فیبر فایبرگلاس و لوله فایبرگلاس چیست +موارد استفادهٔ آن

فیبر فایبر گلاس از آن دسته از فیبرهای عایق نخی می‌باشد که برای ساخت پارچهٔ حصیری و رزین به عنوان پایه کاربرد دارد، این نوع فیبرهای فایبرگلاس با داشتن قابلیت ماشین کاری فوق‌العاده و همچنین دارای خواص حرارتی و الکتریکی می‌تواند جایگاه ویژه ایی را در صنعت برق برای خود مشخص بکند.

  1. یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱ ساعت ۱۴:۰۹ (۲ سال قبل)

فایبرگلاس کامپوزیتی عایق نوین از الیاف شیشه با مواد پلیمری می‌باشد که از موادی چون مواد پشم شیشه را به عنوان مادهٔ تقویت کننده و مواد پلیمری را به عنوان مواد زمینه ای مورد استفاده قرار می‌دهند، به علت داشتن قدرت تحمل بسیار بالا و داشتن استحکام خوب، این مدل فیبرها را در دستگاه‌های گران قیمت مورد استفاده قرار می‌دهند.

فیبر فایبر گلاس ترکیبی از پشم شیشه در رزین‌های متفاوت مثل اپوکسی، پلی استر، ونیل استر فیبرهای مختلف ساخته می‌شود.

فیبر فایبرگلاس

تولید فیبر فایبرگلاس

برای اینکه بتواند فیبرهای فایبر گلاس را بتوانند تولید کنند این الیاف پشم شیشه را تحت فشار قرار داده تا به لایهٔ نازکی تبدیل بشود و بعد از این مرحله یک ورق مسی نازک را به روی آن می‌چسبانند تا فیبر فایبر آماده بشود که در رنگ‌های سفید یا سبز روشن موجود می‌باشد.

فیبر فایبرگلاس عایق نوین از بهترین عایق‌های جریانات الکتریکی است که این ورق‌ها در برابر نیروی مکانیکی از خود مقاومت نشان داده و از یک ویژگی خاص برخوردار است که در برابر حرارت‌های تا 210 درجهٔ سانتی گراد را هم می‌تواند تحمل بکند.

از فیبر فایبر در کجاها استفاده می‌شود؟

فیبرهای فایبر گلاس بیشتر در مواردی چون عایق‌های قطعات الکتریکی، مکانیکی و... استفاده می‌شود، مثلاً در عایق‌های برق سفت کنندهٔ FPC، تراش‌های سایش و پتانسیومتر کارایی دارد و یا در مواردی دیگر چون عایق الکتریکی، سوئیچ الکترونیکی چرخدنده سنگ زنی و.. مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میلگردها از نوع و مدل دیگر فیبرهای فایبر گلاس عایق نوین هستند که در مصارف آن در نیرو گاه‌های برق و مولدهای حرارتی کاربرد دارد که به طور کلی فایبر گلاس ها از رزین‌هایی تشکیل شده است که در مقایسه با نوع دیگر فیبرها بسیار مقاوم‌تر است و در برابر خوردگی و حرارت مقاومت بسیار بالایی را نشان می‌دهد و دارای تحمل بسیار بالایی می‌باشد.

فیبر فایبرگلاس

فیبرهای فایبر گلاس چه قابلیتی می‌تواند داشته باشد؟

فیبرهای فایبرگلاس عایق نوین از قابلیت‌های بسیار برخوردار هستند، این محصولات می‌توانند دوام بسیاری داشته باشند که این می‌تواند به خواص فیزیکی آن مرتبط باشد و دیگر اینکه همین خواص فیزیکی می‌تواند به مقاومت کششی هم اشاره کرد.

اگر این محصول در طول زمانی 24 ساعت در داخل آب قرار داشته باشد میزان جذب آن بسیار کم خواهد بود.

اگر شما می‌خواهید از این محصول خریداری کنید برای راهنمایی و مشاوره می‌توانید با شرکت عایق نوین فاخر تماس حاصل کنید.

لوله فایبرگلاس چیست؟

لوله‌های فایبر گلاس عایق نوین دارای مشخصه‌های بسیار است که در زمان تولید به آن توجه می‌کنند.

لوله‌های فایبر گلاس را بر اساس فشار اسمی، اساس سختی، اساس سری قطری، ریخته گری گریز از مرکز طبقه بندی خواهند شد.

ساخت لوله‌ فایبر گلاس این گونه می‌باشد که از الیاف شیشه که به رزین آغشته شده است که احتمال دارد مواد دیگری چون ماسهٔ پرکننده به نام سیلیس در آن به کار رفته باشد.

در به کار گرفتن الیاف پیوسته که باعث افزایش استحکام لوله و کاهش هزینه‌ها خواهد شد، سه نوع مواد در ایجاد این لایهٔ فشرده مورد مصرف قرار می‌گیرد، به غیر از رزین می‌توان الیاف شیشه ای پیوسته و الیاف بریده با هم در ایجاد استحکام حلقوی بالا و همچنین استحکام محوری آن به کار می‌رود.

داشتن خواص مقاومت در مقابل خوردگی انواع اسیدها باعث شده که از این لوله‌ها بتوانند برای مخازن اسید، مخازن آب، مخازن چربی گیر و.... کاربرد داشته باشد البته شایان ذکر است که از این لوله‌ها می‌توان برای منتقل کردن آب آشامیدنی، آبیاری کشاورزی و خطوط خوراک دهی دام و نیروگاه برق و سیستم فاضلاب عایق سازی بشود و از این لوله‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده از این لوله‌ها استفاده بشود می‌توان، خواص مکانیکی خوب، داشتن هزینهٔ نصب پایین، نصب آسان، کم بودن هزینهٔ نگه داری و داشتن دوام بسیار بالا را نام برد.

لوله فایبرگلاس

برخی دیگر از کاربردهای لوله‌های فایبر گلاس در زمینهٔ استفاده در صنعت آب و فاضلاب می‌توان به این موارد اشاره کرد:

این مطلب برای بالا بردن اطلاعات عمومی در این رابطه می باشد، تحمل فشار داخلی بسیار بالا، سرعت و سهولت در تولید لوله‌ها، داشتن وزن کم و سبک بودنش و داشتن مقاومت بالا در برابر خوردگی و نصب در زیرزمین به عمق 16 متر که باید بار خاک را تحمل کند را می‌توان بیان کرد.

برای اینکه کاربرد آسان‌تری برای لوله‌های فایبرگلاس وجود داشته باشد از محصولاتی چون انواع متنوع فلنچ ها و اتصالات را طراحی می‌کنند که در زمان نصب لوله‌های فایبر گلاس کار را خیلی راحت‌تر خواهد نمود.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...