اطلاعاتی درباره قیمت کامپوزیت فوری دندان

به طور کلی می توان گفت قیمت کامپوزیت فوری دندان یک قیمت مشخص و ثابتی نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما همراه باشید.

  1. چهارشنبه ۲۴ خرداد ۲ ساعت ۱۵:۲۳ (۵ ماه،۲ هفته قبل)

قیمت کامپوزیت فوری دندان همان قیمتی است که توسط پزشکان به عنوان هزینه نهایی کامپوزیت کردن دندان ها تعین می شود. کامپوزیت یکی از بهترین و کارآمدترین روش های ترمیمی و زیبایی جهت رفع مشکلات ظاهری دندان ها می باشد.

در واقع کامپوزیت فوری دندان باعث شده است تا افرادی که دارای مشکلاتی در ظاهر دندان های خود هستند بتوانند اعتماد بنفس خود را بازیابند. هزینه کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. بنابراین نمی توان هزینه ثابتی را برای انجام این روش در نظر گرفت. به همین دلیل در این مقاله می خواهیم به صورت اختصاصی به قیمت کامپوزیت فوری دندان و عوامل موثر بر آن بپردازیم.

کامپوزیت فوری دندان

کامپوزیت فوری دندان چیست؟

قبل از آنکه به قیمت کامپوزیت فوری دندان بپردازیم بهتر است با این روش ترمیمی و زیبایی بیشتر آشنا شویم. کامپوزیت فوری دندان، سریع ترین و بهترین راه رسیدن به دندان های زیبا، مرتب و سفید است. کامپوزیت برخلاف روش های دیگر در یک الی دو جلسه توسط پزشک قابل انجام می باشد. به همین دلیل به آن کامپوزیت فوری می گویند. در این روش ابتدا پزشک دندان ها را از نظر سلامت بررسی کرده و نوع کامپوزیت را مشخص می کند. سپس پزشک مواد کامپوزیتی را روی هر دندان قرار داده و به آن شکل می دهد. سپس مواد با استفاده از اشعه مخصوص روی دندان سفت می شود.

مزایای کامپوزیت دندان ها

از مزایای کامپوزیت دندان می توان به قیمت کامپوزیت فوری دندان اشاره کرد. از طریق کامپوزیت می توان با هزینه بسیار مناسبی مشکلات ظاهری دندان ها را رفع کرد. زیرا کامپوزیت نسبت به روش های ترمیمی و زیبایی دیگر دارای قیمت بسیار کمتری است. از مزایای دیگر کامپوزیت دندان، تضمین سلامت دندان ها می باشد. برای انجام دادن این روش نیازی به تراش گسترده مینای دندان ها نیست. درنتیجه مینای دندان ها سلامت بوده و آسیبی به آن وارد نمی شود. از دیگر مزایای کامپوزیت فوری دندان می توان به غیر تهاجمی بودن و امن بودن آن اشاره کرد.

قیمت کامپوزیت فوری دندان چقدر می باشد؟

قیمت کامپوزیت فوری دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. برند کامپوزیت، کشور تولید کننده، جنس مواد، مهارت و تخصص پزشک، تعداد واحدها و ... همگی در قیمت نهایی کامپوزیت موثر هستند. همچنین موقعیت کلینیک دندانپزشکی در هزینه ارائه خدمات آن بسیار موثر است. کلینیک هایی که در پایتخت هستند خدمات خود را با قیمت بیشتری از شهرستان ها ارائه می دهند. همچنین در کلینیک های مناطق بالاشهر و مناطق گران قیمت، قیمت کامپوزیت فوری دندان بسیار زیاد است.

