معرفی کوچک ترین نژاد های سگ در دنیا

تصور کنید که سگ کوچکی دارید که همه جا می‌توانید با خودتان ببرید! قابلیت حمل بالایی دارد، وزن او پایین است و خیلی راحت می‌توانید داخل کیف و کوله مخصوص او را همراه‌تان داشته باشید. نظرتان چیست؟

  1. سه شنبه ۲۳ خرداد ۲ ساعت ۱۸:۱۲ (۵ ماه،۲ هفته قبل)

قطعا تصور این موضوع لبخندی در لب‌تان ایجاد می‌کند. سگ جیبی یکی از پرطرفدارترین انواع سگ محسوب می‌شود. این مدل سگ‌ها از نظر سایز به عنوان سگ کوچک شناخته می‌شوند. این مدل سگ‌های جیبی برای زندگی در کنار انسان خصوصا آپارتمان گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. سگ سایز 0 به شکلی مطلوب می‌تواند پر از جنب و جوش باشد و در کنار انسان، زندگی خوبی را بگذراند.

اگر شما نیز علاقه‌مند هستید که اطلاعاتی در خصوص انواع نژاد سگ جیبی کسب کنید، همراه ما باشید.

سگ جیبی چیست؟

سگ جیبی یک اصطلاح است که در خصوص سگ‌های سایز کوچک استفاده می‌شود. سگ‌ها نژادهای مختلفی دارند که هر کدام متناسب با ویژگی‌، ابعاد، ارتفاع و سایز شناخته می‌شوند. دسته بندی سگ‌ها از نظر سایز به سگ کوچک، سگ متوسط و سگ بزرگ و خیلی بزرگ تقسیم می‌شود.

سگ‌های جیبی به عنوان سایز کوچک یا خیلی کوچک در بین افراد محبوب هستند. این سگ‌ها به شدت مناسب زندگی آپارتمانی و فضاهای کوچک خواهند بود. سگ جیبی ابعاد کوچکی دارد، دست و پاهای ظریف، سر کوچک و ظاهر مناسب و بانمک این سگ‌ها، اصلی‌ترین دلیل محبوبیت‌شان است.

اهمیت سایز سگ در نگهداری چیست؟

سایز سگ در نگهداری و پرورش آن اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد طرفدار خرید سگ سایز 0 هستند. در ادامه به بررسی اهمیت این موضوع می‌پردازیم.

  • فضای محدود خانه‌ها: سایز سگ بر فضای مورد نیاز برای زندگی و راحتی او تأثیر می‌گذارد. سگ‌های بزرگ نیاز به فضای بزرگتری برای حرکت و راه رفتن دارند، در حالی که سگ‌های کوچکتر به فضای کوچکتری نیاز دارند. به همین دلیل، باید مطمئن شوید که سگ شما در فضای مناسب و کافی برای فعالیت‌های روزمره خود قرار دارد.

  • تمرین و فعالیت آسان: سایز سگ تأثیر مستقیمی بر نیازهای تمرینی و فعالیت‌های آن دارد. سگ‌های بزرگتر به تمرینات شدیدتر و فعالیت‌های فیزیکی بیشتری نیاز دارند. به همین دلیل، اگر شما زمان و امکانات لازم برای تأمین نیازهای تمرینی سگ بزرگ را ندارید، ممکن است بهتر باشد سگی با سایز کوچک‌تر را انتخاب کنید.

  • تغذیه کم هزینه: سایز سگ بر نیازهای تغذیه‌ای او نیز تأثیر دارد. سگ‌های بزرگتر معمولاً نیاز به تغذیه بیشتری دارند تا انرژی مورد نیاز برای رشد و فعالیت‌های‌شان را تأمین کنند. بنابراین، برنامه غذایی سگ بزرگ باید بر اساس نیازهایش تنظیم شود.

  • بهداشت و مراقبت: سایز سگ می‌تواند تأثیر مستقیمی بر نیازهای بهداشتی و مراقبتی او داشته باشد. سگ‌های بزرگتر معمولاً نیاز به تمرکز ویژه‌تری برای مراقبت از پوست، مو، ناخن و دندان‌هایشان دارند. رسیدگی به نظافت دهان و دندان در سگ‌های کوچک‌ آسان‌تر است.

