نکاتی که در خرید اینورتر باید در نظر بگیریم چیست؟

اینورتر یکی از میراث تسلا و جورج وستینگهاوس، شریک تجاری او و رئیس شرکت الکتریکی وستینگهاوس می باشد. اکثر وسایل الکتریکی که ما در خانه های خود استفاده می کنیم، به طور خاص برای کار با جریان متناوب طراحی شده اند.

  1. چهارشنبه ۹ آذر ۱ ساعت ۰۸:۴۹ (۱ سال،۷ ماه قبل)

دستگاه هایی که با DC کار می کنند اما نیاز به برق از پریزهای AC دارند به یک قطعه اضافی به نام اینورتر نیاز دارند و معمولاً از قطعات الکترونیکی به نام دیود برای تبدیل AC به DC استفاده می کنند.

اصول کارکرد اینورتر به راحتی قابل درک است. به عنوان مثال، شما یک باتری را در چراغ قوه قرار می دهید و آن را روشن می کنید، بنابراین جریان مستقیم همیشه در یک جهت در مدار جریان می یابد. امروزه با توجه با پیشرفت و گسترش صنعت، فروش اینورتر به میزان بسیار زیادی انجام می شود.

نحوه عملکرد اینورترها در صنعت

اینورترها به طور گسترده در تجهیزات صنعتی استفاده می شوند. پیشرفت علم و فناوری مرتبط با صنعت و ساخت تجهیزات مدرن و پیشرفته صنعتی کمک زیادی به ساده سازی امور در صنایع و سرعت بخشیدن به فرآیند اینورتر کرده است. اینورتر از جمله دستگاه هایی است که با معرفی خود بسیاری از مشکلات صنایع و دستگاه ها را برطرف کرده است.

اینورتر به دو نوع اینورتر سه فاز و اینورتر تک فاز تقسیم می شود. این توزیع فقط برای ورودی اینورتر است و خروجی همه سه فاز است. اگر نیاز به تغییر سرعت در کار خود دارید، اینورتر (VFD) به راحتی می تواند با افزایش یا کاهش دور موتور، موتور را مطابق با نیاز شما تنظیم کند. فروش اینورتر VFD در بازار ایران به دلیل سهولت در کارها پیشرفت چشمگیری داشته است.

اینورتر

کاربرد اینورترهای موجود در بازار

اساساً می توان از اینورترها برای کنترل سرعت موتور سه فاز AC بدون کاهش گشتاور موتور استفاده کرد. این دستگاه با توجه به قدرت موتور به روش های مختلفی عرضه می شود که به عنوان مثال برای موتور حدودا 20 اسب بخار از اینورتر 20 اسب بخاری استفاده می شود. اگر اینورتر بیش از 3 اسب بخار قدرت داشته باشد، باید از ورودی سه فاز استفاده شود. برای خرید اینورترهای بالای 20 HP باید دقت بیشتری داشته باشین زیرا اینورترهای تقلبی قدرت ذکر شده را ندارند.

قیمت فروش اینورتر صنعتی

در قیمت گذاری، انتخاب و خرید اینورترهای صنعتی باید به پارامترهای مهم زیر توجه کرد:

  1. قدرت
  2. کاربری
  3. نوع و مدل
  4. حداکثر فرکانس
  5. روش کنترل

اگر این موارد را نادیده بگیرید، ممکن است مشکلاتی در سیستم ایجاد شود یا راندمان پایینی ایجاد کنید و هزینه های زیادی را متحمل شوید! تعداد زیادی از موارد فوق در برد موتور کنترل از راه دور گنجانده شده است. برای انتخاب و خرید اینورتر با کمک مشخصات درج شده روی آن می توانید اطلاعات خوبی کسب کنید.

توان اینورترهای موجود در صنعت

مهمترین عامل در خرید و قیمت فروش اینورترهای صنعتی در بازار قدرت آن است که بر روی صفحه محرک موتور به صورت کیلووات و گاهی اسب بخار نمایان می شود. توجه داشته باشید که برای عملکرد خوب و طول عمر یک درایو صنعتی بهتر است از درایور موتور با برد بیشتر نسبت به موتور الکتریکی استفاده شود.

اینورتر

جریان خروجی موتور AC باید با رتبه موتور مطابقت داشته باشد. با توجه به اینکه برق و جریان ورودی برای درایو بر اساس یک موتور 1400 دور در دقیقه (دو پل) است و برای موتورهای الکتریکی دوقطبی (1400 سیکل): از اینورتری با توانی معادل موتور الکتریکی استفاده کنید.

برای موتورهای 4 قطبی (2800 دور در دقیقه): می توان از اینورتری با نصف توان موتور الکتریکی استفاده کرد. برای موتورهای 6 قطبی (1000 دور): باید از اینورتری با توان 1.5 برابر قدرت موتور الکتریکی استفاده کرد. برای موتورهای 8 قطبی (700 دور) باید دو برابر قدرت موتور الکتریکی استفاده شود.

انواع اینورتر و مقایسه هر کدام

درایوهای موتور الکتریکی بر اساس نوع ولتاژ تغذیه به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

  • مبدل سه فاز به سه فاز
  • اینورتر سه فاز تک فاز
  • اینورتر تک فاز تک فاز

در این مدل ها، قیمت فروش اینورتر بسته به قدرت ورودی و موتورهای در دسترس می تواند متفاوت باشد. در سه ترانس سه فاز دو ولتاژ 380 ولت و 220 ولت وجود دارد و در صورت عدم دسترسی به ولتاژ فاز سوم 220 ولت می توان درایور را با برق تکفاز 220 ولت راه اندازی کرد. به این ترتیب فاز و نول را می توان به ترمینال های R و S یا S و T یا R و T متصل کرد اما این کار باعث کاهش 30 درصدی توان و راندمان خروجی می شود.

اینورتر

قیمت فروش اینورتر در فروشگاه هامر صنعت

واردات و فروش مبدل های صنعتی در ایران توسط شرکت های مختلفی انجام می شود. پیشنهاد ما این است که علاوه بر اینورتر، از برندهایی استفاده کنید که بتوانید خدمات پشتیبانی مناسب را از آنها دریافت کنید. قیمت مبدل چینی که بسیار مناسب است در کنار عملکرد خوب طیف وسیعی از بازار ایران را هدف قرار داده است. از اینورترهای ایرانی و چینی می توان برای پروژه های ارزان تری استفاده کرد. فروش اینورتر به صورت سنتی در بازار سعدی جنوبی تهران انجام می شود و برخی از برندهای اینورتر نیز از طریق نمایندگان خود در بورس درایور فعال هستند.

مرور، مقایسه و انتخاب انواع اینورترهای صنعتی در سایت فروش اینورتر یکی از راهکارهایی است که می تواند به طراحان و سازندگان کمک کند تا خریدی هوشمندانه و سریع با صرف زمان کم داشته باشند. فروشگاه هامر صنعت در تلاش است تا با قیمت مناسب و پشتیبانی آنلاین قوی، فرآیند موفقی را برای شما در خرید اینورتر صنعتی ایجاد کند.

قیمت اینورتر صنعتی یکی از فاکتورهای مهم در خرید می باشد. فروشگاه هامر صنعت دارای نمایندگی اینورتر می باشد، و همراه با قیمت مناسب و همچنین پشتیبانی و تضمین اصالت محصول را به شما ارائه می دهد. با مقایسه قیمت های موجود در سایت و بررسی مشخصات می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.
رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...