اصلاح طرح لبخند

خانم ها در اکثر موارد بیشتر از آقایان به زیبایی صورت اهمیت می دهند. از این رو خانم ها در رابطه با دندان های خود ترجیح می دهند تا دندان هایی درخشان، مرتب، سفید و ریز داشته باشند. اما آقایان تنها به سلامت، مقاومت و جنس دندان ها اهمیت می دهند.

  1. چهارشنبه ۱ آبان ۹۸ ساعت ۲۱:۴۵ (۴ سال،۸ ماه قبل)

در واقع یکی از مواردی که خانم ها برای داشتن لبخندی زیبا همیشه به دنبال آن هستند اصلاح طرح لبخند می باشد که انجام این عمل توسط متخصصین دندانپزشک با استفاده از درمان های مختلف همچون ایمپلنت ، ارتودنسی و ... صورت می گیرد. 

لبخند

روکش کردن دندان ها به وسیله کامپوزیت

یکی از مواردی که در اصلاح طرح لبخند به کار برده می شود استفاده کردن از روکش های کامپوزیتی است. زمانی که بیمار از فرم دندان های خود ابراز نگرانی کند و فرصت کافی برای ارتودنسی دندان وجود نداشته باشد، کامپوزیت ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. در این روش پزشک سعی کرده روکش مناسبی بر روی کلیه دندان های نامرتب فرد کشیده و با اصلاح طرح لبخند چهره زیباتری را برای بیمار به وجود آورد. البته از این روش برای سفیدتر جلوه دادن دندان ها هم استفاده می شود. در صورتی که فرد زمان کافی برای مرتب نمودن دندان های خود داشته باشد، ارتودنسی درمان بهتری خواهد بود. زیرا دندانپزشک به طور اساسی با در نظر گرفتن فرم استخوان فک سعی می کند تا دندان ها را در طولانی مدت به صورت دائم در جایگاه اصلی خود قرار دهد و با درمان سیم کشی، دندان های نامرتب را نظم داده و لبخند زیبای مدوامی به فرد هدیه دهد. مهمترین موضوعی که برای خانم ها در اصلاح طرح لبخند حائز اهمیت است هم ردیف بودن، زیبا و مرتب بودن دندان ها است. برخی از خانم ها در عین حال که دندان هایی مرتب و سفید دارند، از فاصله زیادی که بین دندان ها وجود دارد احساس ناراحتی دارند. پس بنابراین برای اصلاح طرح لبخند در چنین مواردی ارتودنسی می تواند لبخند زیباتری را به فرد هدیه دهد. در موارد دیگری هم خانم ها اقدام به درمان ارتودنسی می کنند که دندان هایی کج داشته باشند و بر روی یکدیگر قرار گرفته باشند و یا فرم نامرتبی در میان دندان ها وجود دارد. در نهایت می توان گفت درمان ارتودنسی می تواند هرگونه نامرتبی موجود در دندان ها را از بین ببرد. اگر چه مدت زمان درمان ارتودنسی طولانی می باشد اما در اصلاح طرح لبخند هماهنگی قابل توجهی را بین دندان ها و لب به وجود آورد.

سفید کردن دندان ها

از آنجایی که درخشندگی و سفید بودن دندان ها یکی از موارد مهم اصلاح طرح لبخند به حساب می آید. بسیاری از خانم ها بر روی سفید بودن دندان ها حساسیت زیادی از خود نشان می دهند. اگر چه خانم ها مانند آقایان دخانیات استفاده نمی کنند اما گاهی اوقات با مصرف چای بیش از اندازه، قهوه و سایر مواد رنگدانه دار با تیرگی دندان ها روبرو خواهند شد. لذا برای زیباتر شدن لبخند در اصلاح طرح لبخند بر سفید شدن دندان ها تاکید بسیار دارند.

