یانار داغ؛ کوه همیشه سوزان باکو

یانار داغ، کوه سوزان باکو - در سفر به پایتخت جمهوری آذربایجان سری به کوه سوزان "یانار داغ" بزنید، کوهی شاید در دوری معشوقه باشد.

  1. جمعه ۷ تیر ۹۸ ساعت ۱۵:۰۳ (۱ سال،۳ ماه قبل)
یانار داغ؛ کوه همیشه سوزان باکو
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

این جاذبه گردشگری که مورد توجه بسیاری از گردشگران می باشد در روستای مِحمدی (Mehemmedi) در ۲۵ کیلومتری شمال باکو واقع گردیده است.

این کوه در تمام طول سال شعله ور بوده و به همین علت مردم محلی این کوه را مقدس دانسته و برخی معتقد به شفا دهنده برای این کوه هستند.در دامنه این کوه رودخانه ای سرشار املاح معدنی و گوگرد در جریان می باشد، سر منشاء این رودخانه چشمه های در مجاورت "یارنا داغ" می باشد که آب آن ها اشباع شده با گوگرد می باشد که در هر لحظه می تواند شعله ور شوند. نا گفته نماند که گردشگران می توانند در ۲۰۰ متر پایین تر از این کوه بازدیدی از گلفشان داشته باشند.

جالب است بدانید که این شعله ها در زمان بارندگی های مداوم و سرمای سخت زمستان خاموش نمی شوند و این امر به دلیل گاز های است که همواره از دل زمین بیرون می آیند. گفتنی است گاهی گردشگران بوی تند گاز را احساس کنند که دلیل این امر آن است که این کوه روی یک منبع گاز طبیعی قرار گرفته است.

یانار داغ؛ کوه همیشه سوزان باکو

یانار داغ؛ کوه همیشه سوزان باکو

"یانار داغ" هنگام طلوع و غروب خورشید از بین لایه سنگ ها و ماسه ها شعله ها بیرون زده منظره ای بسیار خیره کننده و زیبا را به وجود می آورد.البته لازم به ذکر است که در نزدیکی این کوه کافه ها و چای خانه های بسیاری وجود دارد که می تواند با چای و مربا های مخصوص از گردشگران و علاقه مندان به تماشای یانار داغ پذیرایی کند.

یانار داغ؛ کوه همیشه سوزان باکو

نکته: بهترین زمان پیشنهادی برای دیدن زیبایی های شعله های ابدی یانار داغ شب هنگام می باشد، زمانیکه شعله های آتش در تاریکی خود نمایی می کنند و رقصی اغوا کننده را به نمایش می گذارند.