چرا توریستها عاشق استانبول میشوند؟

برای افرادی که به گردشگری و کشف مکانهای بکر و تاریخی دنیا علاقه دارند تور استانبول مهد تاریخ بیزانس، روم و عثمانی است. به علاوه استانبول جایی است که از قلب آن، یعنی تنگه بوسفر، زیر دریاییهای روسی و قایقهای تورسیتی میگذرند و سوپرمارکتها و بازارهای سنتی سرتاسر این شهر را پوشانده است.

  1. سه شنبه ۵ تیر ۹۷ ساعت ۰۹:۵۱ (۴ سال،۵ ماه قبل)

یکی از دلایلی که توریستها بسیار عاشق استانبول می شوند، غروب های بی نظیر استانبول است. زیر پرتورهای طلایی غروب این شهر قرار می گیرید، با احساسی از عشق جوانی روبرو میشوید! احساس میکنید که توانایی این را دارید تا تمام خیابان های شهر را با پای پیاده گز کنید و از بالتیک به بوسفر بروید. وقتی زیر گنبد ایا صوفیه می ایستید، از عظمت و شکوه این بنای بی نظیر مو بر اندانمتان سیخ میشود. وقتی به کافه های خیابانی استانبول می روید، از شما با نان تازه و چای و قهوه پذیرایی می شود.قایق رانی در مسیر تنگه بوسفر و زیر غروب طلایی استانبول تجربهای تکرار نشدنی است. همه اینها هدیه هایی هستند که غروب های استانبول برای شما آورده است. 

استانبول

استانبول پلی میان اروپا و آسیا و دریای سیاه و دریای مدیترانه است. در قرون وسطی، روی یکی از سفیرهایی که به دربار شاه ترکیه آمده بود گفت: انگار که طبیعت، این شهر را طراحی کرده و این شهر واقعا که مرکز جهان است. و هنوز هم در دنیای مدرن، وقتی در کنار تنگه بوسفر می ایستید، احساسی از ترس به همراه تحسین وجودتان را فرا می گیرد.

این شهر از نظر موقعیت جغرافیایی، مزایای سیاسی بسیار زیادی دارد. و به همین دلیل هم خیلی نباید تعجب کنیم که روزی استانبول، پایتخت امپراتوری های روم، بیزانس و عثمانی بوده است. حتی وقتی آتاتورک پایتخت ترکیه را از استانبول به آنکارا تغییر داد، استانبول همچنان به شکوه و اهمیتش اضافه می شد.

تاریخ در تمام گوشه و کنارهای این شهر زنده است. وقتی در شهر قدم می زنید، در هر چند قدم، با تمدنی متفاوت روبرو میشوید. تمام شهر، لایه های تاریخ و تمدن را، از تمدن روم تا تمدن عثمانی و بعد از آن جمهوری ترکیه، در خود جای داده است. جای جای این شهر پر است از مناظری با شکوه.

این شهر هفت تپه دارد. خود مردمان استانبول میگویند: استانبول هفت تپه دارد، درست مثل رم. و شما در داغترین ساعات ظهرهای تابستان نیز میتوانید انتظار وزش بادهای خنک را از تنگه بوسفر داشته باشید.

یکی از بهترین لذتها در شهر استانبول، پناه بردن به تنگه بوسفر است. لازم نیست حتما یکی از آن قایقهای توریستی گران قیمت را اجاره کنید. تنها کافیست با یکی از لنجهای باربری هماهنگ کنید و بعد با کمک صاحب لنج، به دل تنگه بوسفر بزنید.تازه این لنجها از قایق های تورستی خیلی بهتر هستند. زیرا صاحبان آنها حتما شما را به یک لیوان چای ترک و خوردنیهای متفاوت دعوت می کنند.

مناظری که در امتداد تنگه بوسفر می بینید واقعا زیبا هستند. از مسجد لاجوردی گرفته تا مسجد سلیمانیه، همگی در امتداد تنگه بوسفر، مناظری به یاد ماندنی را همراه با تور استانبول بوجود آورده اند.

استانبول

رشد جمعیت شهر استانبول در طی 25 سال اخیر واقعا چشمگیر بوده است. این شهر که 25 سال پیش تنها 2 میلیوننفر جمعیت داشت، حالا 14 میلیون نفر سکنه دارد و به شهری پر هیاهو تبدیل شده است. ولی هنوز قسمتهای مرکزی و تاریخی این شهر، ساکت و آرامش بخش است.مسجد ایا صوفیه در قرن 16میلادی ساخته شد. در آن زمان این مسجد یک کلیسا بود و به آن کلیسای خرد مقدس میگفتند. ایا صوفیه یکی از عجایب معماری جهان است. در امتداد خیابان کنار بازار ادویه فروش ها نیز یک مسجد به نام رستم پاشا وجود دارد. در این خیابان انواع و اقسام مغازه ها وجود دارند. از سلمانی و آرایشگاه گرفته تا چاقو فروشی ها سنتی. و این خیابان همیشه شلوغ است. می توانید از راه پلههایی که در بین ساختمان های این خیابان وجود دارند بالا بروید و از شلوغی و هیاهوی این خیابان کوچک، به محیطی آرام و به دور از هیاهو پناه ببرید و به مسجد رستم پاشا برسید.

این مسجد توسط معمار سینان در قرن 16 میلادی ساخته شده است. درست در روبروی این مسجد هم یک کبابسرای ترکی قرار دارد که میتوانید در آنجا کبابهای خوشمزهای را نوش جان کنید.

استانبول

بازار بزرگ استانبول، یکی از توریستی ترین قسمتهای این شهر است. ان بازار از راهروهای و خیابانهای سرپروشیده و مسجدها و حمام های سنتی تشکیل شده است. اگر عاشق کتاب هستید میتوانید از مغازه های فروش کتاب دست دوم این بازار هم دیدن کنید. اگر به نوستالژی ها علاقه دارید، میتوانید به خرابه های گرند هتل درست در کنار بازار بزرگ ترکیه بروید و در محله پر نشاط پرا قدم بردارید تا گذشته این منطقه و شکوه گذشته گرند هتل شما را با خود به رویا ببرد. برای رزرو تور استانبول به وب سایت گردشگری لست تورز مراجعه کنید و یا از تور لحظه آخری استانبول در کانال تلگرام لست تورز تور مسافرتی خود را انتخاب کنید. لست تورز وب سایت جامع تور لحظه آخری داخلی و تور لحظه آخری خارجی میباشد ، به علاوه، استانبول به خاطر داشتن بیش از 500 سال تجربه در پختن غذاهای شاهانه، بهشت شکموها محسوب میشود. از سبزیجات و حبوبات گرفته تا لبنیات و گوشت، همگی در وعده های غذایی ترکها جای دارند. 

استانبول

میتوانید در استانبول رستورانهای شیکی را پیدا کنید و در آنها غذاهای لوکس و شاهانه میل کنید و یا به دل استانبول بزنید و از غذافروشی های کنار خیابان، سلیقه مردم خون گرم استانبول را مزه کنید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...