قیمت کامپوزیت فوری

قیمت کامپوزیت فوری دندان به صورت قسطی

امکان پرداخت قیمت کامپوزیت فوری دندان به صورت قسطی نیز وجود دارد. بنابراین بیمارانی که توانایی پرداخت نقدی هزینه را ندارند، می توانند به روش قسطی این هزینه را پرداخت نمایند. پرداخت قسطی به این صورت است که ابتدا بیمار مقداری از هزینه را به عنوان پیش پرداخت، پرداخت می نماید. سپس هزینه باقی مانده را در قالب چندین قسط پرداخت خواهد کرد. اقساط می توانند به صورت ماهانه و به مدت 6 الی 12 ماه باشند. اگر قیمت کامپوزیت فوری دندان زیاد باشد، پزشک می تواند تعداد اقساط را برای بیمار افزایش دهد.

برای دریافت قیمت روز کامپوزیت فوری و کسب اطلاع از شرایط اقساط کامپوزیت می توانید از صفحه زیر دیدن فرمایید.

بیشتر بخوانید » قیمت کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت فوری دندان بر اساس جنس کامپوزیت

جنس کامپوزیت در قیمت کامپوزیت فوری دندان بسیار موثر است. برخی از کامپوزیت ها دارای ذرات درشت و برخی دیگر دارای ذرات ریز هستند. کامپوزیت هایی که ذرات درشت دارند، دارای ظرافت کمتری در ظاهر هستند. بنابراین این نوع کامپوزیت را بیشتر برای دندان های عقبی که زیاد در معرض دید قرار ندارند به کار می برند. اما کامپوزیت هایی که دارای ذرات ریزتری هستند ظرافت بسیار بالایی دارند. بنابراین برای کامپوزیت کردن دندان های جلویی که زیاد در معرض دید قرار دارند استفاده می شوند. قیمت کامپوزیت های ذرات ریز بیشتر از کامپوزیت هایی با ذرات درشت است.

قیمت کامپوزیت فوری دندان نزد پزشک ماهر

هر چه مهارت، تخصص و تجربه پزشک در زمینه کامپوزیت بیشتر باشد قیمت کامپوزیت فوری دندان نیز بیشتر می شود. فراموش نکنید که مهارت پزشک در نتیجه نهایی کامپوزیت بسیار تاثیر دارد. زیرا مواد کامپوزیتی به صورت دستی توسط خود پزشک روی دندان ها شکل داده می شوند. بنابراین اگر پزشک مهارت و تجربه کافی نداشته باشد، نتیجه کار اصلا راضی کننده نخواهد بود. پزشکانی که مهارت و توانایی زیادی در انجام کامپوزیت دارند دستمزد بالایی بابت انجام کامپوزیت دریافت می کنند.

قیمت کامپوزیت فوری دندان نزد پزشک ماهر

تعداد واحدهای کامپوزیت شده دندان

عامل دیگری که در قیمت کامپوزیت فوری دندان بسیار موثر است تعداد واحدهای دندانی کامپوزیت شده است. در واقع قیمت کامپوزیت بر اساس هر واحد دندان محاسبه می شود. مثلا اگر قیمت کامپوزیت هر واحد دندان 2 میلیون تومان باشد این هزینه در تعداد واحدها ضرب خواهد شد. این گونه هزینه نهایی کامپوزیت به دست می آید. مسلما هر چه تعداد واحدهای کامپوزیتی بیشتر باشند قیمت نهایی نیز بیشتر خواهد شد.

کامپوزیت دندان بدون تراش دندان ها

یکی از دلایل مناسب بودن قیمت کامپوزیت فوری دندان، عدم نیاز این روش به تراش دندان ها است. البته در موارد کمی ممکن است پزشک یک یا برخی از دندان ها را به میزان بسیار ناچیزی تراش بزند. اما در کل روش کامپوزیت ونیر بدون تراش دندان ها انجام می شود. در نتیجه این روش در کمترین زمان ممکن قابل اجرا خواهد بود. به همین دلیل این روش به یک روش فوری معروف است. پزشک در طی یک الی دو جلسه دندان ها را کامپوزیت کند. البته تعداد جلسات به تعداد واحدها نیز بستگی دارد. اگر تعداد واحدها زیاد باشد، ممکن است جلسات بیشتری زمان ببرد.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...