اپلیکیشن مدیریت پروژه تسکولو چیست؟

  1. پنجشنبه ۲۴ آذر ۱ ساعت ۱۴:۰۸ (۱ سال،۷ ماه قبل)

اپلیکیشن مدیریت پروژه تسکولو چیست؟

افرادی که کار تیمی انجام می‌دهند و به صورت دورکاری مشغول به کار بوده‌اند، احتمالا با نام تسکولو آشنایی دارند؛ یک نرم‌افزار ایرانی برای مدیریت پروژه و سازمان‌دهی تیم‌ها و امور مربوط به پروژه‌ها. هر کسب و کاری که دارای تیم‌های کاری مختلف باشد برای پیشبرد امور مربوط به پروژه‌های خود نیاز به این دارد که امور را به ساده‌ترین و در عین حال کامل‌ترین شکل ممکن مدیریت کند. برای این کار، در برخی از کسب و کارها از یک نرم‌افزار ایرانی با نام تسکولو استفاده می‌شود که دانستن اطلاعاتی درباره آن خالی از لطف نیست. در واقع یکی از ملزومات مدیریت در کارآفرینی این است که شما با انواع ابزار مرتبط با مدیریت آشنایی داشته و بتوانید از بهترین آن‌ها برای رسیدن به اهداف سازمان خود بیشترین بهره را ببرید.

اگر به کارآفرینی و موضوعات مرتبط با آن علاقمند هستید توصیه می‌کنیم حتما سری به وب‌سایت‌هایی مانند فرچون، فوربز، دانشگاه کسب و کار، بیزینس اینسایدر و هاروارد بیزینس ریویو بزنید و اطلاعات خودتان را در موضوعات کارآفرینی، استارتاپ، سرمایه‌گذاری و توسعه فردی بالا ببرید.

در این مقاله به ارائه توضیحاتی اجمالی درباره برنامه مدیریت پروژه تسکولو به شما عزیزان خواهیم پرداخت؛ لطفا با ما همراه باشید.
هدف از مدیریت پروژه چیست؟

همان‌طور که می‌دانید در هر شرکتی؛ پروژه‌های کاری مختلفی توسط مدیر باید تعریف شود و این پروژه‌ها برای انجام به افرادی که در زمینه‌های مختلف مرتبط با پروژه مهارت‌هایی دارند، محول می‌شوند. این پروژه‌ها باید به گونه‌ای توسط مدیر سازمان‌دهی شوند؛ قوانین کاری خاصی برای آن‌ها تعریف شود، پیش‌بینی‌های مرتبط انجام شود، کارها تعریف شود و افراد نیز با وظایف مشخص و روشن برای انجام امور مربوط به پروژه تعیین شوند. برای مدیریت پروژه باید به صورت دقیق زمان‌بندی صورت بگیرد و گزارش مربوط به کارها و مراحل پیشرفت کاری ثبت گردد. این ثبت مراحل کاری علاوه بر این که به مدیر پروژه اطلاعاتی در زمینه میزان پیشرفت کار ارائه می‌دهد، در مدیریت پروژه‌های بعدی نیز کمک‌کننده خواهد بود.

امکانات و ویژگی‌های برنامه تسکولو چیست؟

تسکولو با ارائه امکاناتی در زمینه مدیریت پروژه به کمک مدیران آمده و امور مربوط به پروژه و مدیریت تیم‌ها را تسهیل نموده است. دسته‌بندی کارها و اعضای تیم، امکان ارتباط آنلاین اعضای تیم با یکدیگر، ثبت زمان‌های کاری، مدیریت تیم‌ها و بسیاری از امور دیگر در این نرم‌افزار صورت می‌گیرد.
دسته‌بندی‌های مختلف در تسکولو

در این نرم‌افزار برای مدیریت آسان پروژه‌ها، بسته به میزان اهمیت و بزرگی پروژه دسته‌بندی‌های مختلف انجام می‌شود؛ به عنوان مثال در پروژه‌های کوچک‌تر دسته‌بندی به این صورت است که یک پروژه با چند صفحه بر اساس وظایف افراد تعیین شود. اگر پروژه بسیار بزرگ‌تر باشد، مدیر ناچار است که پروژه‌های کوچک‌تری را در دل پروژه اصلی تعریف نموده و سپس دسته‌بندی‌ها را انجام دهد.

دسته‌بندی‌ها در تسکولو بر اساس واحدهای مختلف، خدمات و روند کار صورت می‌گیرد.