  • تعامل با محیط: سایز سگ ممکن است تأثیری در تعامل سگ با محیط و دیگر افراد داشته باشد. سگ‌های بزرگتر ممکن است نیاز به آموزش‌های خاص‌تری داشته باشند تا بتوانند به درستی با محیط و افراد دیگر ارتباط برقرار کنند. اما سگ‌های کوچک‌تر به دلیل مینیاتوری بودن دهان و دندان‌ها کم‌خطر بوده و تعاملات اجتماعی و آموزش‌های این‌چنینی برای‌شان سریع‌تر انجام می‌شود.

لیست بهترین انواع سگ جیبی

با مشاهده لیست بهترین انواع سگ جیبی می‌توانید شناخت نسبی در خصوص نژادهای گوناگون کسب کنید. به این ترتیب شانس بالایی دارید تا خیلی راحت در خصوص انواع سگ جیبی اطلاعات کسب کرده و انتخاب آگاهانه‌ای داشته باشید.

1- سگ جیبی مالتیز

یکی از نژادهای بامزه و کوچک که می‌تواند به بهترین شکل ممکن نیاز شما به دارا بودن سگ جیبی را پاسخ دهد، نژاد مالتیز است. سگ‌های مالتیز به شدت محبوب هستند و می‌توانند سرگرمی بسیار جذابی برای همراهی شما باشند. این سگ‌ها پوزه کوتاه، گوش‌های افتاده و موهای بلندی دارند. بلندی موهای مالتیز تاحدی است که گاهی آن را برای آرایش به مدل‌های مختلفی کوتاه می‌کنند. خوشبختانه طول عمر مالتیز نسبتا بالا است. تحرک و نیاز به بازی در طول روز، برای این نژاد بالا است.

2- سگ جیبی پامرانین

یکی دیگر از انواع سگ کوچک و جیبی که بسیار محبوب است، نژاد پامرانیان است. این نژاد در دو نوع وجود دارد. پامرانین خرسی و پامرانین روباهی استایل متفاوتی دارند که هر کدام طرفداران خاص خودشان را دارا هستند. پامر ها دست و پاهای‌ بسیار کوتاه و ظریفی دارند؛ به همین دلیل، از این نظر آسیب پذیرند. موهای بلند در ناحیه یال و دم به شدت جذاب است و ظاهر این نژاد را متحول می‌کند. اگر طرفدار سگ‌های لوکس و جذاب هستید قطعا پامرانیان بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

3- سگ جیبی شیواوا یا شی هوا هوا

به عنوان یکی دیگر از نژادهای محبوب در بین سگ‌های جیبی، می‌توان به شیواوا اشاره کرد. این نژاد بانمک گوش‌های سیخ و بامزه‌ای دارد. ابعاد بسیار کوچک این نژاد، او را تبدیل به یک جاسویچی بامزه کرده است. وابستگی مطلوب این نژاد به حضور و زندگی در کنار صاحبش به شدت بالا است و برای زندگی در کنار خانواده انتخاب مناسبی است.

4- سگ جیبی شیتزو

شیتزو به عنوان یک سگ سایز 0 شناخته می‌شود. پوزه کوتاه و موهای بلند این نژاد به شدت او مرا محبوب کرده است. چشم‌های درشت و مشکی رنگ شیتزو عامل اصلی محبوبیت او است. به همین دلیل، در ایران می‌توانید به میزان زیادی تعدد این نژاد را احساس کنید. سگ‌های شیتزو تحرک بالایی دارند و باید برای تخلیه انرژی آن‌ها برنامه ریزی کنید. یادتان باشد که برای نگهداری از این نژاد، برس کشی روزانه و توجه به بهداشت او ضروری است.

5- سگ نژاد پاگ

اگر عاشق چهره بولداگ باشید، قطعا پاگ برای‌تان بسیار جذاب است. این نژاد یک سایز مینیاتوری از بولداگ است. سگ‌های نژاد پاگ استایل جذابی دارند و به دلیل چشم‌های درشت و تیله‌ای در کنار صورت پر از چروک با نمک، موفق به جذب افراد زیادی می‌شوند. رسیدگی به پوست و مو در نژاد پاگ آسان تر است ولی باید در نظر داشته باشید که خر خر این نژاد اصلا کم نیست و کمی ریزش آب دهان در آن‌ها وجود دارد. اما تحرک پایین این نژاد و نیاز به تخلیه انرژی اندک، او را به یک انتخاب عالی برای زندگی آپارتمانی تبدیل کرده است.