لبخند

با ایمپلنت دندان ها لبخند زیباتر می شود

همیشه تیرگی و یا نامرتب بودن دندان ها مانع از داشتن لبخندی زیبا نمی شود بلکه گاهی اوقات نبود یک یا چند عدد از دندان ها زیبایی لبخند افراد را از بین خواهد برد. پس بنابراین در چنین مواردی دندانپزشک برای اصلاح طرح لبخند سعی دارد با استفاده از دندان های مصنوعی و یا ایمپلنت کردن دندان ها فضاهای خالی لثه را پر کند. اگر چه ایمپلنت کردن نوعی دندان مصنوعی به حساب می آید اما به دلیل ثابت بودن در دهان شخص تا پایان عمر همچنین راحتی صحبت کردن، غذا خوردن و البته لبخند زدن بیشتر از سایر دندان های مصنوعی متحرک مورد استقبال افراد قرار می گیرد. در این روش پزشک سعی دارد با پیچ و مهره کردن دندان مصنوعی به استخوان فک، دندانی مناسب با سایر دندان های طبیعی و هم ردیف با آنها در لثه جاسازی نماید.

سلامت لثه ها در اصلاح طرح لبخند

در اصلاح طرح لبخند، پزشکان متخصص با استفاده از کلیه خدمات دندانپزشکی زیبایی نظیر ایمپلنت ، لمینت دندان ، ارتودنسی و ... تمامی تلاش خود را به کار بسته تا دندان ها از هر جانبی در صحت و فرم مرتبی قرار گیرند. اما سلامتی لثه ها هم می تواند تاثیر زیادی بر اصلاح طرح لبخند داشته باشد. از این رو دندانپزشک برای زیباتر کردن لبخند بیماران خود یکی از روش های درمانی را به درمان لثه ها اختصاص می دهد. برخی از افراد در زمان خندیدن حجم زیادی از لثه های آنها قابل دیدن می باشد که این موضوع بر زیبایی لبخند تاثیر بسزایی دارد. لذا پزشک متخصص با جراحی لثه طول دندان ها را زیادتر و مقدار لثه را کمتر خواهد نمود. از طرفی خانم ها و آقایانی که برای انجام اصلاح طرح لبخند به پزشک مراجعه می نمایند می بایست قبل از هرگونه اقدامی بر روی دندان ها در ابتدا از سلامت لثه ها اطمینان حاصل نمایند. یک لثه سالم می بایست سطحی مات و سفت داشته باشد و به رنگ صورتی کم رنگ باشد و کاملا به استخوان فک چسبیده باشد. پس بنابراین در صورت نبود هر یک از موارد ذکر شده لثه می تواند از حالت طبیعی خارج بوده و اثرات منفی بر روی لبخند افراد به وجود آورد.

لبخند

ارتباط سلامت دندان ها و لبخندی زیبا

بررسی دندان ها از نظر سالم بودن و نداشتن مشکلاتی مانند پوسیدگی می تواند لبخند زیباتری را برای هر فردی به ارمغان آورد. همچنین نبود امراضی مانند عفونت در سلامتی دندان ها بسیار حائز اهمیت است. لذا قبل از اینکه دندانپزشک کلیه خدمات دندانپزشکی زیبایی را بر روی فرد مراجعه کننده اجرا نماید با استفاده از رادیولوژی از صحت و سلامت ریشه های دندان اطمینان کامل به دست می آورد. در چنین زمانی اگر دندانی نیاز به پر شدن و یا عصب کشی داشته باشد قبل از سفید کردن، کامپوزیت یا ارتودنسی و همچنین ایمپلنت لازم می باشد دندان مورد درمان قرار گیرد. البته خانم ها به دلیل راحتی و کم هزینه بودن بیشتر تمایل دارند از کامپوزیت ها برای زیباتر شدن لبخند خود استفاده نمایند. به طوری کلی می توان گفت در زیباتر کردن لبخندها دندان ها در کنار هم باید به گونه ای قرار گیرند که به صورت فرضی خط لب پایین به قسمت زیرین دندان های بالا متصل شود. لب ها باید به صورت متقارن باشند و در دو طرف صورت به یک اندازه باز و بسته شوند. پس بنابراین در داشتن لبخندی زیبا علاوه بر فرم دندان ها، سفیدی آنها، میزان حجم لثه، متقارن بودن لب ها و فرم اصلی لب ها تاثیر مهمی خواهد داشت.

برگرفته از وب سایت اینترنتی کلینیک دندانپزشکی سیمادنت به آدرس اینترنتی https://simadentclinic.com/رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...