنند و به دامپروری مشغولند. جالب است بدانید که این روستا محل گذر گله های آهوان است؛ پس اگر شانس بیاورید می توانید تعدادی از آن ها را در زمان آب خوردن ببینید.

روستای تاریخی باغو ؛ دامپروری و زندگی در سیاه چادر

آب انبار جزیره؛ گنبد و بادگیر یادآور معماری سنتی یزدآب انبار یکی از بنا های قدیمی با معماری سنتی یزد می باشد که با از دست دادن کارایی خود به یکی از جا های دیدنی کیش تبدیل شده است. در نمای ظاهری این آب انبار، دو گنبد بزرگ همراه با پنج بادگیر نظیر بادگیر های معروف یزد را خواهید دید. تاریخ ساخت این آب انبار به سال ۱۳۷۱ برمی گردد، زمانی که از آب انبار ها به عنوان محل ذخیره آب استفاده می شد. بادگیر ها در شهر یزد نقش کولر را دارند. همین ویژگی در آب انبار ها موجب خنک شدن آب می شود؛ به طوری که در گرم ترین ساعات جزیره از نوشیدن آب شیرین و خنک آب انبار ها جیگرتان حال می آید.

آب انبار جزیره؛ گنبد و بادگیر یادآور معماری سنتی یزد

جدیدترین جا های دیدنی کیش


دلفیناریوم کیش؛ تماشای موجودات دوست داشتنیپارک دلفین ها محبوبت ترین بخش جا های دیدنی کیش را به خود اختصاص داده است. در جزیره کمتر کسی است که دلفیناریوم کیش را ندیده باشد. تماشای این موجودات دوست داشتنی در هر کجای دنیا که باشند، تازگی و جذابیت خود را دارد. دلفیناریوم ۱۰۰ هکتاری کیش، تنها پارک دلفین های ایران است که نقش مهمی در صنعت گردشگری جزیره ایفا می کند. این مجموعه سوپرایز دیگری هم برایتان دارد؛ بازدید از باغ پرندگان. پیشنهاد می کنیم بعد از گشت و گذار در پارک سری هم به سفره خانه سنتی مجموعه بزنید و رفع خستگی کنید.

دلفیناریوم کیش؛ تماشای موجودات دوست داشتنی

آوای خلیج فارس؛ بزرگ ترین آبنمای موزیکال خاورمیانهجا های دیدنی کیش آنقدر زیاد هستند که در انتخاب شما را با تردید روبرو می کنند. هر ساله بر تعداد مراکز گردشگری و تفریحی کیش افزوده می شود و همین امر موجب می شود سفر به جزیره کیش تازگی خودش را حفظ کند. مجموعه آوای خلیج فارس یکی از جدیدترین جا های دیدنی کیش است که در رقابت با سایر مراکز تفریحی خوب عمل کرده است. این مجموعه ی دیدنی انواع امکانات رفاهی و تفریحی نظیر سالن سینما، سالن VIP، سالن تئاتر، سالن کنسرت و رستوران را در تلفیقی از دریا، ساحل و اسکله گردآوری کرده است. مساحت زیربنای مجموعه آوای خلیج فارس از ۲۰۰۰۰ متر مربع ساحل، ۱۵۰۰۰ متر مربع دریا و ۱۴۰۰ متر مربع اسکله تشکیل شده است. در این مجموعه شانس این را دارید که از بزرگ ترین آبنمای موزیکال خاورمیانه دیدن کنید.پارک شهر جزیره، یک پیک نیک دلچسببخش بزرگی از جا های دیدنی کیش را تفرجگاه ها و پارک های تفریحی تشکیل می دهند. پارک شهر جزیره کیش هم از این قاعده مستثنی نیست. در این تفرجگاه هر آنچه برای گذراندن اوقات فراغت و سپری کردن یک پیک نیک دلچسب لازم دارید مهیاست. از چشم انداز زیبای فضای سبز گرفته تا امکانات رفاهی و تفریحی در نوع خودشان بی نظیر هستند. اگر در مرکز پارک بایستید با نگاهی به اطراف می توانید قایق پدالی های شناور در دریاچه مصنوعی را ببینید. وسایل بدن سازی، پیست دوچرخه و اسکیت امکانات ورزشی پارک شهر را تشکیل می دهند.

آوای خلیج فارس؛ بزرگ ترین آبنمای موزیکال خاورمیانه

پارک شهر جزیره، یک پیک نیک دلچسب