ایمپلنت کره ای دیو

ایمپلنت کره ای دیو یکی از برند های برتر در این زمینه است که دارای بازه قیمتی متنوعی نیز می باشد. بسیاری از دندانپزشکان از این برند استفاده می کنند.

 1. شنبه ۱۶ دی ۲ ساعت ۱۳:۵۷ (۵ ماه،۲ هفته قبل)
ایمپلنت کره ای دیو
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

امروزه ایمپلنت های کره ای شهرت و محبوبیت زیادی در جهان دارند و علت آن چیزی جز کیفیت مناسب و قیمت مقرون به صرفه نیست. یکی از ایمپلنت های کره ای محبوب در ایران و جهان، ایمپلنت دیو می باشد که در این مقاله به معرفی تخصصی کامل آن می پردازیم.

تاریخچه ایمپلنت دیو

ایمپلنت کره ای دیو یکی از ایمپلنت های محبوب در کشور ما محسوب می شود که می تواند با ایمپلنت های سوئیسی و آمریکایی رقابت کند. این برند بیش از 30 سال سابقه در زمینه طراحی و تولید ایمپلنت های دندانی دارد. در واقع ایمپلنت های دیو به علت فناوری پیشرفته ای که دارند در سطح بین المللی شناخته شده اند. امروزه از ایمپلنت کره ای دیو در بسیاری از کشور های دنیا استفاده می شود. در نظر داشته باشید که این برند کره ای در ایران امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع برند دیو در 60 کشور جهان دارای نمایندگی است. دیو جزء برند هایی است که تولید ایمپلنت را با سر توپی انجام می دهد. در واقع این نوع ایمپلنت، هزینه ها را بسیار کاهش می دهد و برای مصرف کننده نیز بسیار مقرون به صرفه است. در نتیجه از این نظر می تواند بسیار پرطرفدار محسوب شود.

تاریخچه برند دیو

در مورد پیشینه و تاریخ برند دیو ( dio ) باید گفت که ایمپلنت کره ای دیو در سال 1988 فعالیت خود را شروع کرد. این برند در ابتدا به عنوان یک زیرمجموعه از شرکت DSI محسوب می شد. به مرور و با پیشرفتی که برند دیو داشت توانست بسیار موفق در این زمینه عمل کند. ایمپلنت هایی که برند دیو طراحی کرده است در شکل های متفاوتی وجود دارند.

ایمپلنت کره ای دیو توانسته است 16 ایمپلنت در سطح های استخوان و بافت را با شکل های مختلفی مانند راس مخروطی، مستقیم و مخروطی طراحی کند. این نوع ایمپلنت ها امروزه در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع دیو را می توان به عنوان دومین تولید کننده بزرگ ایمپلنت در کره جنوبی محسوب کرد. از جنبه دیگر ایمپلنت کره ای دیو از نظر ارزش بازار در مقاوم اول قرار دارد. برند دیو علاوه بر اینکه ایمپلنت های دندانی متنوعی تولید می کند در زمینه تولید تجهیزات دندانپزشکی و ارتودنسی نیز فعالیت می کند.

برای دریافت قیمت روز ایمپلنت دیو و سایر برند های ایمپلنت دندان می توانید از صفحه ( قیمت ایمپلنت ) دیدن فرمایید.

انواع ایمپلنت کره ای دیو

در نظر داشته باشید که ایمپلنت های سر توپی در یک جلسه نصب می شوند و نیاز به پیچ کردن آن ها در جلسه های مجزا نیست. در واقع باید گفت برای کاشت ایمپلنت کره ای نیاز به پیچ کردن اباتمنت در جلسه ای مجزا نیست. از آنجا که کشور کره به عنوان یکی از تولید کنندگان اصلی ایمپلنت شناخته می شود، ایمپلنت کره ای دیو نیز بسیار شناخته شده و معروف است. البته برند دیو سیستم های ایمپلنت مختلفی به بازار ارائه می دهد. از جمله سیستم های ایمپلنت دیو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع ایمپلنت کره ای دیو

 • سیستم ایمپلنت Submerge که به نام سیستم سطح استخوان نیز شناخته می شود. در واقع این سیستم شامل سیستم های Sm، Bio Tite-H، ProTem می شود.
 • سیستم ایمپلنت در سطح بافت که شامل انواع IFI و PSI است.

