جنگل ناهارخوران گرگان و طبیعتی بکر که هرگز باورتان نمی شود + عکس ها

بهار فصل مناسبی برای جنگل‌گردی است و جنگل ناهارخوران یکی از بهترین جنگل‌ها در شهرستان گرگان است و با رسیدن فصل بهار جلوه‌ای زیبا در این جنگل نقش می‌بندد.

  1. دوشنبه ۲۸ اسفند ۹۶ ساعت ۱۷:۵۲ (۲ سال،۲ ماه قبل)
خبرگزاری فارس: طبیعت بکر و رویایی در جنگل ناهارخوران گرگان + تصاویر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

ناهارخوران، جنگل چندهزار ساله‌ای است که با شهر گرگان فاصله چندانی ندارد، اگر از گرگان هفت کیلومتر به سمت جنوب بروید به جنگل بکر و دوست‌داشتنی ناهارخوران خواهید رسید، در این بین می‌توانید به رستوران باباطاهر که یکی از بهترین رستوران بلوار ناهارخوران است سر زده و غذایی نوش جان کنید و سپس از زیبایی‌های جنگل‌های ناهارخوران نهایت استفاده را ببرید.

طبیعت بکر و رویایی در جنگل ناهارخوران گرگان + تصاویر

برای اقامت در شهر گرگان می‌توانید هتل جهانگردی ناهارخوران که یکی از بهترین هتل‌های منطقه است را انتخاب کنید و از دیدنی‌های شهر گرگان کمال بهره را ببرید.

انبوه درختان و رنگ سبز طبیعت، آرامش خاصی به روح و روان انسان هدیه می‌دهد آواز نغمه‌های پرندگان را که می‌شنوی لحظات ناب و بکری در روح انسان طلوع می‌کند که این احساس وصف ناشدنی است.

طبیعت بکر و رویایی در جنگل ناهارخوران گرگان + تصاویر

قدم زدن در میان درختان سر به فلک کشیده و شنیدن صدای رودخانه در جنگل، همگی باعث می‌شود، طراوت و تازگی خاصی در جنگل‌ها ایجاد شود که انسان‌ها را به وجد می‌آورد.

در مرکز استان گلستان جنگلی سرسبز و دیدنی انتظار ما را می‌کشد تا زیبایی‌های بی‌شمارش را به ما هدیه دهد، جنگل ناهارخوران یکی از جاذبه‌های استان گلستان است که گردشگران را از نقاط مختلف به این جنگل زیبا هدایت می‌کند تا ساعاتی را در کنار این جنگل دوست‌داشتنی سپری کنند و از شلوغی و هیاهوی شهرها دور شوند و انرژی دوباره‌ای به دست آورند.

طبیعت بکر و رویایی در جنگل ناهارخوران گرگان + تصاویر

پارک جنگلی ناهارخوران گرگان یکی از قدیمى‌ترین تفرجگاه استان گلستان در گرگان است که بسیارى از ایرانیان با آن آشنایى دارند.

نهارخوران در 4 کیلومترى جنوب شهر گرگان واقع شده است و پارک جنگلی ناهارخوران از فضاهاى جنگلى در اطراف جاده و همچنین حاشیه رودخانه و محدوده‌هاى تأسیسات شهردارى و جهانگردى را شامل می‌شود که از سال 1338 توسط سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور به منظور تأمین تفرجگاه اهالى گرگان در اختیار شهردارى گرگان قرار داده شده است.

طبیعت بکر و رویایی در جنگل ناهارخوران گرگان + تصاویر

در حال حاضر ناهارخوران با مساحت 300 هکتار است که بیشتر شامل جنگل‌های حاشیه جاده بوده، اما مساحت پارک جنگلی ناهارخوران که مدیریت آن را شهرداری مرکز استان گلستان بر عهده دارد، حدود 168 هکتار است.

از زمان‌های دور جنگل ناهارخوران به دلیل داشتن چشم اندازهای زیبا، آب و هوای مناسب و نزدیکی به شهر گرگان مورد توجه ساکنان شهر بود، به طوری که اهالی بومی گرگان به خصوص در ایام تابستان برای گذران روزهای گرم به این مکان تفرج می‌کردند.

طبیعت بکر و رویایی در جنگل ناهارخوران گرگان + تصاویر

پوشش گیاهی منطقه ناهارخوران از نوع معتدل است و جنگل‌های آن خزری و متعلق به جغرافیای گیاهی هیرکانی است که با توجه به گردشگرپذیر بودن منطقه و دخالت انسانی در محیط، پوشش غیر بومی نیز در آن دیده می‌شود.

طبیعت بکر و رویایی در جنگل ناهارخوران گرگان + تصاویر

درختانی که در جنگل ناهارخوران وجود دارد، شامل درختان بلوط، انجیلی، ممرز، افراپلت، نمدار، گیلاس وحشی، آزاد، خرمندی و درختچه‌های تمشک، کوله‌خاس، ازگیل و ولیک نام برد و از گیاهان طبیعی می‌توان به درختان بومی، کاج، سرو، ماگنولیا، شمشاد، برگ نو ، بید مجنون، پاپیل و مینا اشاره کرد.

چندین چشمه در ناهارخوران وجود دارد که معروف‌ترین آن سفید چشمه واقع در ارتفاعات اطراف جنگل ناهارخوران است.

تنها رودخانه ناهارخوران نیز زیارت است که از ارتفاعات روستای زیارت سرچشمه می‌گیرد، این رودخانه 40 کیلومتر است و جزء حوضه آبریز قره‌سو است که یکی از منابع اصلی تامین آب شهر گرگان محسوب می‌شود.

جنگل ناهارخوران دارای گونه‌های جانوری است هر چند به دلیل از بین رفتن حالت طبیعی و شهری شدن این منطقه، جانوران زیادی در آن به چشم نمی‌خورد با این وجود شب‌ها یا زمانی که تراکم جمعیت انسانی آن کم است، مواردی از قبیل گراز، شغال، خفاش، موش، راسو، سنجاب، عقاب، شاهین، قمری، جغد، سهره، ریسک و مارمولک جنگلی در آن دیده می‌شود.