ایجاد فهرست وظیفه

در این نرم‌افزار می‌توان وظایف افراد را به صورت‌های مختلف فهرست نمود. کارها بر اساس این که در چه دسته‌بندی قرار می‌گیرند فهرست می‌شوند؛ به عنوان مثال اموری که قرار است انجام شوند، اموری که در حال انجام هستند و اموری که انجام شده‌اند را می‌توان از طریق این ویژگی در دسته‌بندی‌های جداگانه تعیین نموده و قرار داد. این دسته‌بندی روشن و واضح به افراد کمک می‌کند تا در انجام امور مربوط به پروژه دچار سردرگمی نشوند و به وظایف دقیق خود کاملا آگاه باشند.

گفتگوی آنلاین

در نرم افزار مدیریت پروژه تسکولو امکان گفتگوی آنلاین در بین اعضای تیم در طی پیشرفت پروژه وجود دارد. افراد می‌توانند نام یکدیگر را منشن کنند و درباره امور مربوط به پروژه گفتگوی عمومی یا خصوصی داشته باشند. پیام‌ها از طریق ایمیل و اپلیکیشن موبایل نیز برای اعضای تیم قابل دریافت است.
ثبت زمان‌های کاری

در تسکولو این امکان وجود دارد که اعضای تیم زمان صرف‌شده برای انجام امور مربوط به پروژه را ثبت نمایند. مدیر پروژه بر اساس این زمان‌های ثبت‌شده می‌تواند گزارش دقیقی از لحاظ زمان انجام پروژه داشته باشد.

اشتراک‌گذاری فایل‌ها

از طریق این برنامه به راحتی می‌توان فایل‌های لازم را بدون نیاز به ایمیل کردن آن‌ها با افراد دیگر به اشتراک گذاشته و تبادل فایل و برنامه‌های مختلف را به صورت آنلاین انجام داد.

امکان جستجو

در این برنامه امکان جستجو بر اساس پروژه‌ها، کارها، پیام‌ها و زمان‌های کاری وجود دارد.

سطوح دسترسی مختلف

این برنامه به گونه‌ای طراحی شده است که برای مشاغلی با نهایتا ده کاربر به صورت رایگان قابل استفاده است. این برنامه بر اساس ویژگی‌های بیشتر و پیچیده‌تر سطوح دسترسی تجاری، حرفه‌ای و اختصاصی نیز دارد که این سطوح نیازمند پرداخت هزینه هستند. هزینه اشتراک تسکولو به صورت ماهیانه و سالانه قابل پرداخت است.

ابزارهای کمکی

در داخل این نرم‌افزار شما می‌توانید به ابزارهای دیگری از جمله تقویم شمسی و میلادی نیز دسترسی داشته باشید. امکان برقراری تماس تلفنی از طریق تسکولو نیز به نوعی کاربران این برنامه را از ابزارهای دیگر ارتباط تلفنی بی‌نیاز کرده است.

شما می‌توانید روزانه یک یا چند جمله انگیزشی کوتاه را از طریق این برنامه به خود یادآوری کنید.

امنیت نرم‌افزار تسکولو

این نرم‌افزار به صورت روزانه از اطلاعات شما نسخه پشتیبان تهیه کرده و دارای سرورهای امن در کشور آلمان است. تسکولو از روش رمزنگاری استاندارد استفاده می‌کند؛ بنابراین با خیال راحت می‌توانید از این برنامه برای مدیریت پروژه‌های خود استفاده نمایید.

تمامی ویژگی‌ها و کاربردهای مختلف برنامه تسکولو قابل یادگیری است و شما از طریق شرکت در دوره‌های مختلف در آموزشگاه‌ و یا دانشگاه کسب و کار می‌توانید این نرم‌افزار را به طور کامل آموزش ببینید.

جمع‌بندی

یکی از بهترین و ساده‌ترین برنامه‌هایی که می‌توان به عنوان رابط بین کارمندان و مدیران در مشاغل مختلف مخصوصا به صورت دورکاری استفاده کرد برنامه ایرانی تسکولو است. این برنامه در ابتدای کار به صورت رایگان قابل استفاده است و بر اساس نیازهای کسب و کار شما ممکن است به پرداخت هزینه نیاز باشد. امکانات و ویژگی‌های مختلفی مربوط به مدیریت پروژه از طریق تسکولو قابل دسترسی است. این امکانات به مدیران امکان می‌دهد که امور مربوط به پروژه را به صورت دقیق، منظم و به سرعت به انجام برسانند.

دانشگاه کسب و کار رسانه‌ای تخصصی در حوزه کارآفرینی است که تمامی موضوعات مرتبط با کارآفرینی را پوشش می‌دهد. برای آموزش این نرم‌افزار کاربردی و مباحث دیگر مرتبط با کارآفرینی و کسب و کار می‌توانید به سایت http://businessuni.net/ مراجعه نمایید.

منبع: رسانه تخصصی دانشگاه کسب و کاررپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...