رومانتیک ترین رودخانه های اروپا

سفر کردن روی رود یکی از بهترین راه های لذت بردن از مناظره زیبای اروپا است و گردشگران از این لحاظ فرصت های زیادی در اختیار دارند و می توانند با قایق های تفریحی در شهر ها و حومه های خوش منظره کشور های اروپایی به آرامی سفر کنند و از زیبایی های قاره سبز لذت ببرند. در اینجا بهترین رود ها برای سفر و گشت و گذار رودخانه ای در کشور های اروپایی را به شما معرفی می کنیم:

  1. دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸ ساعت ۱۰:۱۲ (۱ سال،۲ ماه قبل)
رود راین (Rhine) سوئیس و آلمان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

رود راین (Rhine) سوئیس و آلمانراین یکی از مشهورترین و زیباترین رودهای اروپاست. این رود از گریسونز در کوه های آلپ سوئیس آغاز می شود و قبل از آنکه به دریای شمال در هلند بریزد، از آلمان می گذرد. این مسیر رودخانه ای مسیری محبوب برای گشت تفریحی محسوب می شود. در آلمان می توانید از کنار جنگل سیاه، شهر زیبای کلن و چند قلعه خوش منظره بگذرید و از این سفر لذت ببرید.


رود سن (Seine) فرانسهدر فرانسه گشت های تفریحی رودخانه ای زیادی هستند که در آنها واقعاً به گردشگران خوش می گذرد، ولی یکی از رمانتیک ترین این سفرها، گشت تفریحی با قایق روی رود سن است که در شمال فرانسه جاری است.

رود سن (Seine) فرانسه


رود گوجا (Gauja) لتونیمدتی پیش کشور لتونی (یا لاتویا) در نظرسنجی آنلاینی زیباترین کشور دنیا نامیده شده بود، لتونی پر از مناظر زیبا از جنگل های انبوه سبز است که بوی درختان کاج انسان را مست می کند. حومه آن بطور شگفت انگیزی دست نخورده و بکر مانده است و اگر دوست دارید سفری به این کشور داشته باشید حتماً سفر رودخانه ای روی رود گوجا را امتحان کنید که شامل بازدید از ویرانه های قرن سیزدهمی قلعه توریدا هم می شود. این قلعه بالای صخره هایی ساخته شده که مشرف به رود هستند و در پارک ملی گوجا، خرس ها و گرگ ها پرسه می زنند.

رود گوجا (Gauja) لتونی


رود لوآر (Loire) فرانسه

رود لوآر (Loire) فرانسه

این رود که بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر است، طولانی ترین رود فرانسه است و یونسکو آن را میراث جهانی اعلام کرده است. لوآر از میان تاکستان ها، حومه های زیبا و دهکده های قرون وسطایی کوچک و مناظر نفسگیر فرانسه می گذرد. دره لوآر بهترین فرصت های قایق سواری را برایتان فراهم می کند، زیرا این دره پر از کاخ ها و کلیساها، تاکستان ها و دهکده دژسازی شده باستانی دسیز است که در این دهکده سردابه قرن هفتمی مروونژین ها قرار دارد.


رود دورو (Douro) پرتغالاین رود در کشور پرتغال جاری است و این بخش از پرتغال یکی از جاذبه های گردشگری اروپا است که هنوز معروف نشده است. گردشگران زیاد به این منطقه نمی آیند، ولی این چیز بدی نیست. این رود در شهر پورتو یعنی در قلب شبه جزیره ایبریا پیچ و تاب می خورد و از میان مناظر بکر و شگفت انگیزی می گذرد. در این مسیر شاهد تاکستان های شیبدار، دهکده های زیبای کارت پستالی و باغستان های بادام خواهید بود.

رود دورو (Douro) پرتغال


رود دانوب (Danube) از آلمان تا رمانی و اتریشدانوب در کل از میان نه کشور می گذرد و دومین رود بزرگ اروپا محسوب می شود. این رود از جنگل سیاه آلمان آغاز می شود و قبل از ریختن به دریای سیاه در رومانی و اوکراین، کیلومتر ها مسیر پر از مناظر زیبا و معماری های نفسگیر دارد. یکی از مناظر مهم آن شهر تاریخی بوداپست و کشور های منطقه بالتیک است. بخش های مهم و زیبای دیگر آن دره واخاو در اتریش و شهر باکلاس وین هستند.رود شانون (Shannon) ایرلندشانون، طولانی ترین و زیباترین رود جزیره زمرد یعنی ایرلند است که غرب و شرق و جنوب آن را از هم جدا می کند. محلی های مهمان نواز و مناظر سرسبز، دریاچه ها و صومعه سلتیک باستانی و عجیب و ... جزو ویژگی های این مقصد گردشگری اروپا هستند که دست کم گرفته شده اند. یک قایق کرایه کنید یا به تور گشت تفریحی بپیوندید و بیشترین استفاده را از مناظر اطراف ببرید.رود پو (Po) ایتالیارود پو یکی دیگر از تجربه های رمانتیک سفر با قایق روی رودخانه را در اختیارتان می گذارد. این رود طولانی ترین رود ایتالیا است که از کوه های آلپ کوتیان شروع می شود و در نهایت به دریای آدریاتیک می ریزد. این رود شما را از کنار زیباترین مناظر ایتالیا از جمله شهر ورونا (شهر رومئو و ژولیت) و بسیاری از شهر های سنتی ایتالیا و همچنین تالاب مشهور ونیز می گذراند.رود دوردونی (Dordogne) فرانسهاین رود قطعاً یکی از زیباترین مناظر فرانسه محسوب می شود. دوردونی از میان جنوب مرکزی و جنوب غربی فرانسه می گذرد و مناظر آن حقیقتاً اعجاب انگیز هستند و تماشای خانه های سنتی زیبایی که روی صخره های پرشیب ساخته شده اند و چند کاخ و قصر عجیب، ولی زیبا قطعاً تجربه خوبی برای گردشگران است. جذاب ترین مسیر این رود از ترمولا تا صخره گاژاک است که چهار دهکده از زیباترین دهکده های فرانسه در این مسیر قابل مشاهده است.نورفولک برودز (Norfolk Broads) بریتانیانورفولک برودز شبکه ای از رود ها و دریاچه ها است که یکی از محبوب ترین آبراه های اروپا محسوب می شود و هر سال بیش از ۷ میلیون گردشگر را به خود جذب می کند. رود ها و دریاچه های قابل قایق رانی آن ۲۰۰ کیلومتر مربع هستند و برودز بهشت قایق سواران است. سافولک برودز بزرگترین ناحیه تالابی حفاظت شده بریتانیا است. در برودز قایقی کرایه کنید و به آرامی بین مهارگاه ها برانید و برای غذا خوردن در رستوران های کنار رود توقف کنید.

رود دانوب (Danube) از آلمان تا رمانی و اتریش

رود شانون (Shannon) ایرلند

رود پو (Po) ایتالیا

رود دوردونی (Dordogne) فرانسه

نورفولک برودز (Norfolk Broads) بریتانیا

منبع: برترینها