6- سگ کوچک پیکینیز

اگر بخواهید یک سگ سایز 0 دیگر را بشناسید، قطعا پیکینیز گزینه بعدی است. این نژاد به دلیل استایل اشرافی و قیمت بسیار بالا، در بین افراد خاص پسند و لوکس پسند محبوب است. نژاد پیکینیز به دلیل صورت بامزه و پخ خود، محبوبیت زیادی دارد. دست و پاهای کوچک و با فاصله، مشخصه دیگر این نژاد محسوب می‌شود. گوش‌های افتاده و قرار گرفتن بینی و چشم‌ها در یک راستا می‌تواند به عنوان شاخصه اصلی چهره او باشد. وزن این نژاد چیزی بین 3 تا 6 کیلوگرم است و ابعاد بسیار کوچکی دارد.

7- سگ نژاد بیچون فرایز

نژاد بیچون فرایز یک نژاد جذاب و زیبا از سگ‌های کوچک است که دست و پاهای بلندی دارد. موهای کرکی و فرفری در این نژاد مشخصه اصلی است. طول عمر این نژاد به 15 سال می‌رسد و وزن او بین 3 تا 5 کیلوگرم است. شیطنت زیاد و تحرک بالا در این نژاد مثال زدنی است. به همین دلیل، باید حتما زمان کافی جهت تخلیه انرژی و بازی او اختصاص دهید. همین جزییات به شما کمک می‌کند تا انتخاب خوبی در زمینه سگ سایز 0 داشته باشید.

8- سگ نژاد پودل

سگ‌های پودل شباهت زیادی به نژاد بیچون فرایز دارند.موهای فرفری، دست و پاهای بلند و گوش‌های افتاده از جذابیت‌های این نژاد محسوب می‌شود. این سگ‌های بانمک به شبیه عروسک هستند، در چند سایز وجود دارند که اینجا سایز مینیاتوری آن مدنظر ما است. زندگی در آپارتمان برای این نژاد بسیار مطلوب است. برقراری ارتباط با سایر سگ‌ها و اعضای خانواده نیز بسیار راحت انجام می‌شود. ناهنجاری‌های رفتاری در پودل خیلی کمتر از سایر نژادها دیده می‌شود. پس در این خصوص نگرانی چندانی وجود ندارد و پروسه اجتماعی شدن بسیار مطلوب طی خواهد شد.

9- سگ جیبی یورکشایر

نژاد یورکشایر به عنوان یکی دیگر از انواع سگ سایز 0 شناخته می‌شود. این نژاد بانمک ظاهری جذاب دارد و موهای مخملی نسبتا بلند با گوش‌های سیخ شده می‌تواند جذابیت او را چند برابر کند. اعتماد به نفس بالای این نژاد موجب شده است تا زندگی او در کنار سایر پت‌ها بسیار آسان باشد. حتی اگر سگ سایز بزرگ در خانه دارید، یورکشایر از پس زندگی با او برخواهد آمد.

این نژاد انتخاب بسیار عالی برای زندگی در کنار بچه‌ها و سایر اعضای خانواده است. پس بدون نگرانی از بهترین پرورش دهنده ها این نژاد محبوب را تهیه کنید.

10- سگ کوچک تریر

یکی از نژادهای فراوانی که در ایران می‌توانید ببینید، همین نژاد تریر است. تریرها ابعاد کوچکی دارند و شامل 31 نژاد مختلف زیر مجموعه هستند. ترکیب این نژاد با سایر نژادها نیز رایج است و سگ‌هایی مثل شیتزو تریر را ایجاد کرده است. دست و پاهای ظریف در این نژاد مشخصه اصلی است. انرژی تریرها بسیار زیاد است و رفتار هایپر آن‌ها در خانه می‌تواند بدون تخلیه انرژی دردسر ساز باشد.

خلاصه مطلب

تفاوتی ندارد که قصدتان به سرپرستی گرفتن سگ یا خریدن آن! به هر حال، انتخاب نژاد مدنظرتان براساس سبک زندگی و شرایطی که در خانه دارید، اهمیت بسیار زیادی دارد. با توجه به شناخت انواع سگ سایز 0، هم اکنون دید بهتری برای انتخاب دارید. امیدواریم از مطلب معرفی سگ های جیبی لذت برده باشید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...