هر کدام از این سیستم های ایمپلنت با توجه به ویژگی هایی که دارند برای افراد با ویژگی های دهان و دندان مختلف، مناسب هستند. در نظر داشته باشید که سیستم های ایمپلنت کره ای دیو دارای ضمانت 10 ساله هستند.

متریال ایمپلنت کره ای دیو

شاید با خود فکر کنید که ایمپلنت کره ای دیو از چه متریالی استفاده می کند. این برند کره ای برای تولید ایمپلنت از تیتانیوم استفاده می کند. تیتانیوم نوعی فلز است که از نظر زیستی سازگاری زیادی دارد. از طرفی تیتانیوم استفاده شده در ایمپلنت های دندانی دارای گرید یک تا پنج است. در واقع گرید یک به تیتانیوم خالص داده می شود که البته یک بار آبدیده شده است.

در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه تیتانیوم چند بار آبدیده می شود استحکام آن بیشتر می شود. البته در گرید 5 ترکیب وانادیوم و آلومینیوم استفاده می شود که آبدیده نمی شود. در نهایت باید که ایمپلنتی که از جنس تیتانیوم خالص است و حداکثر مقاومت را دارد ایمپلنت گرید 4 است. در واقع یکی از مهمترین و بهترین ویژگی های این ایمپلنت سازگاری بالای آن با بافت لثه است. از طرفی این ایمپلنت به راحتی با استخوان فک پیوند می خورد.

مزایای ایمپلنت کره ای دیو

با توجه به ویژگی هایی که برای ایمپلنت دیو ذکر شد باید گفت این ایمپلنت دارای مزایایی است که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای ایمپلنت کره ای

 • از مهمترین ویژگی های ایمپلنت کره ای دیو دوام و ماندگاری بسیار بالای آن است. شما با خیالی آسوده می توانید برای طولانی مدت از آن استفاده کنید.
 • امکان کاشت راحت را می توان یکی از ویژگی های مهم ایمپلنت های کره ای دیو محسوب کرد. در واقع به علت این پیچ این ایمپلنت ها به صورت خاصی طراحی شده است به راحتی در استخوان فک کاشت می شود.
 • ایمپلنت های کره ای دیو اصولا سازگاری بالایی با بافت های لثه، دهان و دندان دارند. به همین دلیل بسیار کمتر از ایمپلنت های دیگر عوارض جانبی دارند.
 • قیمت مناسب از دیگر ویژگی های ایمپلنت کره ای دیو است. در واقع این مورد می تواند معیار انتخاب بسیاری از افراد قرار بگیرد. فراموش نکنید با توجه به کیفیت قابل قبولی که این ایمپلنت دارد، قیمت مناسب آن توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند.
 • از دیگر مزایای ایمپلنت های کره ای می توان به داشتن نمایندگی های آن در سراسر دنیا به خصوص ایران اشاره کرد. از طرفی ایمپلنت کره ای دیو دارای خدمات پس از فروش است که در نمایندگی های آن عرضه می شود.
 • طراحی ایمپلنت های کره ای دیو به صورتی است که نیاز به تراش استخوان در فرآیند کاشت به حداقل می رسد. همین مورد برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است و به همین دلیل این برند را انتخاب می کنند.
 • فناوری به کار رفته در سطح ایمپلنت های دیو به صورتی است که سطح تماس بین استخوان ها و ایمپلنت ها را افزایش می دهد. همین مورد باعث می شود که استخوان ها و همچنین ایمپلنت به صورت یکدست ایمن شود.
 • در صورت بروز مشکل پس از کاشت ایمپلنت، با توجه به اینکه برند دیو دارای نمایندگی در کشور است، قطعات این مدل ایمپلنت به راحتی قابل دسترسی است.
 • و ...

نتیجه گیری

تجربه نشان می دهد که میزان موفقیت کاشت انواع ایمپلنت کره ای دیو بسیار بالا است. البته باید در نظر داشت که میزان موفقیت کاشت انواع ایمپلنت کره ای به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. در واقع عوامل مختلفی مانند تکنیک های کاشت، سلامت دهان، دندان و لثه بیمار، تجربه جراح و ... بر روی موفقیت ایمپلنت تاثیر دارند. در حالت کلی اگر موارد ذکر شده فراهم باشند، میزان موفقیت ایمپلنت های کره ای دیو بسیار بالا است.