تنها بانوان بیوه و مطلقه حق سکونت در اینجا را دارند ! + عکس

به نقل از شبکه آر تی، رسانه های سوریه اعلام کردند پس از دو سال فعالیت، به تازگی روستایی در سوریه افتتاح شده است که تنها زنان در آن حق سکونت دارند.

  1. دوشنبه ۵ آذر ۹۷ ساعت ۱۹:۰۰ (۱ سال قبل)
روستایی که تنها زنان حق سکونت در آن را دارند+ عکس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

این روستا که «جینوار» نام دارد، در منطقه «درباسیه» در شهرستان حسکه ساخته شده است. «رومت هفال» سرپرست این پروژه اعلام کرد: افتتاح این روستا پس از تلاش های بسیار از سوی زنان به ثمر رسیده است و تنها مختص به زنان کرد نیست؛ بلکه پذیرای هر زنی از ریشه های مختلف است که خواهان زندگی در اینجاست.

روستایی که تنها زنان حق سکونت در آن را دارند+ تصاویر

سرپرست این پروژه همچنین گفت: روستای جینوار مجهز به خدمات متنوعی است و ۳۰ خانه دارد که زنانی از شهرهای شدادی، تل تمر، عین العرب ( کوبانی)، درباسیه و مناطق دیگر در آن سکونت دارند. همه ساکنان این روستا را زنانی که همسرشان را از دست داده اند، زنان بیوه و مطلقه تشکیل می دهند.

رومت هفال همچنین گفت: این روستا دارای مرکزی پزشکی است که زنان در آن اقدام به تهیه گیاه های پزشکی برای استفاده در درمان می کنند. این روستا همچنین مدرسه ای برای آموزش کودکان دارد. تمامی خدمات متکی بر زنانی است که تنها ۲۰۰ رأس گوسفند برای سرمایه گذاری در اختیار دارند.

وی در ادامه تصریح کرد: زنان با همکاری یکدیگر روستای خود را ایجاد کردند و در زمینه های مختلف زندگی، از کشاورزی، دامپروری و آموزش گرفته تا ایجاد مغازه های خرید و فروش مشارکت دارند. به طبع ما به تمامی خانواده ها به شکل ماهانه سبد غذایی اختصاص می دهیم.

سرپرست این پروژه در خصوص ورود مردان به این روستا نیز گفت: مردان می توانند برای بازدید از روستا و دیدار با نزدیکانشان به این منطقه بیایند؛ اما سکونت در روستا برای آنها ممنوع است.