couchsurfing کوچ سرفینگ چیست؟

کوچ سرفینگ (couchsurfing) چیست؟

  1. یکشنبه ۹ تیر ۹۸ ساعت ۲۲:۴۹ (۱ سال،۳ ماه قبل)
آیا کوچ سرفینگ ( Couchsurfing ) رایگان است؟
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اصطلاح "couchsurfing" به معنای ماندن مسافران در خانه ی میزبانان بالقوه در هر جای جهان است.اما چیزی که همیشه ذهن اعضای این سایت را به خود مشغول می کند، امنیت اینکار است. بعضی از میزبان مسافرین سابق یا مهاجرانی هستند که به کشور دیگری سفر کرده اند و می خواهند با دنیای مسافرت ارتباط برقرار کنند.از سوی دیگر برخی از میزبانان نیز علاقمند به یافتن دوست از کشورهای دیگر و یا تمرین زبان انگلیسی هستند. گاهی اوقات باز کردن در خانه به روی افراد غریبه تبدیل به دوستی های طولانی مدت می شود. حتی در برخی کشورهای گران قیمت، استفاده از ایده ی کوچ سرفینگ باعث کاهش هزینه های مسافرین می شود.

نکته: مسکن رایگان است عالی است، اما فضای شخصی و حریم خصوصی نیز باید در نظر گرفته شود.مثلا هر شب را در خانه ی دیگران نگذرانید.درست است که تعامل با دیگران نوعی سرگرمی خوب محسوب می شود اما چند روزی را هم در خوابگاه بمانید.

آیا کوچ سرفینگ ( Couchsurfing ) رایگان است؟

بله. در این نوع اقامت نباید پولی مبادله شود.درست است که از مسافر انتظاری نمی رود اما شما می توانید میزبان را با هدیه ای کوچک خوشحال کرده تا کارما در جریان باشد.با این کار از زحمات ان شخص که بدون شناخت میزبان شما بوده است تشکر خواهید کرد.

وب سایت CouchSurfing.com

وب سایت CouchSurfing.com

برای اولین بار در سال ۲۰۰۴ به عنوان یک راه برای تطبیق دادن مسافران با میزبان های دلخواه، یک وب سایت عمومی راه اندازی شد.این سایت دقیقا مانند دیگر سایت های اجتماعی، دارای قابلیت ایجاد پروفایل، افزودن دوست،آپلود عکس و ارسال پیام است.

ثبت نام در این وب سایت کاملا رایگان است اما کاربران به دلخواه می توانند برای بالا بردن امکانات سایت مبلغی پرداخت کنند.البته اغلب مردم هنگام اقامت در جایی به این سایت سر می زنند، زیرا این سایت در تمامی  زمانها در اختیار است. Couchsurfing.com برای دیدار با دوستان واقعی خود، پیدا کردن دوست و همچنین ملاقات خوب است.

نکته: آیا دوست دارید زبان جدیدی یاد بگیرید؟این وب سایت به شما کمک می کند تا با مردمانی از شهری که از آن عبور می کنید ملاقاتی داشته باشید و یک جلسه تمرینی رایگان هم داشته باشید.

مترجم:سحر مردانه   |  منبع: www.tripsavvy.com