طوفان شدید، یک جزیره را از روی نقشه کره زمین محو کرد ! + عکس

طی یک اتفاق نادر، جزیره ای در هاوایی در پی وقوع یک طوفان شدید، به طور کامل از صفحه ی روزگار ناپدید شد.

  1. جمعه ۴ آبان ۹۷ ساعت ۰۷:۴۶ (۱ سال،۸ ماه قبل)
طوفان شدید، یک جزیره را در هاوایی از روی نقشه محو کرد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

تصاویر ماهواره ای جدیدی که این هفته منتشر شد نشان داد که جزیره ی «ایست» (East Island)، زمینی ماسه ای به مساحت ۱۱٫۵ هکتار که به طور رسمی بخشی از فرنچ فریگیت شوالز (French Frigate Shoals) در هاوایی به شمار می آید، از روی نقشه ناپدید شده است. در سایت علمی Science Alert درباره ی این رویداد غیرمنتظره این گونه توضیح می دهد که این جزیره پس از وقوع طوفان شدیدی که در نتیجه ی توفند والاکا (Hurricane Walaka) در منطقه اتفاق افتاد به طور کلی به زیر آب فرو رفت. توفند والاکا، یکی از شدیدترین توفندهایی است که تاکنون در اقیانوس آرام ثبت شده است.

چیپ فلچر، دانشمند علوم آب و هوایی از دانشگاه هاوایی، می گوید:

ناپدید شدن این جزیره خطرات زیادی را برای ماهی ها و حیات وحش بومی منطقه به وجود آورده است. این جزیره که نیم مایل درازا و ۴۰ متر پهنا داشت، زیستگاه مهمی برای چندین گونه از پرندگان دریایی و فک های راهب هاوایی بود که در معرض خطر انقراض قرار دارند. آن جا، همچنین، زیستگاه لاکپشت های سبز دریایی هاوایی است که آن ها هم در معرض تهدید قرار گرفتند. تقریبا نیمی از همه ی لاک پشت های سبز دریایی هاوایی، پیش از ناپدید شدن جزیره ی ایست، در آن تخم گذاری کرده بودند.

هاوایی

چارلز لیتنان، مدیر بخش گونه های حفاظت شده ی اداره ی ملی اقیانوسی و جوی، در این باره می گوید که سال ها طول خواهد کشید تا تاثیر این اتفاق را روی گونه هایی که آنجا را خانه ی خود می دانستند شناسایی کنیم:

او هشدار می دهد که به خاطر بیشتر شدن قدرت طوفان ها در منطقه و تغییرات اقلیمی قریب الوقوع، اوضاع احتمالا از این بدتر هم خواهد شد:

اگرچه، این امکان وجود دارد که این جزیره ی کوچک روزی دوباره از زیر آب سردربیاورد، ولی احتمال آن بعید است. در حال حاضر، دانشمندان دنبال راهی هستند تا این بهشت ​​های کوچک را از خطر ناپدیدشدن همیشگی برهانند. ما باید روش های بسیار خلاقانه ای برای کمک به بقای این گونه ها در آینده بیابیم.